Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Pletený klobúk pre novorodencov
Čiapky pre novorodencov sa dajú ľahko pliesť, sú jednoduché a rýchle. Je to tiež veľmi zaujímavé. Najmä si predstavte, ako potom bude tento klobúk vyzerať na hlave vášho milovaného dieťaťa. Takže dnes sa naučíme, ako pliesť klobúk s pletacími ihlami pre novorodencov. Uvidíme dve možnosti na vykonanie. Jednou je jednoduchšia - hladkosť a pružnosť tváre. Druhá možnosť nás naučí, ako vyrobiť ryžový vzor a perlový vzor s pletacími ihlami.

Pletací klobúk pre novorodencov


Začnime jednoduchšou možnosťou.
Zhromažďujeme 46 slučiek a pletíme elastickým pásikom 1x1 asi 8 radov. Potom musíme zvýšiť počet slučiek o 10. Preto robíme háčiky každých 5 slučiek. Výsledkom je 56 slučiek. Bude normálny obvod hlavy. Fotografie ukazuje, že pri pletení boli použité rôzne farby. Klobúk pre novorodenca monofónneho môžete priviazať, ak máte vlákna iba jednej farby. Vzor je veľmi jednoduchý. Okrem pridania nových farieb sme do vzoru pletili 4 zvislé pruhy. Aby sme to dosiahli, po každých 12 tvárových slučkách sme pletli dve obruba. Ukázalo sa, že také „cesty“ rozdeľujú strop na „sektory“. V prípade pruhu svetlo modrej sa tu pletú 4 rady a v prípade tmavomodrej farby dva rady. Potom sa opäť vrátime k bielym a tak ďalej. Preto je potrebné uviazať 8 - 10 centimetrov. Potom prejdime k zníženiu počtu slučiek. Ako to urobíme. V prednom rade musíte spojiť dve predné časti, pričom túto akciu opakujte každých 7 slučiek. V nesprávnom riadku musíte všetky slučky spojiť so zlými slučkami, a to bez akýchkoľvek obmedzení. Potom musíme pliesť dve spolu s prednou, ktorá sa už opakuje každých 6 slučiek a tak ďalej vo všetkých ďalších radoch, až kým nezačneme pletené dve spolu každé dve slučky (cez 5, 4, 3 a 2 slučky). Zadné rady pokračujú v jednoduchom pletení. Nie je potrebné znižovať počet slučiek. Slučky, ktoré zostanú na konci, sa musia preniesť na ihlu s niťou rovnakej farby a utiahnuť do kruhu. Je lepšie to urobiť po zošívaní okrajov viečka.

pletený klobúk


Výsledkom je taká roztomilá zimná čiapka. Pred odchodom s dieťaťom na prechádzku po ulici je lepšie dať pod neho kapotu. A ak pletiete vlnené nite a tenšie pletacie ihlice, môžete to urobiť bez ďalšieho tenkého klobúku.

pletený klobúk


Druhá verzia čiapky pre dieťa sa hodí k rovnakému vzoru ako predchádzajúca (rovnaký počet slučiek, háčikov, riadkov atď.). Tu sa budeme zaoberať vzormi podrobnejšie. Vzor ryže je obojstranný. To znamená, že vyzerá rovnako spredu aj zvnútra. Ak ju chcete pripojiť, musíte postupovať podľa tejto schémy:
V prednom rade pleteme všetko rovnakým spôsobom ako pri elastickom 1x1: predné, zadné, tváre., Von ... V zadnom rade pokračujeme v pletení všetkých slučiek iba podľa vzoru, bez blúdenia. Ak by bola nesprávna slučka, urobíme to nesprávne. Predná slučka, respektíve sme pletené predné. V nasledujúcom prednom rade musíte zmeniť rytmus pletacích slučiek: predné slučky pletíme ako obrubu a obrubu ako predok. V nesprávnom riadku nemusíme nič meniť. V skutočnosti je potrebné pamätať na jedno pravidlo: spätné rady zapadajú do vzoru a zmena slučiek nastane iba v predných radoch. To je presne ten hlavný rozdiel od vzoru perly.

pletený klobúk


A tu je rozdiel už jasne viditeľný. Biela farba je spojená s perlou a červeno-ryža.

pletený klobúk


Perlový vzor s pletacími ihlami (tiež obojstrannými) sa vykonáva takto:
  • V prednom rade pletiete rovnakým spôsobom ako žuvačka 1x1: predné, zadné, tváre., Vonkajšie ... a tak ďalej.
  • Na nesprávnej strane robíme pravý opak. To je: nesprávna strana, spredu, von., Osoby.
  • V prednom rade znova zameníme slučky. Ak bola v poslednom riadku nesprávna strana, spojte ju tvárovou slučkou. Predné, resp. Pletené zlé slučky a tak ďalej.

Tu je taký roztomilý klobúk. Na ňu pletenie Trvá to aj jeden deň, a to aj pre tých, ktorí sa len nedávno naučili držať pletacie ihlice v rukách a pletú zlé a predné slučky.

Pletací klobúk pre novorodencov
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky