Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Kozmetická taška„ Plátok melónu “
Je ťažké si predstaviť modernú ženu bez make-upového vrecka, ktorá obsahuje čarovnú kozmetiku, ktorá sa vám môže hodiť počas dňa. Vďaka častému používaniu sa kozmetička stáva nepoužiteľnou, žena si musí kúpiť novú. Ale nákup nie je vôbec potrebný. Ak poznáte základné základy háčkovania, môžete sa stať majiteľom pekného plátky melónu. Ihly ocenia ľahko vyrobiteľnú kozmetickú tašku, pletenú zo zvyškov priadze. Krásna kozmetická taška bude pohodlným doplnkom dámskej kabelky. Plátok melónu urobte sami sebe alebo priateľom. Na viazanie takejto kozmetickej tašky nepotrebujete špeciálne zručnosti, ľahko a rýchlo sa vojde. Na jej výrobu budete potrebovať niekoľko hodín, ako aj zvyšky červenej, zelenej, ružovej a čiernej priadze, ihly so širokým okom, háčika č. 3 a zips (pokiaľ možno zelenej farby s priadzou).

Začneme pletenie


pletenie začnite s červeným vláknom so vzduchovou slučkou. Zo získanej slučky háčkujeme 4 vzduchové slučky a pletenie zatvoríme v kruhu. Ďalej sme pletené v kruhu 6 sc (stĺpec bez háčkovanie). Počas pletenia musíte monitorovať napätie nite, aby sa kruh ukázal ako hladký a krásny. Po pletení prvého radu pokračujte v pletení nasledujúcim spôsobom: do každého radu pridajte rovnomerne 6 slučiek. Zvýšenie je dosiahnuté pletením dvoch slučiek v jednej slučke predchádzajúceho riadku. Celkom by ste mali dostať 13 riadkov spojených červenou niťou (čo najviac). Nakoniec odrežte a upevnite červenú niť. Ak je to potrebné, veľkosť kozmetického vrecka sa môže zväčšiť alebo zmenšiť spojením malého alebo naopak veľkého kruhu.

založenie budúcej kozmetickej tašky


Keď bude základňa budúceho červeného kozmetického vaku zviazaná. Potrebujete pliesť 1 rad s ružovou niťou. Ak nemáte ružovú farbu, môžete si vziať bielu alebo žltú niť. Plette rovnakým spôsobom s prírastkami 6 slučiek v každom riadku. Nakoniec odrežte ružovú niť a zaistite ju z nesprávnej strany.

pletenie riadkov zelene


Posledným krokom pletenia je pletenie riadkov zelene. Teraz budete musieť pliesť 3 riadky, tiež pridať 6 slučiek v každom riadku. Po dokončení pletenia musíte niť odrezať a upevniť. Hotový blank vyrovnajte pod kozmetickým vreckom a zľahka železa.

slnečnicové semená


Teraz vezmeme čiernu niť, navliekneme ju do ihly so širokým okom a vyšívacími očkami vo forme semien melónu. Semená môžu byť podľa potreby vyšívané čiernymi guľôčkami.

Kozmetická taška Plátok melónu


Ďalej pokračujte v zostavovaní kozmetických tašiek vo forme plátky melónu. Výsledný kruh je ohnutý na polovicu a prišitý na vrchnú časť zipsu. Ak je zips dlhší, ako by mal byť, môže byť odrezaný a okraj je zafixovaný švom. V mojej verzii zips nie je dlhý, voľné okraje som našil zelenou niťou. Zips môžete šiť ručne alebo na šijací stroj. Keď je zips šitý, zostáva vrecko na make-up otočiť na prednej strane, narovnať ho a naplniť makeupom tak, aby mal požadovaný tvar. Ak chcete, môžete si našiť podšívku na kozmetickú tašku, ktorá vám vydrží dlhšie a bude vyzerať esteticky príjemnejšie.

Kozmetická taška Plátok melónu

Kozmetická taška Plátok melónu
Komentáre (1)
  1. Julie
    #1 Julie hostia 22. augusta 2014 13:06
    0
    Kozmetická taška je neuveriteľne ľahká. Veľká podobnosť s plátok melónu, nezabudnite!

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky