Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » »Vodné chladenie.
predhovor

Musíte pripustiť, že teplota pre Atlon 1 000 MHz je 66 ° C (smiať sa, môj princíp nie je železo, ale to, čo ho obklopuje), v pokoji a pri 100% zaťažení 75 ° C, trochu veľa ... Preto sa táto jednotka zrodila.

Tento SVO bol pôvodne koncipovaný ako externý - vložte ho do kúta a nechajte ho tam stáť. Podľa môjho názoru sú pre počítač vhodné iba dve hadice a nápady do budúcnosti systémovú jednotku je možné plniť niečím iným, napríklad - neónovými svetlami, UV svetlami, krásnymi kruhové slučky žiariace v UV atď. Výkresy niektorých prvkov sa, žiaľ, nezachovali a nie sú potrebné - každý robí všetko pre seba, počnúc materiálmi, ktoré má. Hlavný princíp.
Príslušenstvo pre vodný chladiaci systém

Pumpa - Atman-103, predávaná v akomkoľvek obchode so zvieratami. Inštaluje sa do expanznej nádrže na stene pomocou prísaviek.


Bežná výstupná dýza čerpadla bola hodená do koša kvôli tomu, že jej priemer nevyhovoval mojim potrebám (priemer hadice). Namiesto toho nainštaloval domáci so vstupným priemerom 16 mm, výstupom 10 mm (vonkajšie priemery) a prechodovým kužeľom.

Radiátor - zo sporáka automobilu Toyota dal kamarátovi dve kopky piva, opitého spolu. Znečistený acetónom je zbavený nečistôt, vo vnútri je umytý, vonkajšia strana je natretá striekaním. Vstupné a výstupné armatúry sú opäť nahradené domácimi. Inštalovaná pevne na tmel. Ukázalo sa to skvele - nikde to nepreteká.Na radiátor sú nainštalované dva ventilátory nainštalované v internetovom obchode - ochladzujú a vyzerajú skvele!


Dlho premýšľal, ako pripevniť ventilátory na chladič. Ukázalo sa, že všetko je jednoduché - so samoreznými skrutkami a zložitými upevňovacími prvkami !!! Všetko dômyselné (dobre, skromné, ako som) je len ...
Na upevnenie ventilátorov bolo potrebných niekoľko gumičiek (gumy) z najbližšej administratívnej kancelárie a káblových zväzkov.


Elastické pásy sa rozrežú na kocky, spojky sa vložia do montážnych otvorov ventilátorov a zafixujú sa rovnakými kockami.


Potom sa spojky vložia do štrbín radiátora.


Upevňujeme ju na chrbát pomocou rezaných zámkov z rovnakých poterov. A to je to, čo dostaneme


Myslím, že je to skvelé ... a ľahké !!! Expanzná nádoba je plastová nádoba na potraviny, v mojom prípade guľatá, ale sú aj iné, v tvare, možno ju nájsť v obchode vyrobeného tovaru. Aby sa pridala tekutina, hrdlo 5-litrovej fľaše na vodu sa vyreže do veka nádrže.


Hadice - silikónová trubica s vnútorným priemerom 8 mm, kúpil som si hladinu kvapaliny v železiarstve.


Namontované na armatúry s predhriatými hadicami pre pevnejšie uchytenie. Miesta pristátia sú zovreté svorkami z najbližšieho automobilu.

Relé - BS 115C, zakúpené v obchode s rádiom. Je potrebné automaticky zapnúť CBO súčasne s počítačom zapnutým.


Systém je namontovaný na plexi, ktorý sa nachádza v garáži, pretože bol veľmi poškriabaný, musel som ho urobiť matný. Nádrž je namontovaná na gumených tesneniach, aby sa znížili vibrácie počas prevádzky čerpadla.

Na vloženie hadíc do puzdra počítača je panel adaptéra vyrobený zo štandardnej zástrčky. Sú na ňom dve armatúry, vstup a výstup chladiacej kvapaliny a konektor pre napájanie - 12V.


CBO je pripojený k panelu pomocou tohto chvosta:


Pri manipulácii s elektrinou venujem osobitnú pozornosť bezpečnostným opatreniam!
Všetky časti pod napätím musia byť chránené proti náhodnému kontaktu s prstami!

Vo všeobecnosti jednotka vyzerá takto


Celkové rozmery systému sú nasledujúce: D270, Sh200, V160.

Vodný blok je vyrobený z medi značky M1. Táto medená doska bola zakúpená vo farebnom prijímacom centre po dobu 200 r. Jeho priemer je 65 mm, výška 25 mm. Je zostavený z dvoch častí, základne a krytu, vyrobených vo forme pohára s otvormi pre kovanie. Hrúbka základne je 5 mm, na ktorej sú umiestnené rebrá odvádzajúce teplo 2 mm široké, 7 mm vysoké so sklonom 2 mm, celkom 11 rebier. Tento produkt sa vyrába pomocou sústružníckych a frézovacích strojov. Konštrukcia je absolútne vzduchotesná a testovaná pri tlaku 4 atmosféry.


Spodná strana priľahlá k procesoru je leštená. Aby sa zabránilo tomu, že vodný blok v priebehu času oxiduje a stmavuje (meď je rovnaká), bolo potrebné ho pokryť tenkou vrstvou automobilového laku zo sprejovej nádoby.

Vodný uzáver je pre každého individuálny, všetko závisí od typu matky a použitého procesora. Išiel som najjednoduchším spôsobom. Nainštaloval som kovové stojany do otvorov blízko procesora na základnej doske (hlavná vec je nezabudnúť na dielektrické vankúšiky).


Malé „uši“ sú vyrobené z fluórplastu, pomocou ktorého je vodný blok pripevnený k základnej doske pomocou skrutiek. Kúzlo tohto materiálu je jeho pevnosť a ľahké spracovanie, z nástroja bol potrebný iba nôž. A tiež trochu prchá, a preto pri inštalácii na procesor nedovolí dotiahnutie skrutiek, kým sa na ňom nevytvoria nežiaduce trhliny.


Po konečnej inštalácii v prípade všetko vyzerá takto:Ako chladivo sa používa nemrznúca zmes. Jeho výhodou je dobrý prenos tepla, nekvetie ako voda, ďalšie mazanie čerpadla.

Teraz sa pozrite na teplotu:


Zdroj:
Komentáre (12)
 1. SOZ
  #1 SOZ hostia 26.10.2010 10:43 hod.
  0
  grafická karta ATI Radeon 9250, ak sa nemýlim, používam ju sama. o vryatli, niekto sa bude smiať s 1 000 mg, bude sa smiať s tým, čo amd
  1. vyhrievajte sa ako sporák
  2. Dosahuje výkon (môj 3 pahor 850mgg ľahko predbehne váš amd)
  3. nemá žiadnu ochranu pred prehriatím. zapaľovacie jednotky a percento horí.
  tu to bude informatívne https://www.youtube.com/watch?v=RnWuhjBe4lQ tam a matka sa zdá, že to cha.
 2. žoldnier
  #2 žoldnier hostia 23. apríla 2011 17:55
  0
  čo sa bojím robiť s počítačom? prekvapený
 3. Veent
  #3 Veent hostia 29.5.2011 23:26
  0
  ideálny pre tých, ktorí radi pretaktujú tento proces, pretaktoval som amd z 1,5 na 1,9 takmer 2 GHz, teplota stúpla asi o 10 13 stupňov
 4. Danbaz
  #4 Danbaz hostia 27. september 2011 15:08
  1
  AMD procesory MAŤ ochrana pred prehriatím! nahnevaný [u] procesory AMD sú rýchlejšie [/ u] ako procesory INTEL [u] za rovnaké peniaze! [/ u] Najlepšie možnosti sú samozrejme rýchlejšie, ale aj neprimerane drahšie. Ich použitie v počítači nemá zmysel: nie je čo načítať. Takže toto je len predvádzanie. jazyk Kam získať peniaze? Lepšie kúpte druhú grafickú kartu a vytvorte Crossfire. Viac zmyslu bude pre rovnaké peniaze. Ak je niekoľko stoviek megahertzov niekoľko tisíc, je to neopodstatnené. Tento rozdiel si nevšimnete okom. smutný
 5. Danbaz
  #5 Danbaz hostia 27. september 2011 15:12
  0
  Bude potrebné urobiť: Mám AMD Phenom II x6 (1090T) pri nominálnej hodnote 3,2 Ghz, pracuje pri 3,7 Ghz so vzduchovým chladením. mihnutia
 6. CISAC
  #6 CISAC hostia 15. decembra 2013 18:17
  0
  Nie je tam 12v čerpadlo?
 7. COP5
  #7 COP5 hostia 26. januára 2014 17:55
  1
  a pri mojom počítači teplota vyššia ako 80, vložte ďalšie. ventilátor a tempo kleslo na 64-70 stupňov
 8. Ruslan
  #8 Ruslan hostia 4. januára 2016 01:41
  1
  Mám intel Pentium 2,9 GHz.vzduchom chladený voľnobeh 25 stupňov :)
 9. Alexey
  #9 Alexey hostia 13. januára 2016 21:57
  0
  [b] Ruslan [/ b], myslím, že chladiče sú náročné alebo v miestnosti o 10 stupňov?
 10. V braik
  #10 V braik hostia 30. októbra 2016 14:33 hod.
  0
  Ale čo keď ich urobíte z krytov procesorov.
  Vytvorte hada plochého a širokého a zakryte ho vekom.
 11. alexander
  #11 alexander hostia 22. september 2017 16:33
  1
  A čo čerpadlo? Vyrába veľa hluku?
  1. denis
   #12 denis hostia 23. september 2017 16:12
   0
   Takmer žiadny hluk.

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky