Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Domowy stół z wbudowanym grillem
Domowy stół z wbudowanym grillem

Stół, o którym dzisiaj chcemy porozmawiać, to wygodne połączenie grilla i stołu do jadalni dla dużej firmy. Pośrodku znajduje się blacha do pieczenia, na której każdy może samodzielnie ugotować to, co lubi. Taka innowacja nie pozostawi obojętnym nawet najbardziej wybrednym smakoszy i wegetarianom w jedzeniu.
Domowy stół z wbudowanym grillem

Specyfikacja produktu


Zaprojektowany stół dla 12 osób. Jego wymiary: 250 cm x 120 cm.
Aby zrobić stół, będziesz potrzebować:
 • Rura profilowa 60x60 mm - 14,5 m.
 • Rura profilowa 60x30 mm - 3,2 m.
 • Blacha, grubość 1-2 mm.
 • Sklejka 18-20 mm.
 • Wkręty samogwintujące, klej do drewna, żaroodporny uszczelniacz.
 • Korki z tworzywa sztucznego do profesjonalnej rury 60x60 mm - 4 szt.
 • Arkusz wełny termoizolacyjnej.
 • Płaski łupek.
 • Podkład, lakier, rozpuszczalnik.

Narzędzia są następujące:
 • Bułgarski (szlifierka kątowa).
 • Router elektryczny (frezy szczelinowe, profile półokrągłe).
 • Okrągły lub układanka.
 • Szlifierka
 • Spawanie elektryczne, przecinarka plazmowa.
 • Wiertarka lub śrubokręt.
 • Pistolet natryskowy, kompresor do wykończenia.
 • Narzędzia ręczne są standardem w każdym warsztacie domowym.

Produkcja stołów


Rama stołu składa się z ramy i czterech nóg wykonanych z profesjonalnej rury 60x60. Rozpoczynamy produkcję od ramy o wymiarach 220 x 100 cm.
Domowy stół z wbudowanym grillem

Tniemy przedmiot za pomocą szlifierki (szlifierki kątowej) lub piły końcowej. Końce detali do spoin pachwinowych są cięte wąsami pod kątem 45 stopni.
Aby uzyskać bardziej precyzyjne spawanie, elementy ramy powinny być wyrównane równomiernie w tej samej płaszczyźnie na podłodze lub stole roboczym. Po chwyceniu oparz stawy. Wzmacniamy wewnętrzną przestrzeń ramy za pomocą dodatkowych prowadnic, które tworzą obszar dla tacy grillowej.
W rogach stawiamy nogi stołu. Ich długość wynosi 73 cm Po sprawdzeniu kąta prostego w kilku płaszczyznach spawamy złącze. Wygodniej będzie wyczyścić wszystkie połączenia za pomocą ściernicy, jeśli położysz stół na nogach.
Domowy stół z wbudowanym grillem

Teraz możesz położyć arkusz sklejki na wierzchu i zamienić go w blat. Aby to zrobić, przyciąć go do wielkości stołu, zaokrąglić końce blachy elektrycznym frezem i aktywować zewnętrzną krawędź wokół obwodu przedmiotu za pomocą półkolistego frezu. Przyszła kolej na przymocowanie plastikowych zaślepek na końcach nóg.
Domowy stół z wbudowanym grillem

Przygotowanie grilla


Decydując się na rozmiar tacy, wybieramy środek blatu pod nią za pomocą młyna elektrycznego. Wydajność węgla z blachy stalowej wykonujemy w formie skrzyni z otwartym blatem. Poszczególne elementy można ciąć przez spawanie lub za pomocą szlifierki kątowej.
Domowy stół z wbudowanym grillem

Po oparzeniu połączeń pudełka wyginamy jego krawędzie, aby nie wpadł do niszy stołu, ale jednocześnie jest wyjmowany. Pozostaje czyszczenie spawanych połączeń, dzięki czemu są one bardziej estetyczne.
Domowy stół z wbudowanym grillem

Zakrywające części stołu


Z pozostałej sklejki wykonujemy podszewkę widocznych obszarów stołu - pudełko na grilla i nogi. Elementy poszycia można wycinać na kołach lub puzzlach. Możesz zdjąć podszewkę z kleju stolarskiego lub odpornego na wilgoć PVA, dodatkowo wzmacniając połączenia na gwoździach lub wkrętach samogwintujących.

Przygotowanie do złożenia wszystkich części


Przygotowujemy blat do mocowania, wykonując w nim wstępne otwory od przodu. Rozszerzamy je za pomocą wiertła do długich nakrętek mocujących. Możesz również przykryć uszczelki wykonane z płaskiej ramy stołu łupkowego w sąsiednim obszarze blatu. Zaokrąglij nogi sklejki frezem i zakończ szlifowaniem wibracyjnym. Teraz można je łatwo założyć na nogi, rozmazując metal płynnymi gwoździami i zamykając plastikowymi zatyczkami.

Izolacja pudełka do grilla


Ponieważ mówimy o otwartym palenisku z węglami, znajdujące się pod nim czołgi wymagają ochrony przed ogniem. Blacha może stać się bardzo gorąca, więc aby sklejka lub kolana gości nie uległy spaleniu, ułożymy je ognioodporną watą we wnętrzu pudełka.Tylko kilka centymetrów tego żaroodpornego materiału wystarcza do odizolowania ciepła od frytkownicy. Zamykamy go arkuszami płaskiego łupka, przymocowanego do śrub samogwintujących. Fugi przepuszczają uszczelniacz wysokotemperaturowy do kominków i kominów.
Domowy stół z wbudowanym grillem

Na śrubach meblowych z szerokimi czapkami mocujemy blat do ramy. Aby przygotować powierzchnię sklejki do wykończenia, pomoże szlifierka wibracyjna. Wgłębienia od śrub mocujących na powierzchni stołu można wypełnić żywicą epoksydową lub odpowiednim uszczelniaczem.
Domowy stół z wbudowanym grillem

Domowy stół z wbudowanym grillem

Do ostatecznej dekoracji stołu używamy lakierowania. Najlepszym narzędziem do nakładania lakieru jest pistolet natryskowy ze sprężarką. Jeśli powierzchnia sklejki zostanie zagruntowana, wystarczy jedna warstwa lakieru, aby uzyskać idealną powłokę.
Domowy stół z wbudowanym grillem

Wykonano również pokrywkę, za pomocą której można zamknąć otwór, kłując frytkownicę, gdy nie trzeba niczego smażyć, a jedynie usiąść z przyjaciółmi przy dużym stole.
Domowy stół z wbudowanym grillem

Połóż mięso na grillu.
Domowy stół z wbudowanym grillem

Stół jest gotowy, wystarczy wypełnić pudełko z grillem płonącymi węglami, nałożyć na nie grille, jedzenie i cieszyć się czatem na żywo w przyjaznej firmie.
Domowy stół z wbudowanym grillem

Obejrzyj wideo


Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek