Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Nezvyčajná letná kabelka
Chcel by som hovoriť o tom, ako vyrobiť originálnu kabelku. Túto kabelku vytvoril pletiar z Českej republiky, ale pomocou jej nápadov som vytvoril kabelku pre svoju milovanú dcéru. Veľmi ľahko sa zmestí. Vyzbrojiť sa musíte len fantáziou a zvyškami priadze, pretože pred vašimi očami sa vytvorí veľmi pekná taška, v ktorej bude dieťa schopné zložiť čokoľvek, napríklad zrkadlo, malý hrebeň. Kabelku je možné vyrobiť krátkou rukou, aby ju bolo možné nosiť v ruke alebo na dlhej rukoväti. Môže byť pripojený pre dvojročné dieťa aj pre dospievajúce dievča. Kabelka je nezvyčajne krásna, bude skvelým doplnkom akéhokoľvek oblečenia na prechádzku - šaty, sukne, kraťasy alebo nohavice. Veľká farebná škála priadze použitej v kabelke vám nebude obťažovať výber farieb oblečenia. Takže na pletenie sú potrebné zvyšky priadze, je žiaduce, aby kompozícia bola rovnaká, napríklad xb. Rozhodol som sa vyrobiť kabelku v dúhových farbách, pretože je zábavná a obsahuje absolútne všetky tóny, ktoré nájdete v šatníku malého módy. Každá rada je pletená priadzou iného odtieňa. Pre najlepšiu hustotu plette dvojité vlákno. V závislosti od hrúbky priadze by ste pre háčik mali zvoliť najlepšiu možnosť. Čím je menší háčik, tým hustejšia bude kabelka. Vak pozostáva z 3 častí: 1. Ventil, ktorý zakrýva priestor vo vrecku. 2. Hlavná časť, ktorá musí byť následne vyplnená všetkými malými vecami. 3. pero. Ak chcete pliesť ventil, vytočte 2 vzduchové slučky, potom VP a potom v druhej slučke z háčika spojte 12 stĺpcov háčkovaním (CCH).

Pletíme letnú kabelku


2 riadky: z každého CCH nasleduje 2 CCH. Mala by dostať 24 CCH;

3 riadok: pletená kombinácia CCH + 1 VP bez preskakovania slučiek;

Pletíme letnú kabelku


4 riadok: v oblúku 1 VP v každom prvom oblúku pletený 2 CCH a v druhom - 3 CCH;

Pletíme letnú kabelku


5 riadok: RLS bez pridávania alebo znižovania slučiek;

Pletíme letnú kabelku


6 riadok: 2 CCH + 3 RLS;

Pletíme letnú kabelku


7 radová modrá priadza všetky sc;

Pletíme letnú kabelku


8 rad pozostáva z kombinácií 2 CCH + 4 sc;

9 riadok: je potrebné pliesť CCH + 1 VP, preskakovať slučku 8. radu;

10 riadok: iba PRS; 11 riadok: vezmite dvojité vlákno - žltú a oranžovú, uviažte 1СБН, preskočte 1 slučku, potom ventilátor 6 ССН a 1 slučku СБН.

Pletíme letnú kabelku


Ventil je pripravený. Má tvar kruhu.

Teraz je potrebné vyrobiť hlavnú časť kabelky, skladá sa z 2 kruhov, ktoré nie sú na konci zviazané.

1 riadok: ciferník 2 VP, v druhej slučke z háčika, pletený 12 CCH;

Pletíme letnú kabelku


2 riadok: 24 CCH, ako vo ventile; 3 riadky: 1 CCH + 1 VP;

4 riadok: v 1. slučke 2 CCH, v druhom 3 CCH, v treťom 2 CCH;

Pletíme letnú kabelku


5 a 7 riadkov: iba CCH;

6 riadok: 1 CCH, 2 CCH;

8 riadok: 2 CCH + CCH + CCH;

Pletíme letnú kabelku


9 riadok: CCH;

10 riadok: 2 CCH + CCH + CCH + CCH;

11. riadok: CCH, pričom 28 stehov predchádzajúceho riadku zostane neviazaných, takže sa vytvorí priehradka na peňaženku.

Pletíme letnú kabelku


Podobne plette tú istú časť, vykonajte iba ďalších 12 radov CCH. Zložte obe časti na polovicu tak, aby nesprávna strana smerovala dovnútra, a RLS spájajú obe časti, nepripájajú iba 28 slučiek, ktoré boli uvedené v 11. rade.

Pletíme letnú kabelku
Pletíme letnú kabelku
Pletíme letnú kabelku


Teraz musíte šiť ventil na kabelku.

Pletíme letnú kabelku


Na upevnenie ventilu sa odporúča šiť gombík v hlavnej časti. A slučka z 1 VP 9 radu ventilov sa uskutoční so slučkou. Ak je to potrebné, môže sa v kabelke vyrobiť podšívka. Nakoniec by ste si mali vytvoriť pero. Môže to byť pletený CCH, alebo môže byť vyrobený originálnejší, aby sa naťahovali vlákna požadovanej dĺžky a tkali sa pigtail.

Efektná letná kabelka
Komentáre (1)
  1. Anna
    #1 Anna hostia 8. júla 2016, 21:32
    0
    Dobré popoludnie Povedzte mi, prosím, neviem na to prísť s číslom 6: 2SSB + 3SBN, som začiatočník. Je potrebné pletiť 2 dvojité háčkovanie + 3 jednoduché háčkovanie v jednej slučke?))) Alebo ako?))

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky