Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
Na šitie takej roztomilej mačky potrebujete dosť materiálu a času. Získajte pekný suvenír darček priateľom alebo ako kľúčenka alebo taška pre svoju blízku. Vzor možno zväčšiť a šiť vankúš pre mačky.

materiály


materiály:
• Vzor papiera.
• Plstenú strednú hustotu, v tomto prípade stačí polovica listu A4.
• Nite blízko farby až plsti.
• Plstené pero (krieda alebo mydlo) na prenos vzorov na plsť.
• Ihla.
• Výplň (syntetický zimný dezinfekčný prostriedok, syntetický zimný dezinfekčný prostriedok, bavlnená vlna alebo orezávanie mäkkých tkanív)
• Nožnice.
• Pripravené oči a nos (v prípade neprítomnosti pripravených očí - kúsky bielej (svetlo béžovej) a čiernej plsti, 2 čierne korálky).
• Univerzálne lepidlo (napr. Drak).

Plsť na výrobu plyšových hračiek bola vybraná, pretože je mäkká, skôr hustá, jej okraje sa pri rezaní neposypávajú a existuje obrovský výber farieb a odtieňov. Vhodný je aj pre mäkké hračky, najmä veľkých rozmerov.
Začnime teda.

Vystrihnite papierový vzor


Vystrihnite papierový vzor.

Vystrihnite papierový vzor

Zakrúžkujte vzor


Položte plsť na rovný povrch. Krúžok vzorujte pozdĺž obrysu v priamom a zrkadlovom obraze.

Vystrihnite dve časti


Vystrihnite dve časti.

Vystrihnite dve časti

Vystrihnite dve časti


Zložte diely tak, aby ich predná strana smerovala dovnútra, zošité dohromady. Môžete použiť šitie strojom alebo ručné šitie. Najpoužívanejší manuálny šev je späť s ihlou. Šev by mal byť položený späť najmenej 3 mm od okraja dielu. Hračku môžete šiť spredu, aby ste ju v budúcnosti neotáčali, potom sa oplatí používať kontrastné nite a šitie slučkovým (okrajovým) švom.

Pridajte podrobnosti

Pridajte podrobnosti


Šiť pozdĺž obrysu hračky, nezabudnite nechať nezšitú časť, cez ktorú bude možné obrátiť zošitú hračku na prednú stranu.

Šiť pozdĺž obrysu hračky


Ak je to potrebné, opatrne ukazujte hokejku s tupým koncom (ceruzka alebo pero bez tyčinky). V tomto štádiu, v neprítomnosti pripravených očí a nosa, vystrihnite kruhy pre oči z bielej (svetlo béžovej) plsti, šite na žiakov z čiernych guličiek a vystrihnite nos z čiernej plsti. Pred vypchávaním hračiek si prišite oči a nos.

vyplniť


Ak chcete dať mačke objem, je potrebné zobrať mäkké plnivo, ako je sintepon, sintepuha, v extrémnych prípadoch bavlna, môžete použiť odrezky z mäkkých tkanív. Pomocou palice s tupým koncom rovnomerne rozložte výplň na hračku, pričom dbajte na chvost a nohy. Stupeň plnenia sa určuje vizuálne, príliš tesné balenie môže poškodiť švy.

šiť dieru


Po umiestnení všetkého plniva do hračky by sa mal otvor šiť zvonku čistými očkami.

Pripevnite hotové oči a nos


Pred lepením pripevnite pripravené oči a nos, ak je to potrebné, upravte ich polohu. Lepidlo s univerzálnym lepidlom vhodné na lepenie tkanín a iných materiálov (napr. Dragon).

Suvenírová mačka z plsti


Na ozdobenie hotovej mačky môžete použiť mašle zo stužiek, klobúkov alebo štítkov. V tomto prípade sa mačka práve zmiala v zelenej stuhe.
PS: Hračka sa vyrába veľmi jednoducho a dá sa vyrobiť spolu s deťmi vo veku 5 až 6 rokov. Spoločná tvorivosť prináša radosť z komunikácie, rozvíja vytrvalosť a vyšívanie.Výsledkom je krásna mäkká svetlá hračka, cenná v tom, že je vyrobená vlastnými rukami, je zapustená častica duše.

Suvenírová mačka z plsti
Vráťte sa
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky