Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Blok nitów szynowych

Nity młotkowe Alternatywa dla połączeń spawanych lub gwintowanych. Aby je zabezpieczyć, musisz wybrać je poprawnie. Standardowe nity nie zawsze są odpowiednie, dlatego czasami lepiej jest je wykonać samodzielnie. Aby to zrobić, istnieje specjalny blok nitów, który można wykonać w garażu lub warsztacie. Pozwala tworzyć nity o różnej długości i średnicy o wysokiej jakości.
Blok nitów szynowych

Materiały i narzędzia


Do wykonania bloku zostaną użyte:
  • blacha stalowa o grubości 1 cm lub większej;
  • 2 śruby z nakrętkami;
  • olej;
  • zestaw wierteł do metalu;
  • młynek z tarczą tnącą;
  • wiertarka lub wiertarka;
  • imadło;
  • szlifierka.

Zablokuj proces montażu


Blok nitów szynowych

Podstawą bloku będzie stara podszewka kolejowa. Jest bardzo gruba, więc idealnie pasuje. Gładką stronę płyty należy przeszlifować. Ponieważ stal jest dobra, nawet na maszynie trudno to zrobić przez długi czas.
Blok nitów szynowych

Następnie szlifierka musi wyciąć wytłoczone krawędzie podszewki. Centralny przedmiot obrabiany jest cięty wzdłuż kolejnych 2 równych połówek. Muszą być złożone na pół, gładkimi bokami do wewnątrz. Ustawiając 3 strony płytek, są one zaciśnięte za pomocą zacisku lub imadła.
Blok nitów szynowych

Złożone detale wiercone są w celu wyciągnięcia ich za pomocą pary śrub. Wiertło jest podgrzewane, więc musisz okresowo dodawać olej, a czasem przestać się ochładzać. Po wykonaniu dwóch otworów płyty są mocno przyciągane przez śruby.
Blok nitów szynowych

Układając złożony klocek na końcu długim prostym bokiem do góry, wykonuj otwory na nity. Musisz wiercić w środku na styku płyt. W tym celu stosuje się wiertła o średnicy, do której potrzebne są nity. Głębokość otworów będzie odpowiadać długości nitów. Podczas wiercenia konieczne będzie okresowe dokręcanie dokręcania płyt, ponieważ gwint śrub jest uwalniany od wibracji.
Blok nitów szynowych

Po wykonaniu wymaganej liczby szablonów do nitowania blok należy zdemontować, aby oczyścić z wiórów. Po ponownym złożeniu musisz zmielić powierzchnię końcową otworami, osiągając jedną płaszczyznę złożonych płyt.
Blok nitów szynowych

Blok nitów szynowych

Jak korzystać z urządzenia


Blok nitów szynowych

Pręt ze stali miękkiej, mosiądzu lub miedzi jest wkładany do otworu na nit bloku. Jego grubość powinna odpowiadać średnicy szablonu. Następnie pręt jest cięty nieco powyżej powierzchni bloku. Długość wystającego ogona powinna wynosić 1,5 bara. Po umieszczeniu bloku w kowadle lub na pokładzie należy pokonać młotek z zaokrąglonym zaczepem na półfabrykacie nitu. Jej miękki metal jest zdeformowany, tworząc kapelusz. Gotowy nit wypada po poluzowaniu śrub między płytami. W razie potrzeby grawer może podpisać średnice otworów w bloku.
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek