Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » »Opravte si sami slúchadlá
Skôr alebo neskôr sa každý z nás stretne s takouto situáciou: nedávno zakúpené bežné slúchadlá pre telefón alebo prehrávač MP 3 sa znova pokazili a v zásuvke na stole je viac ako jeden pár takýchto produktov ... Spravidla zlyhajú reproduktory v jednom prípade slúchadiel, v druhom - Šnúra je vedená okolo konektora, a preto existuje možnosť vyrobiť jedno, ale fungujúce zariadenie z niekoľkých chybných zariadení. Tento proces sa odrazí v navrhovanom článku.

Opravujeme slúchadlá sami


Pred nami sú tri kópie slúchadiel. Prvá kópia je plne funkčná a nebola v prevádzke, ale nie je vybavená konektorom typu TRS (alebo, ako sa hovorí, mini-jack) a je doplnkom pre náhlavnú súpravu so vstavaným mikrofónom. Slúchadlá umiestnené v strede majú prerušený vodič na vstupe konektora, v druhom je problém s reproduktormi, ale kábel funguje, a na základe tohto kábla sa zostavia „nové“ slúchadlá.

Opravujeme slúchadlá sami


Pomocou tenkého a dosť ostrého noža otvárame puzdrá hlavových telefónov. Pretože v opísanom prípade neexistuje žiadny kryt pre jeden z puzdier pre slúchadlá okrem chybných reproduktorov, je potrebné tieto puzdrá vymeniť.

Opravujeme slúchadlá sami


Odrezali sme chybné reproduktory a odstránili izoláciu z drôtov, pričom holé konce zostali dlhé asi centimeter. Drôty drôtov čistíme a žilujeme (dĺžka pocínovaného úseku môže byť v rozsahu 2 - 3 mm). Pomocou testera znova overíme, či kábel funguje a zistíme, ktorý drôt na spájkovanie ľavého reproduktora a na ktorý pravý reproduktor (ak je na puzdrách pre slúchadlá príslušné označenie). Spoločný (hromadný) drôt oboch kanálov je spojený s valcovým kontaktom umiestneným priamo na spodku tela konektora, „+“ pravého kanála so stredným kontaktom a „+“ ľavého kanála s koncovým kontaktom.

Opravujeme slúchadlá sami


Pri výbere reproduktorov z viacerých slúchadiel musíte mať na pamäti, že odpor ich cievok by mal byť rovnaký, inak vám bude nepríjemné kvôli rôznej hlasitosti kanálov a rozdielom vo frekvenčných charakteristikách. Tento parameter sa môže pohybovať od tuctu a pol do 50 - 60 ohmov - odpor reproduktorov zobrazených na fotografii je napríklad 41 ohmov.

Opravujeme slúchadlá sami


Položili sme káble krytu reproduktora. Aby sme predišli zlomeniu drôtu pri používaní slúchadiel, vodiče v puzdrách pripevňujeme uzlami.

Opravujeme slúchadlá sami


Pripojte vodiče k reproduktorom. Polarita drôtového pripojenia nezáleží, ale je potrebné bezpodmienečne dodržať fázovanie, t.j. Hmotnostné a signálne vodiče oboch reproduktorov by sa mali spájkovať rovnako. Nedodržanie tejto podmienky povedie k tomu, že jeden reproduktor bude „biť“ vpred a druhý - vzad, nebude to mať vplyv na kvalitu zvuku najlepším spôsobom.

Opravujeme slúchadlá sami


Zatvoríme puzdrá slúchadiel a skontrolujeme kvalitu ich práce.
Samozrejme, že sú chvíle, keď je nákup nových slúchadiel nevyhnutný, ale niekedy sa takáto oprava ospravedlní - napríklad sa vám skutočne páčia prípady zlomených slúchadiel alebo vynikajúci (v porovnaní s ostatnými) zvuk ...
Komentáre (2)
 1. Hosť Michael
  #1 Hosť Michael hostia 11. marca 2018 12:30
  0
  Ak viete, uveďte podrobné zapojenie mini konektorov pre telefón Samsung. líši sa od ostatných telefónov (uzamkne jeden z reproduktorov. ale po stlačení volacieho tlačidla na náhlavnej súprave (mikrofón) sa zvuk prehrá dokonale).
  1. Hosť Michael
   #2 Hosť Michael hostia 30. novembra 2018, 9:06, pm
   1
   Mikrofón a zem Samsugu sú zamenené.

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky