Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » »Aromatické vrecká - bylinné tašky
Aromatické vrecká sú veľmi obľúbené u moderných hostesiek. Tieto nádherné tašky vyžarujú nádhernú vôňu. Tradične sa ukladajú do skriniek vedľa oblečenia, do komody s podstielkou, na nočnom stole alebo na hlave postele. Výrobcovia ponúkajú obrovský výber vriec s rôznymi ochutenými zmesami. Ale musíte pripustiť, že je príjemnejšie vychutnať si plody svojej práce a pokojnejšie, keď viete, čo presne je súčasťou takejto tašky. Nie je žiadnym tajomstvom, že naša krajina nám dáva obrovskú kyticu bylín, ktoré je také príjemné zbierať v teplej spoločnosti priateľov alebo blízkych.

Prejdime teda.
Budeme potrebovať:
- papier;
- červená látka na vrecko;
- biela čipka na dekoráciu;
- pásik na viazanie tašky
- biele nite;
- ihla, špendlíky;
- nožnice;
- šijací stroj;
- bylinky;
- malý hlboký tanier.
Etapy robotov:
1. Na papier nakreslíme vzor budúceho vrecka (nezabudnite urobiť rezervu na švy - asi 1 cm).

nakreslite vzor


2. Pomocou vzoru vystrihnite dva rovnaké kúsky červenej látky. Je lepšie zvoliť prírodnú tkaninu, v tomto prípade je použitá bavlna.

nakrájajte dva rovnaké kúsky


3. Dva kusy sú vystrihnuté z bielej čipky podľa vzoru, ktorý by mal úplne zodpovedať veľkosti červenej tkaniny.

dva kusy sú vystrihnuté podľa vzoru


4. Prehnite a zafixujte vonkajší okraj budúceho vaku. Ak je to potrebné, prehnite aj okraje čipky. Nemal som takú potrebu, pretože som narazil na hotovú čipku širokú asi 8 cm a dĺžku niekoľko metrov. Mohol som odrezať iba toľko času, koľko som potreboval, a vonkajšia hrana už bola krásne vytvorená.

krásne vytvorený


5. Šijte vonkajší okraj vrecka na šijací stroj.

Šiť na šijací stroj

Čipkami pripevnite čipku k tkanine.


6. Pomocou čipiek pripevnite čipku k tkanine. Čipka bude teda vo finále na správnom mieste a nikam nepôjde.

Šiť na písacom stroji


Stroj šite pozdĺž línie ohybu horného okraja červenej tkaniny.

Otočte puzdro von


7. Pripojte sa k tkanine tak, aby bola čipka vo vnútri. Potrebujeme druh sendviča: červenú látku, čipku, čipku, červenú látku. A s miernym odsadením od okraja, šiť pozdĺž obvodu. Otočte vak na prednej strane.

liečivé byliny


8. Vyberte bylinky, ktoré sa vám najviac páčia. Pripravte zmes bylín alebo použite iba jeden druh. Voňavé bylinky sa musia vysušiť. Je vhodné nasekať bylinky, listy, stonky a kvety, ktorých veľkosť by nemala presahovať 1 cm, vyrobili sme dve vrecká a podľa toho sme vybrali dve rôzne výplne. V prvom vrecku boli použité sušené rozmarínové kvety a zelené listy bazalky, v druhom - zelená bazalka a voňavé levandule. Informácie o účinku rôznych bylín na človeka vám pomôžu nájsť zmes bylín pre seba, ktorú nájdete na internete alebo v knihách o liečivých bylinách.

liečivé byliny


9. Nalejte vybrané bylinky do hlbokej misky a dôkladne premiešajte. Dýchajte vôňou bylín! Zatvorte oči, dajte slobodu fantázii a fantázii!

Hromadne vybrané bylinky


10. Navlečte vrecko a voilu. Všetko je pripravené!

Vonné vrecká na bylinkové vrecká
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky