Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Gromadnik solony na sucho
Solenie ryb to prosta sprawa, posypana solą, to cała mądrość. Jeśli weźmiemy pod uwagę solenie konkretnej ryby, na przykład tak małej jak gromadnik, i zagłębimy się w proces bardziej szczegółowo, możemy zidentyfikować wiele interesujących opcji gotowania, w których wynik całej akcji będzie się różnić.
Gromadnik solony na sucho

Oczywiście najprostszym sposobem jest solenie gromadnika w całości, bez kłopotania się mozolnym patroszeniem ryb. Ale bądź przygotowany, aby obrać go bezpośrednio przy stole, podczas gdy gotowane ziemniaki stygną i czekają na pikle. I możesz przygotować sobie przyjemny i spokojny posiłek z estetyczną prezentacją - wszystko, co musisz zrobić, to posiekać filet gromadnik na widelcu i włożyć go do ust. Aby zrobić taką ucztę dla swojej rodziny, zdecydowanie musisz nauczyć się solić gromadnik z suchym ambasadorem, a także dowiedzieć się w naszym przepisie o tym, jak czyścić gromadę na filecie. Zapewniamy Cię - nic skomplikowanego!

Składniki


  • - świeżo mrożone gromadnik - 1 kg;
  • - sól - 1 łyżka;
  • - cukier - 1 łyżka;
  • - przyprawy: groszek, goździki - 2-4 sztuki.

Gromadnik solony na sucho

Czas gotowania: 1 dzień. Porcje: 5-10.

Przepis na gotowanie


1. Przygotowanie gromadnika do solenia jest proste - przygotowanie polega na płukaniu rozmrożonych ryb w wodzie. Jednocześnie zalecamy przejrzenie wszystkich ryb i określenie ich wyglądu, który należy opuścić, a który lepiej wyrzucić natychmiast. Może to być ryba uszkodzona, z oderwaną głową (kiedy nie można ustalić, w jakim stanie była ryba przed zamrożeniem) lub podejrzana z innego powodu. Pamiętaj, że twoje zdrowie i zdrowie twoich bliskich jest najważniejsze.
Gromadnik solony na sucho

2. Jak już wspomniano, gromadnik zostanie wypatroszony przed soleniem, dlatego konieczne jest pokrojenie każdej ryby na filety. Na początku wydaje ci się, że jest to zbyt trudne i uciążliwe, ale po złowieniu, po piątej lub siódmej rybie, cięcie 1 gromadnika zajmie ci nie więcej niż minutę. Oto, co musisz zrobić, aby uzyskać pyszne filety z tej ryby: weź umytą gromadnik, odetnij głowę od góry, nie osiągając końca 2-3 mm. Teraz pociągnij głowę i wyciągnij za nią wszystkie wnętrzności ryby. Możesz natychmiast odciąć ogon lub go zostawić.
Gromadnik solony na sucho

3. Przetnij brzuch ostrym nożem i wyczyść czarne filmy wzdłuż wewnętrznej jamy. Rozwiń rybę jak książkę.
Gromadnik solony na sucho

4. Przesuń palec wzdłuż zewnętrznej części gromadnika wzdłuż całego grzbietu od głowy do ogona, zginając pierścień rybny. Po tym ruchu kość kręgosłupa wygina się w łuk i można go łatwo usunąć z fileta. Nasz blank jest gotowy! W razie potrzeby przepłucz go ponownie pod bieżącą wodą.
Gromadnik solony na sucho

5. Gdy gromadnik zostanie wypatroszony - możesz zacząć trawić! Posyp dno pojemnika niewielką porcją mieszaniny soli i cukru. Kładziemy na nich puste miejsca pierwszą warstwą.
Gromadnik solony na sucho

6. Ponownie posyp rybę solą i cukrem. Układanie losowo groszku i pąków goździków. W ten sposób przesuwamy wszystkie ryby, równomiernie rozprowadzając sól, cukier i przyprawy na wszystkich warstwach.
Gromadnik solony na sucho

7. Wysłane do lodówki na jeden dzień. Po 24 godzinach słony gromadnik będzie gotowy!
Gromadnik solony na sucho

Można go włożyć do słoika, posypać olejem lub ocet jabłkowy, wykorzystać do robienia kanapek i kanapek, tak właśnie jeść, z brązowym chlebem i pomidorami. Ogólnie rzecz biorąc, tak jak pragnie twoje serce, a co najważniejsze, twoje ręce pozostają czyste, nie musisz się brudzić - nic nie odwraca uwagi od pysznego posiłku!
Gromadnik solony na sucho

Gromadnik solony na sucho

Gromadnik solony na sucho

Gromadnik solony na sucho

Smacznego!
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek