Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Aranžovanie kvetov a studený porcelán
Zapojené do vyšívania a stále ste sa nesnažili robiť kvetinové aranžmány pomocou techniky studeného porcelánu? Je čas to napraviť!

Na výrobu studeného porcelánu potrebujete:
- 50 gramov škrobu;
- 50 gramov sódy;
- 50 gramov vody;
- akékoľvek farbivo.

Na ozdobenie kompozície, ktorú budete potrebovať:
- organza;
- silikónová pištoľ a lepidlo;
- špáradlá (približne 20 - 25 kusov);
- tenký drôt 1 m;
- pena;
- črepník alebo iná keramická nádoba;
- lak v spreji;
- korálky.

Najprv musíte uvariť studený porcelán. V hliníkovej panvici zmiešajte škrob a sódu, potom do vody pridajte trochu farbiva, nechajte sa úplne rozpustiť a až potom nalejte tekutinu do tejto panvice a dobre premiešajte s inými prísadami.

variť studený porcelán


Porcelán musíte variť na miernom ohni za stáleho miešania asi 3 minúty, musíte však sledovať konzistenciu, zmes by mala byť hrubá a sotva odlupovať zo strán panvy. Keď je porcelán pripravený, musí sa nechať vychladnúť.

variť studený porcelán


Na výrobu ruží musíte odtrhnúť malý kúsok porcelánu a roztiahnuť ho do dlane. V skutočnosti sa podobá modelovaniu z plastelíny.

malý kúsok porcelánu


Na špáradle držanom vo zvislej polohe musíte prvý okvetný lístok starostlivo zaistiť.

zapnite prvý okvetný lístok


Takže, jeden po druhom, upevnite, kým nevyjde malá ružica.

malá rozeta


Môžete si vybrať jeho veľkosť. Nie všetky ruže budú mať rovnaký počet lístkov - je to v poriadku, hlavná vec je, že by mali byť aspoň približne rovnakej veľkosti.

rovnaký počet lístkov


Na skladbu potrebujete najmenej 7 kusov. V každom prípade je lepšie urobiť 2-3 náhradné diely. Kvety by mali zaschnúť do 3 dní. Nemôžete ich dať na slnko. Keď úplne stvrdnú, nezabudnite ich natrieť lakom (je lepšie použiť lak v spreji). Počas týchto 3 dní si môžete vybrať 7 najkrajších ruží a navyše, ak sú spodné okvetné lístky neúspešne upevnené, počas tohto obdobia môžu jednoducho odpadnúť.

ruže

lakujte ich


Teraz môžete začať s dekoráciou. Na tento účel nakrájajte organzu na malé štvorčeky, približne 5 x 5 cm. Nemusia byť rovné, pretože zloženie zdobia iba malé rohy.

pokračujte do výzdoby


Musia byť ohnuté diagonálne, potom na polovicu, aby vyšiel malý trojuholník. Teraz by malo byť pripevnené na špáradlo a zdola - upevnené drôtom.

opraviť drôtom

špáradlom


Takéto trojuholníky budú potrebovať asi 10 kusov. Rovnakým spôsobom sa musí vyrobiť 7 trojuholníkov, iba organza by sa mala pripevniť uprostred špáradla, aby sa biela špička mohla prilepiť silikónovým lepidlom na jej špičku. Takéto trojuholníky potrebujú 7 kusov.

palica so silikónovým lepidlom

biela korálek


Ďalším krokom je zostavenie celej kompozície. Musíte vyrezať kruh z polystyrénovej peny a vložiť ho do hrnca, aby ste pomocou neho mohli opraviť všetky podrobnosti.

zostavenie celej kompozície


Najprv vložte ruže.

Ruže by sa mali vkladať ako prvé


Potom medzi nimi pomocou pinzety musíte vložiť trojuholníky s korálkami. Kde je prázdny priestor - ozdobte jednoduchými trojuholníkmi.

vložte perlové trojuholníky


To je všetko, aranžovanie kvetov v technike „studeného porcelánu“ je pripravené!

aranžovanie kvetov a studený porcelán
Vráťte sa
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky