Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Jak szybko zrobić biurkową rurę PCV
Potrzeba ta powstaje w przypadku przejściowego braku pieniędzy na zakup nowego mebli. Ten stół jest wykonywany w ciągu 25-30 minut, w razie potrzeby można go również szybko zdemontować.

Materiały źródłowe


W przypadku blatu musisz mieć kawałek laminowanej płyty wiórowej, sklejki klejonej lub płyty OSB. Nogi wykonane są z plastikowych rur o średnicy 24 mm, konstrukcja jest przymocowana do blatu za pomocą metalowych zacisków i śrub samogwintujących. Rozmiar talerza wynosi około 70 × 150 cm, całkowita długość rur zależy od wysokości stołu i wielkości blatu. W naszym przypadku potrzebujesz około 10 m rury. Połączenie poszczególnych elementów w jedną konstrukcję odbywa się za pomocą trójników z tworzywa sztucznego (potrzebne są 10 sztuk), wymagane są dwa metalowe wsporniki na każdą nogę, wymagane są cztery śruby. Rura jest cięta piłą do metalu, jeśli nie jest, możesz użyć jednej szmatki. Do wkręcenia śrub służy śrubokręt.
Jak szybko zrobić pulpit z rur PVC

Proces produkcyjny


Przygotuj dwa poprzeczne nogi, w tym celu włóż trójniki po obu stronach odcinka rury. Upewnij się, że części mają dokładnie taki sam rozmiar. Całkowita długość belek poprzecznych jest wybierana z uwzględnieniem szerokości blatu.
Włóż tuleje o długości 50 cm do tee, konkretne wymiary nie mają większego znaczenia, a następnie projekt można wyregulować na podstawie długości nóg. Przygotuj dwa takie przedmioty.
Jak szybko zrobić pulpit z rur PVC

Pod kątem 90 stopni włóż je do wcześniej wykonanych belek poprzecznych. Konieczne jest wykonanie dwóch identycznych elementów.
Umieść trójniki na każdej nodze, po jednej na każdej. Ważny punkt - rozmiar nóg nie jest taki sam. Dwa przednie są dłuższe, a tylne krótsze. Wynika to z faktu, że element poprzeczny jest następnie mocowany do nich w celu nadania sztywności konstrukcyjnej. Długość tylnych nóg należy zmniejszyć o całkowity rozmiar tulei i trójników. Wspomnieliśmy powyżej, że ten parametr jest dostosowywany z uwzględnieniem wymiarów zmontowanych części.
Jak szybko zrobić pulpit z rur PVC

Połącz odcinek rury z bocznymi poprzeczkami. Jego rozmiar zależy od długości blatu, w naszym przypadku wystarczy około 60 cm. Wyreguluj wszystkie rogi, powinny być proste.
Jak szybko zrobić pulpit z rur PVC

Włóż nogi na miejsce. Nie zapominaj, że tylne są krótsze, a przednie dłuższe. Teraz nogi są w pełni zmontowane, pozostaje przymocować je do blatu.
Jak szybko zrobić pulpit z rur PVC

Obróć nogi do góry nogami, ostrożnie wyśrodkuj blat i zamocuj za pomocą zacisków, dla każdego punktu podparcia wymagane są dwa elementy. Dokręć śruby dość mocno, stół nie powinien się chwiać.
Jak szybko zrobić pulpit z rur PVC

Jak szybko zrobić pulpit z rur PVC

Jak szybko zrobić pulpit z rur PVC

Ustaw stół w pozycji roboczej.
Jak szybko zrobić pulpit z rur PVC

Wniosek


Korzystając ze stołu, pamiętaj, że nie jest on przeznaczony do dużych obciążeń i długotrwałego użytkowania. Przy najbliższej okazji należy go zastąpić teraźniejszością.
Jak szybko zrobić pulpit z rur PVC

Obejrzyj wideo


Wróć
Komentarze (1)
  1. Gość Andrey
    #1 Gość Andrey Goście 17 sierpnia 2019 12:13
    0
    Pomysł jest ładny i prosty. Ale jak praktyczny jest ten stół? Ciężko się kręcisz?

Przeczytaj także

Kody błędów pralek