Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Pletená detská čiapka„ Cat “
Originálne a krásne detské klobúky sú vždy pozoruhodné. Všetci okoloidúci ich obdivujú. A taký krásny klobúk si môžete spojiť sami, a preto potrebujete trochu času a trpezlivosti. Pre prácu, ktorú potrebujeme: Priadza na pletenie jemných detských vecí Alize Baby Wool. Šedá farba. Akákoľvek nie silná priadza tmavošedej vínovej farby. Veľká ihla. Pletacie ihlice veľkosti 3 alebo 3,5. Začnime teda vyrábať detský klobúk. Čiapka ide do objemu hlavy 90 - 95 cm, berieme pletacie ihlice veľkosti 3 alebo 3,5. Ak chcete klobúk priblížiť k sieti, môžete si vziať ihlice na pletenie a objemnejšie. Zhromažďujeme 100 slučiek na pletacích ihlach. Slučky sa nemusia priťahovať príliš, inak klobúk potom bude neúnosný a bude sa točiť rôznymi smermi. Po vyhodnotení slučiek sme pletili úplne jeden rad predných viskóznych vlákien. Ak chcete, aby sa klobúk neotáčal, môžete najprv pletené rady piatich alebo viacerých gumových pásov s približne dvoma slučkami na tvár, dvoma nesprávnymi. Chcel som, aby sa klobúk točil, a preto som nepružil elastický materiál. Takže plette prvý riadok s predným viskóznym materiálom a potom plette druhý rad s nesprávnym viskóznym materiálom. Najprv som to urobil tak, že v budúcnosti sa čiapka nebude točiť veľmi vysoko, pretože nite sú dosť tenké, rýchlo sa začnú krútiť.

Pletený detský klobúk Kitty


Ďalej som celú pleteninu kompletne pletil s tvárovou viskózou.

Pletený detský klobúk Kitty


Počas pletenia sa nebojte, že čiapka sa začne krútiť rýchlo, tento efekt je daný tenkými niťami. Hrana už nebude na hotovom výrobku rolovaná.

Pletený detský klobúk Kitty


Po pletení asi 20 - 21 cm môžete dokončiť pletenie čiapky. Pletiete posledný rad takto: Pletíme dve slučky dohromady a výslednú z nich prenesieme späť na predchádzajúcu pletaciu ihlu, potom znova vykonáme rovnakú prácu so slučkami. Robíme to, kým nezostane jedna slučka na lúči. Odrežte niť a preveďte ju cez poslednú slučku a dobre ju utiahnite, aby niť nekĺzala.

Pletený detský klobúk Kitty

Pletený detský klobúk Kitty


Teraz zloží plátno na polovicu, vezmeme do neho ihlu, vyplníme rovnaké vlákna, šijeme hornú a jednu hranu plátna. Tu je šitý klobúk, ale teraz si musíte urobiť uši a papuľa.

Pletený detský klobúk Kitty


Nastriekajte do ihly tmavosivú niť tak, aby sa odlišovala farbou od celého pozadia klobúku. A teraz šijeme každý roh klobúka šikmo, aby sme dostali uši od mačky.

Pletený detský klobúk Kitty


Uši sú šité, potom vyšívame papuľa.

vyšívacie uši


Najprv načrtneme stred čiapky a dáme tam bodku s kriedou - toto bude nos mačky. Ďalej v rovnakej vzdialenosti od nosa robíme body pre oči.

vyšívať oko


Vyšívame mačacie oči a nos rovnakou tmavosivou niťou. Krížte stehy a nosy tak, ako je to znázornené na fotografii. Počas celého procesu pletenia si môžete okamžite zviazať oči, nos a ústa - zviažte niť, spočítajte slučky a potom sa v týchto vláknach zmiasť. Cítil som, že je dlhší, a preto som už na vyšívanom klobúku vyšil krížom kríž. Teraz vyšívame mačací fúzy rovnakou niťou. Potom vezmeme vínovú niť a tiež na obrázku vyšívame ústa našej mačky.

vyšívacie ústa


Pomaly zviazali pre dieťa nádherný klobúk.

Pletený detský klobúk Kitty
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky