Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » »Ľahký a originálny náramok na zápästie
Náramok na zápästie je veľmi populárny šperk. Nosili ho a nosili predstavitelia všetkých kultúr sveta. Náramky sa používajú už od staroveku. Táto výzdoba sa v Európe nenosila iba v stredoveku, pretože v tom čase bolo považované za zlú formu chodiť s holými rukami.
V článku chcem hovoriť o tom, ako si môžete tento druh šperkov vyrobiť sami. Výroba náramku bude trvať trochu času. Nie sú potrebné špeciálne zručnosti. Náramok si dokáže vyrobiť dokonca aj začiatočnícka ihličnanka.

originálny náramok na zápästie


Na výrobu šperkov, ktoré budete potrebovať (výpočet množstva je uvedený nižšie):
1. korálky (veľké a malé)
2. saténový kábel
3. vlákna
4. ihla
5. háčiky (2 kusy).

materiály na náramok


Pokyny pre prácu
Na začiatku musíte zmerať obvod zápästia. Master class používa počet guličiek potrebných na vytvorenie náramku dlhého 18 centimetrov (obvod zápästia 15 centimetrov).
Budete potrebovať dva typy korálikov: asi 20 kusov veľkých (priemer asi 8 milimetrov) a 70 malých (priemer 3 mm). Rozdiel vo veľkosti guľôčok by nemal byť veľmi veľký, inak sa produkt ukáže škaredý. Šnúra pre náramok môže byť akéhokoľvek druhu, hlavná vec je, že nie je hrubá (kúpil som si saténovú šnúru 2 mm širokú). Jeho približná dĺžka je 1 meter. Šnúra by mala byť 4-krát dlhšia ako obvod zápästia, musíte tiež nechať priestor na pripevnenie upevňovacieho prvku.

Pred prácou skontrolujte, či ihla ľahko prechádza do guličky. Je potrebné sa ubezpečiť, že pri opakovaní činnosti (keď musíte ihlu a nit znovu zatlačiť) nie sú problémy. Niť by mala byť dlhá a farba šnúry. Pri zladení nití kontrastného odtieňa vyzerá práca nedbalá. Môžete použiť rôzne typy spojovacích prvkov. Mám rád bežné háčiky a gombíky.

Proces výroby náramku
Najprv musíte zobrať kábel a rozrezať ho na polovicu. Pripojte háčik k prvej časti a druhú odložte nabok. Potom vpichnite ihlu zozadu do ľavej strany šnúry. Uzol na konci vlákna teda nebude viditeľný.

zoberte kábel a odrežte ho


Na ihlu položte guľôčku. Potom sa ihla so závitom musí niesť cez pravú stranu šnúry. Potom sa musí akcia zopakovať, ale vlákno by už malo prejsť pod ňou. Potom vpichnite ihlu do tej istej guľôčky.

vpichnite ihlu do tej istej guľôčky


Niť s ihlou musí byť nesená cez ľavú stranu šnúry a potom pod ňou. Ďalším krokom je vyzdvihnúť novú guľôčku.

vyzdvihnúť novú korálku


Opakujte tieto kroky, kým náramok nebude dostatočne dlhý.

dosť dlho


Keď dĺžka náramku dosiahne požadovanú hodnotu, musíte odrezať zvyšný kábel. Zostáva len upevnenie na háku. Za týmto účelom nechajte zvyšok kábla do slučky háčika. Potom to všetko zafixujeme lepidlom „Moment“ alebo ihlou a niťou. Ukázalo sa, že náramok. Môžete to nechať tak, ale je najlepšie pokračovať v práci: navlečte ďalší úzky náramok z časti šnúry položenej nabok a potom náramky spojte tak, že medzi nimi prechádzate radom veľkých korálikov.

dosiahla požadovanú hodnotu


Výsledné náramky sa od seba môžu líšiť. Môžu byť vyrobené v rôznych farbách, používajú rôzne spony a korálky.

Výsledné náramky


Takže urobíme druhý presne ten istý náramok. Urobíme druhý produkt o niečo dlhšie. Je to potrebné, aby náramok dobre padol na ruku.

urobte druhé


Tieto 2 náramky potom použijeme ako šnúry na tkanie väčších korálkov medzi nimi.

väčšie korálky v náramku


Tieto kroky opakujeme až do ukončenia tkania.

originálny náramok na zápästie
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky