Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
Hroch z plsti. Po vyskúšaní ruky na zošívaní abecedy z plsti pre dieťa som sa rozhodol, že experiment bol úspešný, a môžete začať implementovať druhú časť plánu - vytvoriť úplnú abecedu. Podstata myšlienky: u každého písmena plstenej abecedy šite zástupcu fauny. Prípravné práce sa začali hľadaním vzorov, oboznámením sa s nuansami práce na produkte a nákupom potrebných materiálov. Ponáhľal som sa zdieľať svoje inkarnácie.

Pre prácu, ktorú budete potrebovať:
viacfarebná plsť;
vlákno „niť“ vo farbe plsti;
vzory predstaviteľov fauny, ktoré môžu byť vyrobené samostatne alebo použiť pripravené;
holofiber na plnenie hračiek;
ihly, špendlíky, nožnice, nástroje na plnenie výplne, plstené pero na prenos vzorov na plsť;
korálky na oči.
Pamätajte tiež na očkované a skryté švy, švy na šitie značiek, francúzsky uzol, ktorý sa dá použiť ako náhrada korálkov pre oči.

Hlavné fázy práce sa budú brať do úvahy na hrochovi, ktorý bude symbolizovať písmeno „B“.

ABC plsti


Vytlačíme vzor. Žiadna tlačiareň - nezáleží na tom, v počítači sme nastavili požadovanú veľkosť a preniesli ju z obrazovky na tenký papier, napríklad na pauzovací papier. Vystrihnite podrobnosti.
Vyberáme plsť a niť požadovaných farieb. Ukážte svoju fantáziu a nechajte nové hračky vašich detí svetlé a nezvyčajné.

hroch podrobnosti


Vzory rozvrhneme tak, aby sa cítili čo najhospodárnejšie, načrtneme obrys.

diely


Vystrihli sme požadovaný počet dielov: 1 - horná časť hlavy - 2 ks., 2 - spodná časť hlavy - 2 ks., 3 - uši - 2 ks. 4 - telo - 5 ks., 5 - nohy - 8 ks., 6. - zuby (z tvrdej plsti) - 2 ks. Nevyhadzujte malé kúsky plsti, z nich môžu byť vyrezané drobné detaily a pri práci na koláži môžu byť použité veľmi malé.

my veci


Diely šite gombíkovou dierkou. Použil som niť v 6 dodatkoch. Po prvé, trup a nohy ponechajú malú časť každej časti tela neviazanú pre naplnenie holofiberom.
Pri šití detailov hornej časti hlavy šijeme do uší štítkovým švom. Pri práci na spodnej časti hlavy zuby. Uši musia byť zabalené trochu dovnútra predtým, ako budú zašité, potom budú očarene vystrčiť ako skutočný hroch.

ňufák


Na spodnú časť hlavy šijeme malé gombíky - nosné dierky alebo ich kreslíme fixkou (výšivkou, všitými malými krúžkami). Potom spodnú časť prišite horným švom. Šijeme čierne korálky - oči (pozeráme sa na umiestnenie na fotografii). Oči môžu byť tiež vyrobené pomocou francúzskeho uzla. Myslel som, že čierne uzly nebudú viditeľné na tmavo fialovej časti hlavy, po ruke nie sú žiadne čierne guľôčky, môj manžel navrhol vyskúšať malé kovové guľôčky. Ukázalo sa to skvele.

papuľa hrocha


Zadný pohľad na hlavu.

kufor


Nohy k telu šijeme gombíkovým spôsobom (zvyčajne sú šité gombíky s otvormi) a hlavy so skrytým švom.

ABC plsti


Písmeno „B“ sa tak trochu cítilo. Hroch môže nielen ležať na boku, ale aj stáť na svojich štyroch nohách. Zostáva sa naučiť pár malých básní o zvieratách a písmeno "B" a môžete začať s zábavnými vzdelávacími hrami s dieťaťom.

Kto je hroch?
Má veľké brucho
Jeho oči sú veľké
Slávne uši také
Býva v rybníku, -
Tam skryje žalúdok.

Príjemné remeslá z plsti. Navštívte nás častejšie, pred nami je veľa zaujímavých vecí!
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky