Urob si sám
Hlavné triedy, pokyny, užitočné tipy, recepty.
» » » »Zdobiace práškové zrkadlo
Viac ako raz som narazil na problém, keď sa začervenala červenka alebo prášok, musel som zhodiť obal so zrkadlom. Ale nedávno som stratil svoje obľúbené zrkadlo a napadlo ma, že mám úžasný nápad - ozdobiť staré, aby som dostal nové! A teraz sa naučíte, ako na to.
Pre majstrovskú triedu potrebujeme: 100% bavlna; kartón (2 mm); horúca lepiaca pištoľ; PVA lepidlo; nožnice; kefa; ceruzka; kladivkový; kompasy; linka; zrkadlo.

budeme potrebovať


Z balíka sme dostali zrkadlo. Ak to ešte nemáte, stojí to za námahu. Použite kliešte, aby ste odlomili plastové hrany alebo niečo odlomili. Len nepoškodite zrkadlo. Bez ohľadu na to, aký je tvar. Zakrúžkujte ceruzku na lepenku. Okolo toho rovnomerne nakreslíme kruh s kompasom tak, aby boli zarážky 0,5 cm (ak je zrkadlo okrúhle, potom 1 cm).
Odrežte obrobok a štyrikrát ho zakrúžkujte. Vystrihnite všetky ostatné kruhy. Tri celé odložené. Zostávajúce dve musia urobiť diery. Na jednom z nich musíte znova zakrúžkovať zrkadlo. V tejto časti vložíme zrkadlo tak, aby bolo pevnejšie. Na druhej strane zakrúžkujte a nakreslite rovnaký ovál, ktorého priemer bude o niekoľko milimetrov menší (záleží to na veľkosti zrkadla). Môžete kresliť ručne.

kresliť ručne


Urobíme základ. Vezmite dva celé kruhy. Rozrežte látku, ktorá bola pripravená na prednú stranu, s toleranciou 0,5 cm, na kruhy naneste lepidlo a prilepte ich na látku. Vyrovnajte povrch tak, aby neexistovali žiadne vrásky. Rezy látky robíme po obvode tak, aby priľnuli bez nadmerného hromadenia látky. Lepíme v kruhu, riadne hladkú látku.

Urobíme základ


Strihali sme saténovú stuhu širokú 3 cm a prilepili ju na obe časti lepiacou pištoľou, pričom medzi nimi zostala vzdialenosť 1 cm.

Odrežte saténovú stuhu


Teraz urobme časť so zrkadlom. Vezmite blank s menším oválom. Toto bude rám zrkadla. Nalepte ju na látku rovnakým spôsobom ako predchádzajúce prázdne miesta, pričom vo vnútri urobte iba ďalšiu dieru. Pečatíme iba dovnútra.

urobme časť so zrkadlom


Posledný blank prilepte oválom, ktorý zodpovedá veľkosti zrkadla. Na hrany zrkadla nanášame tavné lepidlo a vkladáme ho do otvoru v kartóne, ktorý sme práve prilepili.

Nalepte posledný blank


Vonkajšie prídavky a lepidlo prilepíme niekoľkými sekundami, obrobok so zrkadlom na obidve strany pevne pritlačíme.

Vonkajšie prídavky utesňujeme


Posledný jednodielny blank lepíme látkou a vytvoríme malú vrecku. Na jednej strane lepidlá dávame a na druhej strane dávame lepidlá na zostávajúci kruhový obrobok.

Vložte posledný pevný kus


Časť s kapsou nalepíme na voľnú základňu.

Lepiaca časť s vreckom


Tu máme zrkadlo. Teraz ste si istí, že zrkadlo môže dostať druhú šancu. Vreckové zrkadlo sa ľahko zmestí do malých kabeliek a vreciek. A čo je najdôležitejšie, môžete v ňom skryť niečo cenné a dôležité, a keď sa znova pozriete do zrkadla, nezabudnite na to.

máme zrkadlo

Dekorácia zrkadla v prášku

Dekorácia zrkadla v prášku
Komentáre (0)

Prečítajte si tiež

Chybové kódy pre práčky