Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Sposób na smarowanie kabla bez wyjmowania
Sposób na smarowanie kabla bez wyjmowania

Ten artykuł będzie przydatny dla fanów pojazdów dwukołowych. Odwiecznym problemem jest zacinanie się linek sprzęgła, gazu, hamulców. Nie są tanie, ale ich demontaż w celu konserwacji to kolejne zadanie. Nasmarujemy i opracujemy kabel bez wyjmowania i demontażu motocykla / roweru. Metoda jest dość prosta i będzie pasować każdemu. Ponadto nie zajmuje dużo czasu i nie wymaga dostępności specjalnych narzędzi. Wszystko, czego potrzebujesz, można znaleźć w garażu. W skrócie, sklep z narzędziami lub rynek może ci pomóc.

Będzie potrzebować


Do pracy potrzebujemy:
 • Kawałek węża.
 • Metalowy zacisk.
 • Szczypce
 • Śrubokręt
 • Płynny klucz.

Procedura


Bierzemy wąż i odcinamy kawałek o wymaganej długości. Dla wygody przyjęliśmy przejrzystość. Będzie to widoczne, gdy płynny klucz wejdzie w osłonę kabla.
Sposób na smarowanie kabla bez wyjmowania

Kładziemy kawałek węża na górnym końcu kabla.
Sposób na smarowanie kabla bez wyjmowania

Następnie ściśnij go za pomocą śrubokręta.
Sposób na smarowanie kabla bez wyjmowania

Sposób na smarowanie kabla bez wyjmowania

Ogólnie rzecz biorąc, główna struktura jest gotowa.
Z góry wlej płynny klucz do węża. Istnieje ich szeroka gama, możesz wybrać dowolną w sklepie samochodowym. Podczas nalewania lepiej jest użyć dyszy z przedłużaczem w postaci cienkiej rurki, noszonej na opryskiwaczu, który jest dostarczany z cylindrem. Jeśli wąż wokół rurki zostanie zaciśnięty szczypcami, powstanie w nim pewne nadciśnienie. Przyspieszy to proces przepływu płynu do płaszcza kabla.
Sposób na smarowanie kabla bez wyjmowania

Sposób na smarowanie kabla bez wyjmowania

Powtarzaj czynność, aż płyn zostanie wylany z przeciwnego końca obudowy.
Sposób na smarowanie kabla bez wyjmowania

Kabel można przymocować z powrotem do uchwytu, w którym został zainstalowany i pracował nad nim. Lub po prostu złap szczypce za pomocą szczypiec i kilkakrotnie pociągnij w górę / w dół.
Następnie wlej go ponownie kluczem do cieczy. Powtarzaj poprzednie kroki, aż kabel będzie przebiegał łatwo i przy minimalnym wysiłku. Liczba powtórzeń zależy od tego, jak długo wcześniej nie serwisowałeś kabla i mechanizmu zaciskowego.

Niektóre rekomendacje


Podawaj kabel z wymaganą częstotliwością. Nawet jeśli nadal się nie zacina, czasami konieczne jest wykonanie tej procedury. Problem ten wynika z wilgoci dostającej się do obudowy. Metalowy kabel utlenia się i rdzewieje, co zwiększa jego tarcie wewnątrz obudowy i zaciera się.
Płynny klucz ma gorsze właściwości smarne od specjalnych smarów. Po tej procedurze można zebrać płynny smar i wlać go do węża. Będzie znacznie grubszy niż płynny klucz, a proces potrwa dłużej. Ideał pozostanie na noc. Ale potem kable będą bardziej odporne na korozję.

Obejrzyj wideo


Wróć
Komentarze (2)
 1. Alexander
  #1 Alexander Goście 19 maja 2019 14:22
  3
  bierzesz wiadro WD - wkładasz dyszę - rurkę / znajduje się w zestawie / robisz kilka zilch w miejscach, w których wychodzi kabel, są też łańcuchy - na sezon wystarczy, a mały spray może trwać przez długi czas - dłużej niż jeden sezon. Dziękuję za uwagę !!
 2. Den
  #2 Den Goście 23 lipca 2019 14:26
  1
  Wlewam olej i benzynę jeden do jednego do strzykawki medycznej, wkładam igłę między kabel a koszulę i wstrzykuję mieszaninę

Przeczytaj także

Kody błędów pralek