Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Jak czyścić materac
Czysty materac jest po prostu niezbędnym warunkiem dla każdej osoby, ponieważ we śnie osoba spędza trzecią część swojego życia. Ten prosty czteroetapowy przewodnik czyszczenia pomoże ci znaleźć wygodną i czystą część sypialną.

Czego potrzebujemy


Aby wyczyścić materac, będziesz potrzebował bardzo niewielu elementów, a wszystkie z nich są improwizowane:
  • soda oczyszczona
  • sito (solniczka do cukru lub soli - będzie jeszcze lepiej),
  • odkurzacz

Jak wyczyścić materac

Usuwanie pyłu


Jeśli używasz sita, wlej do niego sodę i użyj sita, aby rozpylić ją na materac. Twoim celem jest usunięcie kurzu, więc dobrze będzie, jeśli rozlejesz za dużo sody w określonym obszarze. Szczególnie zabrudzone części materaca wymagają więcej wodorowęglanu sodu.
W przypadku solniczki proces jest podobny - wystarczy rozpylić sodę na całej powierzchni.
Jak wyczyścić materac

Za pomocą odkurzacza


Po nalaniu sody pozostaw materac nietknięty na kilka godzin, a nawet lepiej, na cały dzień - a sodę załatwi sprawę. Wyciągnie cały brud i zapachy z tkaniny i pochłonie je, nie uszkadzając samej tkaniny.
Następnie należy szczególnie odkurzyć materac, aby usunąć sodę ze wszystkich pęknięć. W przeciwnym razie ziarna wodorowęglanu sodu nie pozwolą ci wygodnie spać w nocy.
Jak wyczyścić materac

Wynik


Brawo! Twój materac znów jest czysty!
Jak wyczyścić materac

A jeśli nadal ma małe plamki, po prostu powtórz procedurę ponownie. Może pozbycie się szczególnie trudnych plam bez czyszczenia na sucho nie zadziała. Jednak ta metoda jest doskonała do czyszczenia powierzchni materaca bez użycia chemikaliów. Używaj go tak często, jak to możliwe.
Natychmiast wyczyść materac, ponieważ zabrudzi się, aby zapobiec silnym plamom. Procedurę tę można również powtórzyć z dowolnymi meblami tapicerowanymi - sofami, fotelami i krzesłami.
Wróć
Komentarze (1)
  1. Gosh gości
    #1 Gosh gości Goście 23 maja 2019 19:21
    0
    Byłoby miło, gdyby tłumacz nauczył się języka rosyjskiego.Nie ma w języku rosyjskim słowa matraS, ale matrots na pewno jest.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek