Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Jak wyeliminować zatykanie w zlewie w domu?
Każdy z nas, przynajmniej raz w życiu, boryka się nawet z problemem zatykania się rury kanalizacyjnej. Przedwczesne środki zapobiegawcze i niedbalstwo człowieka prowadzą do nieprzyjemnych konsekwencji, których wyeliminowanie może wymagać znacznych inwestycji finansowych.
Jak wyeliminować zatykanie w zlewie w domu

Najczęstszą przyczyną niedrożności jest pojawienie się niedrożności w syfonie lub kanale. Korek może tworzyć się w wyniku gromadzenia się małych cząstek papieru, wełny i włosów, piasku, tłuszczu i innych odpadów.
Istnieją następujące sposoby wyeliminowania blokady w domu:
 • - termiczny;
 • - chemiczny;
 • - mechaniczne.

Następnie rozważ najpopularniejszą z nich.

Termiczne


Ta metoda jest uważana za najtańszą i najłatwiejszą. Pomoże to wyeliminować blokadę tkanki tłuszczowej. Do czyszczenia potrzebne będzie kilka litrów bardzo gorącej wody. Aby zwiększyć skuteczność, do wody można dodać sodę lub kwas cytrynowy.

Chemiczny


Sklepy oferują szeroką gamę produktów do czyszczenia kanalizacji. Mają różne konsystencje i formy - płynne, pudrowe, w postaci granulek lub żelu. Skład leków jest do siebie podobny, główną substancją w nich jest soda kaustyczna.
Metoda chemiczna jest uważana za bardzo szybką, ale nie zawsze skuteczną. Po dostaniu się do odpływu lek otacza blokadę, stopniowo dzieląc jej cząsteczki. Kupując produkt chemiczny, przeczytaj adnotację do niego. Zwróć uwagę, do jakich rur odpowiedni jest lek.

Mechaniczne


Ta metoda jest stosowana w przypadkach, gdy chemikalia i wrząca woda nie pomagają. Najprostsze jest użycie tłoka. Korzystając z niego, tworzysz ciśnienie w kanale ściekowym. W rezultacie stagnacyjne zanieczyszczenia zaczynają się poruszać i zapadać. Jeśli zlew ma otwór przelewowy, należy go przykryć szmatką lub zakleić taśmą.
Inna metoda mechaniczna polega na użyciu kabla lub drutu. Ta metoda pozwala usunąć korek na głębokości rur. Urządzenie jest przepychane przez otwór spustowy i obracane. Po upewnieniu się, że blokada została usunięta, kabel jest usuwany, a rura jest myta wodą.
Skuteczną metodą czyszczenia syfonu jest demontaż. Jeśli ma standardowy projekt i dostęp do niego jest otwarty, kobieta może sobie poradzić. Mały warsztat pokazano na zdjęciu. W tym przypadku dekoracyjna płyta z siatką jest połączona za pomocą śruby z odgałęzioną rurą do kanału ściekowego. Nawiasem mówiąc, często gromadzą się na nim śmieci z mieszanki włosów i wełny. Odkręć śrubę i oczyść.
Jak wyeliminować zatykanie w zlewie w domu

Wyjmij rurkę i spłucz gorącą wodą.
Jak wyeliminować zatykanie w zlewie w domu

Jak wyeliminować zatykanie w zlewie w domu

Jak wyeliminować zatykanie w zlewie w domu

W odwrotnej kolejności montujemy konstrukcję pod zlewem.
Jak wyeliminować zatykanie w zlewie w domu

Środki zapobiegawcze


Jeśli nie chcesz ponownie napotykać blokady w kanale, postępuj zgodnie z kilkoma zasadami. Chroń otwór spustowy siatką ochronną, wyczyść go w odpowiednim czasie. Zatrzyma cząsteczki śmieci, jedzenia, włosów i wełny, które tworzą korek w syfonie i fajce.
Raz na trzy miesiące stosuj obróbkę chemiczną lub cieplną rur. Możesz wlać łyżkę sody lub soli do kanalizacji raz dziennie. Nie wylewaj smaru, który przylega do ścian rury. Lepiej namoczyć go papierem toaletowym, ręcznikiem papierowym i wyrzucić.
Wróć
Komentarze (3)
 1. Valentine
  #1 Valentine Goście 13 sierpnia 2018 11:34
  0
  Proste: użyj gładkiego węża, aby połączyć syfon z kanalizacją, a raz w tygodniu za pomocą małej szczotki (za pomocą której mycie rurki) przez otwory w syfonie z zlewu ruchem okrężnym i translacyjnym, łatwo oczyść tę część syfonu z brudu. Cóż, raz w roku - wyczyść sam syfon i rurkę spustową - zwykłą szczotką. Wszystko !!! Cóż, jeśli kratka syfonu jest starym modelem (podzielonym na 4 części), to można go idealnie wyczyścić zwykłą kryzą!
 2. Gość Michael
  #2 Gość Michael Goście 16 sierpnia 2018 15:55
  0
  Nie napój gazowany! Osiada na ścianach rur i ostatecznie zamienia się w kamień. Idealnym lekarstwem jest wlewanie nadtlenku przez dwie do trzech godzin.
 3. Sektor
  #3 Sektor Goście 10 lutego 2019 17:54
  0
  Co to za głupiec, właściciel umieścił wąż spustowy pod zlewem bez osadnika? Nie inaczej jak gracz w iPhonie.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek