Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Odwieczny dziennik do oszczędzania na drewnie
Odwieczny dziennik do oszczędzania na drewnie

Do ogrzewania używam zwykłego pieca, w którym drewno bardzo szybko się wypala, więc przy intensywnej produkcji ciepła znaczna jego część trafia do komina. W rezultacie, aby utrzymać normalny poziom temperatury, konieczne jest ciągłe ładowanie paliwa. Aby rozwiązać ten problem, zacząłem używać „wiecznego dziennika”, który pomaga zaoszczędzić 30-50 procent drewna opałowego. Bez tego jeden ładunek pieca spala się w ciągu 1 godziny 10 minut, a wraz z nim 30 minut dłużej.

Materiały do ​​produkcji


Aby utworzyć wieczny dziennik, potrzebujesz:
 • grubościenna rura metalowa d76 mm, długość zwykłego bloku pieca do pieca;
 • blacha do końcówek rur do parzenia;
 • nakrętka M12;
 • śruba M12;
 • narożnik stalowy 10x10 mm - 20 cm.

Proces tworzenia wiecznych dzienników do zapisania


Użyłem rury o średnicy 76 mm. Tnę na długość pod standardową kłodą, którą wkładam do piekarnika. Zastosowana średnica wpływa na pojemność napełniania. Jeśli komora spalania pieca jest wysoka i można do niego załadować dużo drewna opałowego, należy użyć grubszej rury.
Odwieczny dziennik do oszczędzania na drewnie

W produkcji nie ma nic skomplikowanego. Konieczne jest wycięcie dwóch okręgów z blachy wzdłuż średnicy rury i hermetyczne przyspawanie jej końców. Następnie wycinam stalowy narożnik, uzyskując 2 kawałki po 10 cm i gotuję je poprzecznie do rury wzdłuż jej krawędzi, uzyskując stabilne nogi. Następnie po prostu wywiercił wiertłem otwór 12 mm na górze rury. Nałożył na nią nakrętkę i przyspawał, po otrzymaniu szyjki wlewu. Następnie można w niego wkręcić śrubę pełniącą funkcję osłony. Mała gałązka została przyspawana do jego głowy, aby można ją było skręcić bez klucza. Na obwodzie w odstępie 4 cm wykonano serię otworów wiertłem 3 mm.
Odwieczny dziennik do oszczędzania na drewnie

Nie ma ścisłych kryteriów dotyczących wymiarów używanej rury, ponieważ wszystko zależy od parametrów pieca, a raczej od liczby drewna opałowego, które można do niego załadować. Chcę zauważyć, że musisz używać grubego metalu, aby się nie wypalił. Niemożliwe jest również wykonanie kilku otworów, a tym bardziej użycie cienkich wierteł 1 lub 2 mm, ponieważ para pod ciśnieniem nie jest żartem. Jeśli podczas testu dziennik gwizdnie od silnego ciśnienia, gdy para jest uwalniana, wówczas jest kilka otworów, więc należy go natychmiast usunąć. Następnie będziesz musiał wywiercić otwory na większą średnicę. Ale nie musisz robić ich zbyt dużych, ponieważ popiół dostanie się do środka, a mycie zaparzonej rury jest niewygodne. Lepiej więcej małych otworów niż kilka dużych.

Jak korzystać


Aby użyć wiecznego kłody, musisz odkręcić wieko i wlać wodę do rury, całkowicie ją wypełniając. Próbuję użyć prawie wrzącej wody, aby proces rozpoczął się natychmiast.
Odwieczny dziennik do oszczędzania na drewnie

Odwieczny dziennik do oszczędzania na drewnie

Po zatankowaniu zamknij szyjkę wlewu śrubą.
Odwieczny dziennik do oszczędzania na drewnie

Kładę wieczną kłodę na dnie pieca i kładę na bokach i na górze z opałem.
Odwieczny dziennik do oszczędzania na drewnie

Następnie rozpalam ogień i szczelnie zamykam piec.
Odwieczny dziennik do oszczędzania na drewnie

Odwieczny dziennik do oszczędzania na drewnie

Dlaczego to działa?


Korzystanie z wiecznych kłód wydłuża czas i jakość spalania pojedynczego ładunku drewna opałowego. Ogień i ciepło mogą trwać nawet o 50 procent dłużej, w zależności od konstrukcji pieca. Osobiście moje spalanie wydłużyło się do 30 procent. Moi znajomi z innymi parametrami pieca wykazują oszczędności w wysokości 15 procent lub więcej, co tłumaczy się nieodpowiednimi wymiarami wymiarów samego kłody pod ich paleniskiem.
Odwieczny dziennik do oszczędzania na drewnie

Wynik ten osiąga się dzięki temu, że ciepło właściwe pary wodnej jest wyższe niż powietrza. Jest to fakt fizyczny, który od dawna został udowodniony. W powietrzu wskaźnik ten wynosi 1 (kJ / (kg · K), podczas gdy w parze osiąga 2 (kJ / (kg · K).
Chcę również zauważyć, że wieczna kłoda nie nadaje się do wszystkich rodzajów pieców na drewno. Jest idealnie kompatybilny ze zwykłymi piecami z bezpośrednim kominem.Jeśli piec murowany ma komin kanałowy w ścianie, w niektórych przypadkach istnieje możliwość kondensacji niespalonej pary. Jeśli chcesz używać wiecznych polan w tym projekcie pieca, radzę sprawdzić luki inspekcyjne komina pod kątem lepkiej sadzy. Jeśli tak nie jest, dziennik jest odpowiedni i można go bezpiecznie używać.
Odwieczny dziennik do oszczędzania na drewnie

Obejrzyj wideo


Wróć
Komentarze (71)
 1. Romka
  #1 Romka Goście 16 października 2018 14:22
  22
  Byłby zasilany solarium, tutaj będzie wymiana ciepła śmiać się
  1. gvsp
   #2 gvsp Goście 16 października 2018 22:13
   6
   Nitrogliceryna jest taka sama.
 2. Gregory
  #3 Gregory Goście 16 października 2018 15:12
  189
  Hmm ... Mężczyzna wylewa parę na drewno opałowe, omawia ich oszczędności i korzyści wynikające z pojemności cieplnej pary. Natychmiast oczywisty, świetny „ekspert w dziedzinie fizyki”.
  Mój drogi człowieku, specyficzne ciepło spalania drewna nie zmienia się w żaden sposób, aby twój „wieczny” dziennik pojawił się w piecu. Twoje drewno opałowe głupio głupio i dlatego pali się wolniej. Przykryj dmuchany piekarnik, a efekt będzie jeszcze lepszy.
  Jeśli chodzi o pojemność cieplną pary: jest naprawdę wyższa, ale to nie jest plus, ale minus, ponieważ twoja para odbierze ciepło i szybko poleci do prostej rury. Nie mówię o stratach energii spowodowanych konwersją wody w parę.
  Lepiej przyspawaj płetwy na kuchennym garnku, stwórz wygięty komin, popraw konwekcję wokół pieca, aby zwiększyć jego przenoszenie ciepła. Więcej korzyści niż twój „wieczny dziennik”.
  1. Gość Andrey
   #4 Gość Andrey Goście 18 października 2018 16:01
   7
   Nadal można umieścić zawór, na zasadzie pieca ceglanego, tutaj będzie prawdziwy efekt
  2. Turysta
   #5 Turysta Goście 23 października 2018 22:38
   6
   Myli się, ale ty też się mylisz. W temperaturze około 600 stopni (gorący węgiel o czerwonym blasku) para wodna i węgiel reagują z tworzeniem się wodoru i tlenku węgla (CO). Oba gazy są łatwopalne i natychmiast łączą się z tlenem atmosferycznym, tworząc wodę i dwutlenek węgla. W ten sposób „topimy się w wodzie”.
   Więcej informacji, ale jednocześnie, jak zrobić skuteczniejszy „dziennik wieczny”, można znaleźć w Internecie. Wygląda na to, że ktoś już ustanowił produkcję przemysłową.
   1. Gość Michael
    #6 Gość Michael Goście 25 października 2018 18:17
    7
    Jaki węgiel pali tutaj drewno. To jest to samo, co topienie surowego drewna opałowego. Spala się dłużej, ale jak opisuje tutaj autor, jest więcej sadzy i jest lepka
   2. Jurij
    #7 Jurij Goście 30 października 2018 14:39
    4
    O czym ty mówisz Do rozkładu wody na wodór potrzebna jest energia. Tyle, ile jest uwalniane podczas spalania tego wodoru. Oznacza to, że efekt będzie wynosił zero, ale najprawdopodobniej będzie negatywny. Cóż, wodór i CO powstają podczas spalania gazu ziemnego, to znaczy spalanie odbywa się w dwóch etapach. Najpierw do CO, następnie do CO2 i H2O.
   3. Gość
    #8 Gość Goście 30 października 2018 16:39
    3
    Woda zagotuje się po podgrzaniu do stu stopni. Nie będzie miał czasu osiągnąć sześciuset - pojemność jest niewielka, a wytwarzana para odbierze ciepło ... Łatwiej jest wrzucić surowe kłody do pieca - są mikropory i wilgoć - wszystkie warunki do produkcji wodoru))). Gdyby tak łatwo było zdobyć wodór, piec wybuchłby nie gorzej, niż gdyby w piecu umieszczono „pocisk artyleryjski” zamiast „wiecznego polana”.
  3. Tolya
   #9 Tolya Goście 26 października 2018 13:46
   6
   Tutaj Gregory mówi wszystko poprawnie!
 3. Gość Dmitry
  #10 Gość Dmitry Goście 18 października 2018 09:35
  2
  Na schemacie są otwory o średnicy 4 mm, a w tekście 3 mm. Co to za wiertło?
  1. No cóż
   #11 No cóż Goście 19 października 2018 06:54
   5
   Tak, wywierciłeś 5 mm, co się z tym zmienia? Większość ludzi stała się bezradna.
  2. Gość Alexander
   #12 Gość Alexander Goście 25 października 2018 11:27
   2
   Na schemacie otworów oznaczono R4, zgodnie z logiką, R jest promieniem, więc średnica wynosi ogólnie 8 mm
 4. Gość Nikolay
  #13 Gość Nikolay Goście 18 października 2018 16:36
  6
  Jednocześnie UNIKALNY surowy dym wchodzi do komina, który wyjątkowo osiada na ścianach kamiennego komina.Jeśli nie ma wilgoci, para jest mała, a kłoda jest bezużyteczna.
 5. Gość Wasilij
  #14 Gość Wasilij Goście 18 października 2018 16:55
  9
  pozwól mu sprawdzić rurę po sezonie grzewczym, wszystko będzie w sadzy!
 6. Boże
  #15 Boże Goście 18 października 2018 17:20
  9
  Sam rysunek czy szkic „narysował”? Kilka błędów, technicznie krytycznych!
  Najważniejsze z nich: średnica otworu jest oznaczona F (średnica), a nie R (promień); wówczas rozmiar 75.5 nie jest liniowy, ponieważ rura musi również wskazywać średnicę, to znaczy F75.5; ponadto wysokość z ogranicznikiem 115 jest wymiarem liniowym najniższej klasy dokładności, ponieważ 115 i 120 lub 100 nie mają znaczenia, jak się okaże na gwincie, to znaczy rozmiar powinien stać z gwiazdą (rozmiar odniesienia) 115 *, to samo dotyczy ogólnej liniowości rozmiar 518 również z * (518 *)
  Dlaczego znalazłem błąd: ludzie są inni, ktoś z wiedzą, ktoś nie. Tak więc dla tych, którzy „nie” wszystko okazało się przynajmniej na poziomie „no, jakoś” i bez wątpliwości - potrzebujemy akceptowalnych kompetencji autora w temacie, który obejmuje!
  1. No cóż
   #16 No cóż Goście 19 października 2018 06:53
   9
   Ilu inteligentnych ludzi w kraju, z których rozpryskuje się bezpośrednio, ale nie mogą zrobić samochodu podstawowego.
   Nie tak źle, gdy jest sprytny, ale zły, gdy jest głupcem!
   1. Boże
    #17 Boże Goście 19 października 2018 13:59
    3
    Jakiego samochodu jeszcze nie zrobiłeś?
  2. alenge
   #18 alenge Goście 20 października 2018 16:04
   3
   Z komina wydmuchaj powietrze z komina za pomocą wentylatora wysokociśnieniowego w zbiorniku z wodą, takim jak sprężarka w akwarium na poddaszu, całe ciepło pozostanie w wodzie, a pompa obiegowa dostarczy ciepło do grzejników
 7. Ludzie w czerni
  #19 Ludzie w czerni Goście 18 października 2018 17:51
  17
  Domowy inżynier ogrzewania! Potbelly piec ostygnie szybko, ponieważ rura jest prosta i wszystko odlatuje z gwizdkiem. Ciąg, jego matka, i nie możesz zamknąć dmuchawy, usuniesz ją. Odpowiedź jest prosta, podobnie jak trzy ruble, ciepło musi się gromadzić. Ściśle przykrywasz piec garncarski cegłami, im więcej, tym lepiej nawet część rury. Wgłębienia są pokryte piaskiem ławkami i ubijane. Drewno wypali się, żelazo ostygnie, a cegły wydzielą ciepło przez całą noc. Zasada pieca, nic nowego. Ale będziesz spał ciepło przez całą noc.
  1. głupi
   #20 głupi Goście 19 października 2018 08:05
   9
   tylko jest niuans. jeśli piec jest dokładnie przykryty, a nawet wnęki są wypełnione, wówczas ciepło jest bardzo słabo usuwane ze ścian żelaznego pieca, przegrzewają się (podczas ogrzewania - jasnoczerwony, 700 stopni na oko) ulegają deformacji i szybko się wypalają. moja ściana 8 mm wypaliła się przez 3 sezony. i to nie jest w domu, w którym tonie każdego dnia, ale w łaźni.
 8. Gość Alex
  #21 Gość Alex Goście 18 października 2018 17:59
  21
  To pewne, drogi człowieku! Wróć do szkoły na lekcje fizyki, aby nie pomylić pojemności cieplnej z wartością opałową. Ten „dziennik” daje odwrotny efekt - ciepło leci do rury przyjemniej, gdy temperatura pieca i wewnętrzna część komina są niższe. Nie oszczędzasz 50%, ale popozos o 50%. Zdecydowanie - rada jest szkodliwa, a projekt daje odwrotny skutek do twierdzeń autora. Wymyślił dla siebie bzdury. Tak, i przyjaciele, „włóż dziennik”.
 9. Gość Siergiej
  #22 Gość Siergiej Goście 18 października 2018 19:42
  9
  Śmieci w oleju roślinnym.
  Z otworów w tym kłodzie będzie para, która zemsta za pomocą gazowych produktów spalania wyleje się do rury.
  Oczywiste jest, że jedynym efektem tego wiecznego polana jest to, że zajmuje ono miejsce w piecu i mniej drewna opałowego zostanie wydane na pełne obciążenie pieca.
  Z takim samym sukcesem można umieścić w piecu, na przykład cegłę lub nagie kamienie.
 10. Dmitrij Fateev
  #23 Dmitrij Fateev Goście 18 października 2018 19:53
  18
  Bagno Duc z surowym drewnem opałowym. Razem i biznes.
 11. Gość Wiktor
  #24 Gość Wiktor Goście 18 października 2018 20:38
  11
  Naprawdę kompletny nonsens, Gregory słusznie zauważył o nawilżaniu paliwa parą wodną, ​​aw rezultacie o zmniejszeniu tempa spalania. Z powodu pary wodnej zmniejszasz temperaturę w piecu, więc paliwo nie pali się całkowicie, a niespalone gazy spalinowe wlatują do rury i zaśmiecają ją sadzą. Przeczytaj o piecach Kuzniecowa i tej samej linii ceglanych kotłów z wodnymi wymiennikami ciepła - będzie więcej sensu, wręcz przeciwnie, starają się umieścić wodny wymiennik ciepła w osobnej pokrywie pieca, aby nie obniżyć temperatury w rdzeniu spalania, a także wlewać drewno opałowe wodą
 12. Gość Vladimir
  #25 Gość Vladimir Goście 18 października 2018 21:03
  1
  a jeśli użyte drewno opałowe nie jest suche, ale w połowie upieczone, ten sam efekt okaże się?
 13. Gość Wiktor
  #26 Gość Wiktor Goście 18 października 2018 22:41
  3
  fizyka, liceum, formuła wydajności, polecam autorowi studiowanie i nie pisanie bzdur.
 14. serg
  #27 serg Goście 19 października 2018 02:58
  2
  A potem metalowy komin stopi się w ciągu sezonu, ponieważ jest to gorący kondensat i związki siarki, a jeśli ceglany komin, a następnie zewnętrzna część rury wchłonie wodę, wtedy zamarznie, a tynk i cegła rozpadną się w środku ...
 15. Gość Vladimir
  #28 Gość Vladimir Goście 19 października 2018 07:18
  0
  Bzdury, używam dmuchawy
 16. Gość
  #29 Gość Goście 19 października 2018 07:35
  1
  kiedy zimą tonę w wilgotnym drewnie, na rurze pojawiają się sople i wilgoć przepływa przez zawory ..... Mogę sobie wyobrazić, jakie sople będą w zimie przy silnych mrozach .......
 17. Ilya
  #30 Ilya Goście 19 października 2018 08:19
  4
  Ludzie specjalnie suszą drewno opałowe, ale to dziwne nawilża ... Podpalać suchym i nakładać surowe polana, palą się przez długi czas, tylko ciepło z nich, dla ceglanego pieca w domu, surowe drewno opałowe jest złe, ale będzie normalne dla kuchenki.
 18. Laik
  #31 Laik Goście 19 października 2018 09:25
  3
  Jest taki temat. Film w Internecie. The Miracle Membrane. Wersja jest opisana, dlaczego dopływ pary do pieca pozwala wydłużyć czas spalania drewna opałowego.
  Jak rozumiem, istotą tego jest:
  Przegrzana para (być może z „Eternal Log”) przechodząca przez rozpalone do czerwoności, płonące drewno, głównie przez węgiel, rozkłada się na wodór i tlen. Nie jestem dobry w chemii. Proces rozdziału H2O na H2 i O zachodzi dokładnie przy udziale węgla C. Następnie wodór się pali. Jest to dodatkowe paliwo w piecu.
  1. sanki
   #32 sanki Goście 19 października 2018 19:02
   0
   Potrzebujesz temperatury 2000-3000 stopni i to prawda.
  2. Lex
   #33 Lex Goście 20 października 2018 09:17
   4
   Co sprawia, że ​​myślisz, że pobiera się dodatkowe paliwo?

   To proste, że to, co jest, pali się wolniej (i z większymi stratami).
   Dzieje się tak, ponieważ para wodna, w przeciwieństwie do tlenu, nie wspomaga spalania.
   Im więcej dostarczanej pary, tym większa jest jej zawartość w mieszaninie gazowej i tym mniej jest w niej tlenu.

   To znaczy, ten h ... owca działa jak zakryta dmuchawa (te „drzwi” na dole pieca, przez które regulowane jest dopływ powietrza).
   Działa gorzej, ze zwiększoną utratą ciepła i różnymi innymi „bocznymi”, ale robi drewno opałowe, gdy są chłodzone parą wodną i zwalniane, „gorą się” i dłużej.
  3. Kvv
   #34 Kvv Goście 22 października 2018 13:21
   2
   Zgadza się, tylko węgiel spala się w tlenie, a tutaj wodór w procesie fuzji termojądrowej zamienia się w hel. W ten sposób osiągnięto sprawność 100500% i absolutną przyjazność dla środowiska!
   1. Roma
    #35 Roma Goście 1 listopada 2018 20:42
    0
    Węgiel pali się w tlen, powiedzmy?
    Tak, jesteś jednak „chemikiem” ....
  4. Turysta
   #36 Turysta Goście 23 października 2018 22:42
   0
   Napisałem powyżej. Temperatura jest potrzebna znacznie mniej, ponieważ nie następuje rozkład wody, ale reakcja z węglem.
  5. Nick
   #37 Nick Goście 25 października 2018 19:27
   0
   prawo dotyczące oszczędzania energii zostało już anulowane?
 19. Gregory
  #38 Gregory Goście 19 października 2018 13:58
  9
  Drogi Filistynie, w Internecie jest wiele filmów ukazujących różne cuda. Dlatego zaleca się trzymać głowę na ramionach. Rozkład pary na wodór i tlen, a następnie „spalanie” wodoru - to tylko jeden z cudów.
  Woda po prostu nie rozkłada się na tlen i wodór. Aby zerwać wiązania cząsteczki wody, musisz wydać energię i sporo. Wodór, spalając się w tlen, tworzy ... wodę. Czujesz zapach perpetuum mobile? A co wiemy o perpetum mobile od szkoły?
  1. Turysta
   #39 Turysta Goście 23 października 2018 22:45
   0
   Towarzysz po prostu nie do końca zrozumiał. Nie następuje rozkład wody, ale reakcja wody z węglem w wysokich temperaturach.
 20. Dmitrij Kashkarev
  #40 Dmitrij Kashkarev Goście 19 października 2018 18:32
  2
  Możesz spróbować, ale żeby nie zapomnieć, jak trzymać uchwyt spawalniczy w dłoniach! W sensie ogrzewania nie ma innych korzyści niż szkoda! W przypadku metalowego pieca potrzebna jest ceglana wieloobrotowa osłona do magazynowania ciepła, będzie bardziej przydatna.
 21. wiadro
  #41 wiadro Goście 19 października 2018 21:53
  5
  Komentarze czytają obrzydliwe ... Przynajmniej jeden b. sprawdziłem ... i udowodniłem jej słowa ... biegli teoretycy "naukowcy" Może woda się pali? ale nasza edukacja nie pozwala nam w to uwierzyć i zweryfikować to.Każdego roku ginie około 150 naukowców, którzy próbują dać i udowodnić ludziom, że „perpetuum mobile” jest rzeczywistością, wokół jest niewyczerpany ocean energii !, Ale nie, nie musisz płacić za wszystko;
  1. Lex
   #42 Lex Goście 20 października 2018 09:24
   2
   Czy wierzysz każdemu głupcowi z jego kopiarki?)

   W tym tempie możesz zakończyć swoje życie w srach w komentarzach na temat wątpliwych wynalazków na jakimś samodzielnie stworzonym forum, chroniąc kolejną perpetuum mobile.

   Chociaż poczekaj chwilę ..
 22. Gość Dmitry
  #43 Gość Dmitry Goście 20 października 2018 12:28
  3
  Umieść piec z dopalaczem spalin i długim trybem spalania. Korzyścią w Federacji Rosyjskiej są stosunkowo dobre żeliwne piece o takim planie. Z jednego ładunku drewna opałowego pali się przez ponad 4 godziny. Drewno kominkowe całkowicie spala się na popiół, ale potrzebne jest suche drewno opałowe, a także kompetentnie wykonany komin z rewizją, kolektor kondensatu ... Rura do takich pieców jest zwykle montowana „przez kondensat”, ale jeśli komin jest dobrze izolowany lub wyłożony cegłą, jest dość wysoki (ponad grzbietem co najmniej pół metra!), wtedy możesz zbierać i „palić”. Ten tryb pieca piecowego jest ekonomiczny, ale nie w najlepszy sposób wpływa na stan komina. Aby zapobiec, musisz co najmniej kilka razy w miesiącu podgrzać piekarnik suchymi polanami osiki lub specjalnym drewnem eurowood do czyszczenia komina. Potem jesienią, dość łatwo i szybko, komin przygotowuje się do następnego sezonu grzewczego - na wszystko przez około piętnaście minut i około pół miarki sadzy! Dzieje się tak, jeśli wszystko jest zrobione mądrze. Jeśli komin zostanie wyciągnięty, wówczas nie tylko wycieknie kondensat do domu, ale dym zostanie wyrzucony do domu z pieca, a komin będzie musiał być czyszczony kilka razy w miesiącu (również surowym drewnem opałowym). Zasadniczo w normalnym systemie komina nie można czyścić przez 4-5 lat, ale po pierwsze zwiększa to ryzyko pożaru z powodu spalania sadzy, a po drugie taki komin jest wtedy bardzo ponury i trudny do czyszczenia (najprawdopodobniej konieczne będzie rozmontowanie).
 23. Gość Dmitry
  #44 Gość Dmitry Goście 20 października 2018 15:20
  1
  Jest jeszcze jeden poważny minus takich kłód do stosowania w konwencjonalnych piecach - są to ich cegła i glina. ciągłe parowanie ich parą znacznie skraca żywotność pieca i prowadzi do szybkiego zniszczenia. Na przykład, zacytuję palniki gazowe zainstalowane w konwencjonalnych piecach do ogrzewania. Podczas spalania powstaje dwutlenek węgla i para wodna, które prowadzą do zniszczenia komina po 3-5 latach. cegły zaczynają wypadać.
  1. Gość Nikolay
   #45 Gość Nikolay Goście 25 października 2018 14:10
   2
   I jeszcze jeden minus: ale co, kiedy kiedy otwory w rurze zostaną zamknięte produktami spalania drewna, czy bomba się pojawi? Wybuchy kotłów nie są tak rzadkim zjawiskiem ...
 24. Jurij
  #46 Jurij Goście 20 października 2018 18:53
  2
  ceglany piec powolna i śmierdząca śmierć ...
 25. Aleksander gościnny
  #47 Aleksander gościnny Goście 21 października 2018 07:15
  2
  Ale co jeśli zamiast wody wleje się „otrabolka”? Oczywiście nie można było rozerwać otworów)), chociaż mam rurę wiertniczą, ścianę 8 mm. Spróbuję później
  1. Dymitr
   #48 Dymitr Goście 22 października 2018 02:06
   0
   Tak, natychmiast wlej olej napędowy lub benzynę.
 26. Jurij
  #49 Jurij Goście 21 października 2018 09:10
  0
  W kontakcie pary wodnej z gorącym węglem powstaje gaz syntezowy (tlenek węgla + wodór). Oba elementy są dobrym paliwem.
  1. asdad
   #50 asdad Goście 22 października 2018 12:20
   2
   Ale ich edukacja wymaga nie mniej energii niż w wyniku własnego spalania
   1. Turysta
    #51 Turysta Goście 23 października 2018 22:58
    0
    Mylisz się, ponieważ wypalają się przy użyciu tlenu atmosferycznego.
 27. Max
  #52 Max Goście 21 października 2018 18:11
  4
  tutaj musisz znać prawo zachowania energii ... Jeśli drewno warunkowo zawiera 100 kJ energii, to nawet z parą, nawet bez niej nie zostanie uwolniona energia, więc bzdury to wszystko.
 28. Ara
  #53 Ara Goście 21 października 2018 21:16
  2
  Palenie naprawdę będzie dłuższe, ale to nie znaczy, że wydajność pieca wzrosła! Istnieje taka koncepcja jak kaloryczność paliwa i od dawna wiadomo, że surowe drewno opałowe daje znacznie mniej ciepła niż suszone! Dlaczego więc ponownie zwilżyć suche drewno
 29. Gość Vladimir
  #54 Gość Vladimir Goście 22 października 2018 13:35
  3
  chłopaki, więc co robicie = ogrzewanie pieca surowym drewnem opałowym.będą cię palić wolniej = oto twój dłuższy czas palenia, ALE dają mniej ciepła niż suche drewno opałowe o tej samej objętości !!!!!!!
  P.S. zamiast tej godziny ... lepiej pomyśl o budowie normalnego pieca, który odpowiadałby objętości ogrzewanego pomieszczenia
 30. Gość Siergiej
  #55 Gość Siergiej Goście 23 października 2018 18:51
  0
  Bzdury o kolejnym „Kulibinie”, który nie studiował fizyki w szkole. „Wieczny dziennik” parujący drewno opałowe ... Tak, zwykły gruby żeliwny piec umieszczony na piecu zaoszczędzi więcej ciepła.
 31. Ivan Skaruckiy
  #56 Ivan Skaruckiy Goście 23 października 2018 21:04
  2
  Kochanie, masz w głowie jednolity bałagan! Załaduj piec surowym drewnem (zawartość wody w świeżo ściętym drewnie wynosi 70-100%), a otrzymasz bardzo powolne spalanie, ale spadek wartości opałowej z powodu odparowania i osłony palnych gazów z krakowania drewna przez tę parę i porywanie ich niespalonych do komina, dlatego wysoka pojemność cieplna pary to raczej minus ... Jeśli liczysz na powstanie „gazu syntezowego” i jego spalanie, to oblicz całkowite ciepło - będzie dokładnie tak samo jak spalanie węgla w tlenie ... Wskazówka: podaj „kłodę” ze złomu i ustaw wypalanie gazy.
 32. Kostya
  #57 Kostya Goście 24 października 2018 19:28
  1
  Z natury spalili ogień. Kiedyś zaobserwowano niezwykłe zjawisko. Płomień o długości około 5 cm i grubości około 5 mm tryska z kłody hałasem. Trwało to około minuty i wyszło. To miejsce nie było zalogowane, 10-15 centymetrów na zewnątrz. Normalne martwe drewno. Co to może być? Teraz krytykujemy ten „wieczny dziennik”, ale może czegoś nie dogonimy, ponieważ nasze osądy opierają się na doświadczeniu i wiedzy.
 33. Gość Igor
  #58 Gość Igor Goście 25 października 2018 17:18
  2
  Co zaatakowało, niech chłop poczuje się jak konstruktor.
 34. Ja jestem
  #59 Ja jestem Goście 26 października 2018 09:22
  2
  „Kondensacja niespalonej pary” - to zdecydowanie „pięć”!
  Co do istoty pytania: ten „log” należy nazwać „akumulatorem ciepła” i wszystko natychmiast stanie się jasne.
  I zamiast ogrodzić tę niedolę, radzę przyspawać wymiennik ciepła do pieca, trzymać rury wokół domu, zawiesić baterie ... Piec zamieni się w opalany drewnem kocioł grzewczy. To wszystko.
 35. Tolya
  #60 Tolya Goście 26 października 2018 13:44
  0
  Lepiej byłoby wyczyścić popiół z pieca niż angażować się w śmieci za pomocą pary.
 36. Dyukha
  #61 Dyukha Goście 28 października 2018 16:09
  0
  Przeczytałem Hochmę na picabu, tam człowiek z takimi polanami do naprawy ceglanego pieca rozerwał słup na RYS.
 37. Gość Vladimir
  #62 Gość Vladimir Goście 28 października 2018 18:07
  1
  przeczytaj o kotłach pirolitycznych, to ciekawe!
 38. Gość Vladimir
  #63 Gość Vladimir Goście 29 października 2018 15:18
  0
  A żeby osłabić zwykły piec?
 39. Jura
  #64 Jura Goście 29 października 2018 16:59
  0
  Idealnie ta para powinna ogrzewać pomieszczenia. i tutaj zostanie on złożony w kominie, po piecu cegły w rurze będą mokre i zostaną rozdarte przez mróz.
 40. Gość Michael
  #65 Gość Michael Goście 30 października 2018 06:18
  3
  Z niczego jest tyle hałasu. Oczywiste jest, że wszyscy mówią o prawie zachowania energii. (Tlen / wodór). I fakt, że bardziej intensywna cieplnie para pobierze więcej ciepła do rury (do powietrza wokół), a proces spalania otrzyma mniej energii, przy odpowiednio gorszym spalaniu drewna opałowego i nadmierna emisja niepożądanych gazów i sadzy. Znaczenie pieca polega na jego nagrzewaniu i późniejszym przekazywaniu ciepła, a nie na obserwowaniu wrzącej rury między polanami. Z takim samym sukcesem możesz umieścić tam akwarium z rybą bez wierconych otworów ... I jest to bardziej pouczające i bardziej przydatne, jeśli dodasz sól do lavrushki ...
 41. SERBIN VIKTOR MIKHAILOVICH
  #66 SERBIN VIKTOR MIKHAILOVICH Goście 4 listopada 2018 17:36
  0
  Chłopaki, czytałem recenzje. są zarówno sceptyczni, jak i aprobujący. ale prawda jest mówiona o logu, chociaż nie jestem zwolennikiem logu. dla mnie lepiej jest zsyntetyzować generator na kroplomierzu. a czas pracy jest dłuższy i bezpieczniejszy. I nałóż na dziennik siatkę ze stali nierdzewnej. nie trzeba kupować. Możesz odciąć maszynę od bębna pralki. wszędzie jest na złomie, żeby nie zapchać popiołem. teraz nigdy nie ogrzeję pieca w staromodny sposób. zły efekt !!! otwory powinny mieć średnicę 8 mm. około w środku napełnij stal nierdzewną z węży kranów łazienkowych. które również znajdują się w śmieciach i służą zdrowiu. Nawiasem mówiąc, w tym przypadku piec zbyt mocno wieje i na rurze musi znajdować się zawór. piekarnik działa sam. wystarczy tylko kliknięcie w kominie, ale tylko wtedy, gdy w piecu są węgle.na prostym zimnym drewnie nie działa! a najlepsze ze wszystkiego są resztki wiórów !! jak węgiel w czasie spalania. Został już przetestowany i już od dłuższego czasu. jeśli parownik się zatka - kilkakrotnie uderz młotkiem, aby powalić kamień i kamień i ponownie do pieca! spróbuj. nie żałuj! otwórz stronę - płonąca woda. ale wszystko jest powierzchowne lub gaz syntezowy. na YouTube.
 42. Gość Siergiej
  #67 Gość Siergiej Goście 6 listopada 2018 00:08
  0
  Sama para utrudnia dostęp powietrza do paliwa, dlatego zmniejsza prędkość i teoretycznie zwiększa wydajność spalania, a także, ze względu na większą gęstość, zmniejsza prędkość gazów w kominie. W przeciwnym razie metoda ma tylko wady. Ten sam efekt osiąga się poprzez regulację nadmuchu i zaworu w kominie.
 43. Gość Siergiej
  #68 Gość Siergiej Goście 6 listopada 2018 14:07
  0
  Tak, nie ma co oszukiwać, po prostu sikam w drewno. Piec na drewno (płyta wiórowa) idzie szczególnie dobrze.
 44. Gość Siergiej
  #69 Gość Siergiej Goście 11 listopada 2018 11:24
  0
  Czasami te „wieczne kłody” wybuchają źle, a na temat kompletnych bzdur, utopić je surowym drewnem opałowym, jeśli naprawdę tego chcesz. A jeszcze lepiej, użyj odpowiednich pieców i brzozowego drewna opałowego.
 45. Gość Nikolay
  #70 Gość Nikolay Goście 16 listopada 2018 20:20
  0
  Otwory powinny być od dołu i met.tube podłączyć do zasilania wodą, a następnie 100% wydajności
 46. Alka
  #71 Alka Goście 29 listopada 2018 20:58
  0
  CIEKAWE WYNALAZKI ....
  ALE ZOBACZYŁEM INNE.
  Mam DUŻY OGIEŃ. A CZEGO NIE MUSZĘ SPŁUWAĆ CZĘSTO, WYSTĄPIŁEM WIELKIE KUCHNIE, SUROWE I WSZYSTKO, NA PALENIU WĘGLA. PALIĆ POWOLNIE I DŁUGO. NAWET CAŁĄ NOC.
  TAK WSZYSTKO ZALEŻY OD ROZMIARÓW PIECA I WILGOTNOŚCI KOŚCIOŁA ...
  PRZYJDŹ RANO, PODEJMUJ I PONOWNIE SPALUJ.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek