Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Jak przedłużyć żywotność koła klapy
W porównaniu z twardą tarczą do mopa ściernica klapowa praktycznie nie wytwarza hałasu i nie powoduje wibracji. Jednocześnie zapewnia wysoki poziom usuwania metalu, płynną pracę, wydajne chłodzenie strefy szlifowania i dobrą jakość powierzchni bez tworzenia wad: przyczepności, żłobienia, rowków itp.
To narzędzie, podobnie jak inne, jest materiałem eksploatacyjnym. Po zużyciu jest wyrzucany, a na jego miejscu instalowany jest nowy. Pomimo faktu, że ściernica klapowa jest tania, jeśli ilość pracy jest duża, całkowity koszt ich zakupu może być znaczny.
Jak przedłużyć żywotność ściernicy do płatków

Tymczasem możliwe jest przedłużenie ich żywotności o co najmniej połowę, jeśli wiesz, jak przywrócić już częściowo używany okrąg, który zwykle jest wyrzucany, a tym samym zmniejszyć koszt jego zakupu o 50%.
W rezultacie płatki z cząstkami ściernymi są ścierane i odsłaniają podstawę dysku wykonaną z materiału kompozytowego, który bez właściwości ściernych ślizga się wzdłuż obrabianego materiału i uniemożliwia wydajną pracę innych części szmerglowych płatków.
Jak przedłużyć żywotność ściernicy do płatków

Jeśli w jakiś sposób usuniesz odsłoniętą część kompozytowego dysku bazowego, możesz podłączyć do pracy nie noszone obszary ostrzy ściernych, a tym samym przedłużyć „żywotność” nie jest nowym dyskiem.
Można to zrobić za pomocą kilku resztek kół tnących młynka.
Jak przedłużyć żywotność ściernicy do płatków

Trzy lub cztery takie „bity” muszą być złożone razem w torbie i zaciśnięte między wargami imadła stołowego, aby wzniosły się w połowie powyżej warg.
Jak przedłużyć żywotność ściernicy do płatków

Teraz musisz nosić zużytą ściernicę do płatków zamontowaną na szlifierce, obrócić ją i przenieść do torby z resztek kół tnących zaciśniętych w imadle.
Jak przedłużyć żywotność ściernicy do płatków

W rezultacie szlifują kompozytową podstawę, która następnie nie będzie kolidować z płatkami ściernymi przywróconego koła, aby wykonać swoją pracę.
Jak przedłużyć żywotność ściernicy do płatków

Takiej aktualizacji narzędzia można dokonać dwukrotnie, pod warunkiem, że szmerglowe płatki są całkowicie przyklejone do podstawy, co widać po wysuszonym kleju wystającym z końców płatków.
Jak przedłużyć żywotność ściernicy do płatków

Jak przedłużyć żywotność ściernicy do płatków

Biorąc pod uwagę dużą liczbę cząstek ściernych i drobnego pyłu, prace te należy wykonać w masce, goglach i rękawiczkach. Konieczne jest również szlifowanie podstawy kompozytowej, prosząc o przywrócenie koła w roboczym kierunku obrotu. Jeśli jest odwrotnie, istnieje prawdopodobieństwo rozdzielenia płatków szmerglowych.

Obejrzyj wideo


Wróć
Komentarze (4)
 1. Vita
  #1 Vita Goście 26 kwietnia 2019 06:37
  4
  Myślę, że do dobrego narzędzia potrzebujesz dobrego sprzętu. Używam wszystkiego, co idzie do emisji w produktach domowych.
 2. Akril
  #2 Akril Odwiedzający 26 kwietnia 2019 12:44
  0
  To zależy od tego, gdzie go użyć, jeśli pocierasz żywiczne drewno, ceramikę lub stary lakier, to takie tańce z tamburynem, aż ..., czyszczenie metalu bardziej wymazuje sam kształt, niż go zatyka. Ale warto spróbować ..
 3. Gość Vladimir
  #3 Gość Vladimir Goście 3 maja 2019 15:45
  3
  Imadło, koła, po co zawracać sobie głowę? Zerwane koło ze szmergla i bez problemu ...
  1. Gość Wiktor
   #4 Gość Wiktor Goście 11 lipca 2019 17:17
   0
   Naprawdę Po co zawracać sobie głowę?

Przeczytaj także

Kody błędów pralek