Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» »Organizér pre pásky
Ak sa zaoberáte vyšívaním, musíte pochopiť, že v nástrojoch a materiáloch musí byť vždy poriadok. Koniec koncov, ovplyvňuje to kvalitu práce a rýchlosť jej vykonávania. A na jednom mieste si všimnete, ako sa zväzok uzlov získava z krásnych saténových stuh, v ktorých je ťažké nájsť požadovanú farbu. Stuhy sú zmätené, pokrčené a niekedy nenájdete iný spôsob, ako znížiť.

páska


Existuje však aj iná cesta, ako túto situáciu napraviť. V tejto majstrovskej triede veľmi jednoducho vytvoríme organizátora pre stuhy.
Na jeho vytvorenie potrebujeme:
• prázdny box na obuv;
• tkanina;
• Whatman;
• PVA lepidlo;
• farebná lepenka;
• viečka;
• nástroje na inštaláciu očiek;
• kefa.

náradie


Pripravte škatuľu s nasadeným vekom. S takým boxom bude pohodlnejšie pracovať. Prebytočnú lepenku odrežte na veku tak, aby jej okraje boli rovné.

Odrežte prebytočnú lepenku


Odrežte polotovary od Whatmana pre všetky vonkajšie strany škatule okrem spodnej časti. Naneste tenkú vrstvu lepidla na povrch škatule a potom lepte obrobok a dobre ho pritlačte. Vkladanie ľahkým papierom je potrebné, iba ak je farba škatule tmavá a látka je svetlá.

Vystrihnite papier Whatman


Potom lepíme celý povrch handrou. Odrežte látku tak, aby sa zmestila na zadnú stenu a kryt. Naneste lepidlo na stenu a prikryte a prilepte. Vyrovnajte povrch tak, aby bol rovný. Prilepte spodné kvóty.

prilepte handrou


Nožnice zahnite pod ostrým uhlom.

Rohy nožníc


Lepidlo prilepte na susedné steny.

Lepidlo všetky kvóty


To by malo vyzerať ako vo vnútri veka.

pozri sa dovnútra krytu


Strihajte látku s dĺžkou rovnajúcou sa všetkým stranám boxu s kvótami a šírkou rovnajúcou sa výške boxu s kvótami. Prilepte všetky strany škatule k tkanine a nechajte kvóty zadarmo.

Odrežte látku


Na obidvoch stranách sú kvóty ohnuté v priamke smerom dovnútra a okraje zlepené.

ohýba kvóty


Rohy tiež rezáme pod ostrým uhlom a utesňujeme všetky kvóty vo vnútri škatule a na spodok.

rezané rohy


Odrežte kúsok látky po dĺžke škatule a s prirážkami. Bude to chrbtica. Ohýbaním kvót dovnútra prilepte chrbticu tak, aby jedna polovica bola na stene a druhá polovica na veku.

Odrežte kúsok látky


Strih tkanina s veľkosťou dna as prídavkami. Lepidlo prilepte voľnou textíliou na steny a vytvorte rohy. Povrch musí byť vyhladený. Teraz potrebujeme farebnú lepenku. Zalepíme ich vnútornou časťou veka, aby sme uzavreli kvóty.

Odrežte látku


Prilepíme cez steny farebnou lepenkou a niekoľko sekúnd dobre zatlačíme. Môže sa použiť na lepenie lepidla za horúca roztaveného lepidla.

Prilepujeme farebnou lepenkou


Obraciame sa na inštaláciu očiek, ktoré sa musia robiť na tvrdom povrchu, čo nie je škoda. K dispozícii sú špeciálne nástroje na inštaláciu, ak ich nemáte, môžete urobiť so štandardnou a jednoduchou sadou. Najprv musíte vyraziť dieru na požadované miesto. Pomôže vám dierovač alebo predmet, ktorý môže preniknúť cez povrch.

Pokračujeme v inštalácii očiek


Pokračujeme v inštalácii očiek


Vložte priechodku do otvoru. Čiapka by mala byť na prednej strane a noha by sa na vás mala pozerať. Vyberte klinec, ktorého priemer sa postupne rozširuje a je širší ako priemer nôh. Vložte klinec do nohy a kladivo kladivom. Oko na očku sa bude líšiť a nakoniec naň ľahko klepnite. Master trieda používa špeciálny nástroj pre inštaláciu.

Vložte očká


Vložte očká požadovaného priemeru.

Pásku jemne zložte


Pásku jemne zložte. Je lepšie zložiť cievky úplne dole a pritlačiť stuhu cez otvor. Teraz sú pásky v perfektnom poradí!

Pásku jemne zložte

Pásku jemne zložte

Ribbon Organizer

Ribbon Organizer
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky