Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Szamański laska deszczu
Spróbujmy zrobić własnymi rękami Rainstick, lub, jak to się nazywa po rosyjsku, Laską deszczu. Jest to etniczny południowoamerykański instrument muzyczny, który już dawno opuścił domy szamanów i jest używany przez wielu współczesnych muzyków.

Aby ta grzechotka naśladowała dźwięk deszczu, tradycyjnie stosuje się specjalny rodzaj kaktusa, którego pień suszy się i oszczędza. Użyjemy prostej tekturowej tuby, która zwykle owija folię do pieczenia lub folię spożywczą. Na początek za pomocą szydła musimy zrobić w nim wiele otworów:


Następnie musimy ustawić „mechanizm” wewnątrz tuby, który będzie hałasował. Indianie używali igieł z tego samego kaktusa. Weźmiemy zwykłe patyki, które dostaliśmy, wypatrosząc bambusową serwetkę. Możesz używać zwykłych wykałaczek. Oto wynik:
 

Im częściej drążki znajdują się w tubie, tym bardziej realistyczny i jaśniejszy będzie dźwięk. Następnie wycinamy koło z tektury i przyklejamy jeden koniec rurki. Aby to zrobić, używamy falistego papieru dekoracyjnego, który jest używany przez sprzedawców kwiatów. Możesz użyć dowolnego innego, ten jest zrobiony w salonie florystycznym.


Aby Rainstick mógł wydawać cudowne dźwięki, coś musi zranić znajdujące się w nim wykałaczki. Zrobi to każdy materiał sypki. W tym przypadku używamy ryżu. Często używane są gryka, jęczmień, małe plastikowe kulki. Wszystko, co jest pod ręką, zrobi.


Następnie możesz przykleić drugi koniec tuby tekturą i pięknie zrobić go z tektury falistej.


Kij przeciwdeszczowy jest używany jak grzechotka. Tyle, że nie można go wstrząsnąć, ale ostrożnie przewrócić. Następnie nalewanie ryżu lub innego wypełniacza wytworzy odmierzony szelest, podobny do dźwięku deszczu. Mówią, że jeśli „szeleścisz” przez długi czas, wtedy może faktycznie padać. Czy to prawda? Teraz masz szansę przetestować to sam.

Wróć
Komentarze (2)
 1. STALKER
  #1 STALKER Goście 10 listopada 2011 09:43
  0
  które po prostu się nie pojawią. ale spoko. oklaskioklaskioklaski
 2. NOTFRONT
  #2 NOTFRONT Goście 11 listopada 2011 19:44
  0
  Bret w końcu ...

Przeczytaj także

Kody błędów pralek