Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Jak zrobić bramę z tajemnicą: otwórz swoją własną, nieznajomy
Każdy chce chronić swoją stronę przed penetracją osób nieupoważnionych, w tym celu buduje się różne ogrodzenia, wykonuje się bramy i bramy. Zamek jest zainstalowany na bramie, służy do długotrwałej opieki w domu. Codziennie używają zwykłych zatrzasków, ale nie satysfakcjonują już wielu użytkowników - taki mechanizm chroni tylko przed spontanicznym otwarciem i nie stanowi żadnych przeszkód dla osób postronnych. Istnieje prosty sposób, aby wykonać zasuwkę z tajemnicą, mogą ją otworzyć tylko znający się na tym ludzie.
Jak zrobić tajną bramę

Zasada działania tajnego zamku


Technologia produkcji nie będzie trudna nawet dla niedoświadczonych rzemieślników. Ale tylko pod jednym warunkiem - konieczne jest zrozumienie zasady mechanizmu i wpływu parametrów na funkcjonalność.
W pozycji zamkniętej brama z uchwytem nie otwiera się.
Jak zrobić tajną bramę

Obcy nie może wejść na dziedziniec, a właściciel bez problemu otwiera wejście.
Jak zrobić tajną bramę

Podczas rutynowej kontroli nic nie znajduje się na zewnątrz bramy.
Jak zrobić tajną bramę

Po prostu pochylając się, możesz zobaczyć kawałek metalowego paska wystającego poza element poprzeczny ramy.
Jak zrobić tajną bramę

Przesuwając stopę w kierunku zamku, brama się otwiera.
Jak zrobić tajną bramę

Jak powstaje „sekret”


Prymitywne, ale dość skuteczne urządzenie, składa się ze spawanego paska w kształcie litery L.
Jak zrobić tajną bramę

Na dole zamocowany jest „element ustalający”, który wykonuje dwa zadania: reguluje wielkość przebiegu listwy i zapobiega jej odsuwaniu się od ramy bramy. Jednocześnie wyeliminowano zawieszanie i tarcie metalu na profilowanym poszyciu.
Jak zrobić tajną bramę

Drugi uchwyt jest zamocowany na pionowym stojaku, daje dźwigni ruch posuwisto-zwrotny i pozwala na podniesienie haka podczas zamykania bramy.
Jak zrobić tajną bramę

Teraz pozostaje wziąć wymiary, biorąc pod uwagę lokalizację instalacji elementów, przyspawać pasek w kształcie litery L, wykonać lub kupić uchwyty i zmontować konstrukcję.
Jak zrobić tajną bramę

Wniosek


Dość często dzieci wkładają zapałki lub gumę do żucia do dziurki od klucza, zamek wymaga naprawy lub całkowitej wymiany. Aby zapobiec uszkodzeniom, zaleca się zwiększenie odległości między otworem zamka a otworem w obudowie bramy. To znacznie skomplikuje uszkodzenie mechanizmu.

Obejrzyj wideo


Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek