Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » "Mydlo huba
Plstenie sa dnes stáva pomerne populárnym typom výšiviek. Z pradenej vlny sa remeselníkom podarí splniť všetko: suveníry, hračky, látky, plsť, papuče, šperky a mnoho ďalšieho. Dnes vám chcem povedať o tom, ako môžete vyrobiť krásnu, užitočnú a originálnu vec „Mydlová žinka“. Na začatie výrobného procesu je potrebné pripraviť potrebné materiály a nástroje:
  • nespriadaná vlna rôznych farieb;
  • tyčinka mydla;
  • plstená ihla;
  • horúca voda;
  • tekuté mydlo;
  • film s pupienkami.
  • uterák alebo servítky.


materiály a nástroje


Materiály sú pripravené a môžete začať pracovať. Najprv vezmeme kúsok mydla a položíme ho na film.

mydlo


Potom zhora začneme ukladať kúsky pradenej vlny.

položte kúsky spriadanej vlny

položte kúsky spriadanej vlny


Môžete to urobiť v rôznych farbách, takže žinka je zábavnejšia a zaujímavejšia. Takže prvú vrstvu horizontálne rozložte, druhú vertikálne a striedavo tak. Rozložili sme asi 4 vrstvy, potom mydlom otočte vlasy a začnite rovnakým spôsobom nanášať na druhú stranu. Roztiahli sme tiež asi 4 riadky.

položte kúsky spriadanej vlny

stoh na druhej strane

stoh na druhej strane


Potom si zoberieme do mydiel kúsok mydla a mydlo dáme tvar mydla. tj ohýbame konce vlny a vytvárame jedno nepretržité celé mydlo v škrupine.
Potom zoberieme ihlu na vyplnenie a začneme jemne strkať vlnu, ale aby sme sa mydla nedotkli.

dajte vlne mydlový tvar


Zrazili sme tak objem vlny a vlákna sme spolu tkali. Po tom, ako sa vlna trochu usadila a potiahla, môžete sa začať krútiť okolo mydla. Ak to chcete urobiť, odtrhnite kúsok vlny a obalte mydlom. Robíme to opatrne. Zabalíme teda niekoľko vrstiev.

dajte vlne mydlový tvar


Potom znova vezmeme ihlu na plstenie a začneme rešpektovať vlnu. Po znížení objemu vlny sa obrátime k plsteniu za mokra. Nalejte horúcu vodu do misky a pridajte trochu tekutého mydla. Horúca voda zjemňuje srsť, zatiaľ čo mydlo zlepšuje priľnavosť vlákien. Potom si zoberieme mydlo, trochu ho posypeme horúcou mydlovou vodou a začneme ho postupne hádzať do rúk, akoby drvená vlna.

dajte vlne mydlový tvar


Mydlíme mydlom, kým sa vlasy trochu usadia.

Roll mydlo

Roll mydlo


Potom môžete rolovať pomocou filmu s pupienkami. O tomto filme sú iba tri naše mydlá z rôznych strán.

Roll mydlo


pretože pod vplyvom vody sa mydlo samotné umyje a vytvorí sa mydlová pena, potom sa môže prebytočná voda alebo mydlo odstrániť pomocou uteráka alebo obrúskov. Mydlo môžete tiež často umývať pod tečúcou horúcou vodou.

oplachovacie mydlo


Mydlová rolka, kým vlna mydlo husto nepokryje mydlo a vrchná vrstva nie je dobre prilepená k zvyšným vrstvám. Dostávame tento druh mydla.

tu je také mydlo


Nechajte uschnúť a mydlo je pripravené na použitie. Tiež môžete preplietať vzory, kvety, listy z vlny a pri plstení ich posúvať na mydlo, čím vytvoríte jedinečné majstrovské dielo. Takéto mydlo sa stane originálnym darčekom pre rodinu a priateľov a umývanie touto žinku bude príjemné a pohodlné.

Žinku na mydlo

Žinku na mydlo
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky