Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Super mocne zapięcie w sekundę
Super mocne zapięcie w sekundę

Nie jest tajemnicą, że drugi klej + soda to niezawodne i trwałe łączenie powierzchni. Nie ma znaczenia, który, niekoniecznie nawet jednorodny. Plastik + żelazo, tworzywa sztuczne + szkło, żelazo + szkło ... Możesz iść dalej! Jedyną ważną zasadą jest to, że powierzchnie nie są mokre ani tłuste. Ale do tych celów istnieje rozpuszczalnik. Powiedzmy; jeśli przykleimy drewno i na przykład tworzywa sztuczne, a drewno będzie mokre, nie trzeba czekać, aż wyschnie - to dość długi proces! Wystarczy obficie zwilżyć wymagany obszar drewna rozpuszczalnikiem. Rozpuszczalnik bardzo szybko miesza się z wodą w drzewie i niemal natychmiast wysycha z wilgocią. Przynajmniej z górnej warstwy, której potrzebujemy do połączenia. Teraz rozważymy kilka opcji łączenia różnych i jednorodnych powierzchni. Do pracy nie są potrzebne żadne narzędzia. Z wyjątkiem być może papieru ściernego na wypadek, gdy nastąpi niedokładne połączenie i trzeba usunąć mieszaninę kleju i sody, która zgromadziła się w niepotrzebnym miejscu. Więc zacznijmy.

Będzie potrzebować


 • Klej sekund.
 • Soda
 • Powierzchnie klejone
 • Papier ścierny (na wszelki wypadek!).

Super mocne zapięcie w sekundę

Przyklejamy mocno dwie powierzchnie


Najpierw przyklej dwie jednorodne powierzchnie. W moim przypadku jest to pęknięty przedział z zamrażarki.
Super mocne zapięcie w sekundę

Początkowo próbowałem przylutować go palnikiem do drewna, ale po pewnym czasie znów pękł w tych samych miejscach. Teraz jestem pewien, że zapięcie będzie bardziej niezawodne. Przyklejamy na zewnątrz, aby klej nie miał kontaktu z produktami. Tak więc za pomocą drugiego kleju przykleimy sklejone powierzchnie, aby nie grały podczas głównej pracy.
Super mocne zapięcie w sekundę

Teraz, gdy powierzchnia jest nieruchoma i nie porusza się, nałóż warstwę kleju na pęknięcie. Nie spiesz się i spiesz się: chociaż klej jest natychmiastowy, może nie wyschnąć przez długi czas, dopóki nie zetknie się z czymś. Po nałożeniu kleju rozlej szczelinę sodą.
Super mocne zapięcie w sekundę

Czekamy kilka sekund i zdmuchujemy pozostałą wodę sodową. Powtórz procedurę na nowym szwie, aby naprawić wynik. A teraz mamy niezawodne połączenie!
Super mocne zapięcie w sekundę

Teraz przyklej dwie jednorodne części od wewnątrz. Wcześniej podczas modelowania i wykonywania makiet (małych kopii czegoś) zawsze napotykałem problem idealnego wyglądu modelu - jak go przykleić, aby nie było widać szwów. Początkowo korzystałem ze zgrzewania na zimno, ale bardzo długo schnie. A jeśli masywne klejone powierzchnie mają powierzchnię zaledwie kilku milimetrów, jeden super klej nie wystarczy do niezawodnego połączenia. Na przykład; Złożyłem model pocisku wycieczkowego.
Super mocne zapięcie w sekundę

Jego podstawa składa się z metalowo-plastikowej rurki o średnicy 16 mm. Jak przykleić dwa kawałki rury, aby szwy nie wystawały? Podczas klejenia identycznych rur nie będzie żadnych problemów - wystarczy wziąć cylinder o pożądanej średnicy i położyć na niego obie części tuby, po nasmarowaniu ich klejem.
Super mocne zapięcie w sekundę

Super mocne zapięcie w sekundę

Jednak przyklejenie trzonu do rakiety, która ma znacznie mniejszą średnicę, a także stopniowe rozszerzanie się w kierunku końca (dzwon, w którym nasadka była z podobnego kleju), było jeszcze łatwiejsze; po prostu włóż stożek dzwonowy do rurki, upuść 10-15 kropli kleju z drugiego końca rury i wlej tam sodę.
Super mocne zapięcie w sekundę

Super mocne zapięcie w sekundę

To wszystko! Po kilku sekundach wlej pozostałą sodę. Nie wymyśl bardziej niezawodnych mocowań!
Super mocne zapięcie w sekundę

Teraz podłącz drzewo. Pod moją ulubioną papryką do wnętrz zebrałem małą dekorację (także rodzaj modelu!) Z drewna: dwie proce, poprzeczkę i melonik.
Super mocne zapięcie w sekundę

Ale podczas montażu modelu „ogniska” ponownie pomogła mi soda z klejem.Po przecięciu maleńkich drążków wytarłem je rozpuszczalnikiem, aby usunąć pozostałą wilgoć z drewna, i jeden po drugim położyłem je jeden na drugim, skropłem klejem i natychmiast posypałem sodą.
Super mocne zapięcie w sekundę

Pomimo faktu, że cała konstrukcja jest stale wystawiona na działanie wody, podczas podlewania rośliny drzewo bardziej prawdopodobne jest rozpadnięcie się niż rozpad związku!
Trochę trudniej będzie połączyć plastik z butelki z tym samym plastikiem lub czymś obcym. Plastik z butelki ma bardzo gładką powierzchnię. Ponadto jest niezwykle elastyczny. Tutaj pomoże papier ścierny. Za jego pomocą po prostu czyścimy powierzchnię plastiku, czyniąc go szorstkim.
Super mocne zapięcie w sekundę

Super mocne zapięcie w sekundę

Dzięki mikrozarysowaniom klejone powierzchnie ściśle przylegają do siebie. Aby uniknąć możliwego opóźnienia wzdłuż krawędzi tych powierzchni, ponownie kopiemy klej wzdłuż ich obwodu i natychmiast wypełniamy go sodą.
Super mocne zapięcie w sekundę

Super mocne zapięcie w sekundę

Teraz przyklej metal i gumę. Oszczędzając pieniądze i kupując tani chiński selfie stick, moja córka poprosiła mnie, abym jakoś naprawił gumowy uchwyt (który ciągle poruszał się na całej długości patyka jak żywy!) Na metalowej podstawie patyka. W rzeczywistości ten uchwyt jest elastyczną gumową rurką rozciągniętą na metalowej podstawie.
Super mocne zapięcie w sekundę

Nie zastanawiając się dwa razy, skorzystałem z metody klejenia, która już stała się ulubioną, i nałożyłem klej w miejsce, w którym guma dotyka metalu, i powtórzyłem procedurę z sodą.
Super mocne zapięcie w sekundę

Ogólnie rzecz biorąc, możesz kontynuować tak długo, jak chcesz, ale nie wymieniać. Najważniejsze jest, aby pamiętać o podstawowych zasadach tej metody klejenia: pierwsza - super klej nie toleruje wilgoci i tłuszczu po sklejeniu, a druga - jeśli powierzchnia robocza jest bardzo gładka; użyj papieru ściernego.

Obejrzyj wideo


Wróć
Komentarze (12)
 1. Victor Alekseevich Polevich
  #1 Victor Alekseevich Polevich Goście 5 sierpnia 2018 17:33
  3
  Wyjdzie jeszcze silniejsza więź, z udziałem kwasu cynkowego. Nadaje się do wszystkich podróbek, które nie sklejają chrzanu. Przekonałem się o tym nie raz. Próbowałem zmontować swoje modele. Dziękuję towarzysze, ciekawe tematy są podnoszone ..
  1. Boris
   #2 Boris Goście 4 września 2018 11:40
   0
   Kwas cynkowy Nowe słowo w chemii!
 2. Siergiej Aleksiejewicz
  #3 Siergiej Aleksiejewicz Goście 5 sierpnia 2018 18:10
  1
  Praca jest skończona. Myślę, że wielu się przyda.
 3. Sergey K.
  #4 Sergey K. Odwiedzający 5 sierpnia 2018 18:15
  5
  Byłbyś o wiele bardziej ostrożny w przypadku zamrażarki, jeśli byłby przyklejony dichloroetanem. Możesz po prostu wyszczotkować miejsce do sklejenia za pomocą pędzla lub możesz dodać trociny akrylowe do dichloroetanu i przykleić go. Posmaruj, naciśnij i wszystko, okazuje się monolityczną powierzchnią, jaka była (prawie) przed rozpadem, jeśli przyjrzysz się dokładnie miejscu, w którym go przykleiłeś, jest to widoczne. Jeśli dobrze jest przykleić, pęka blisko, a nie w miejscu klejenia. Jednym minusem jest to, że wysycha przez długi czas. I nie wszystkie materiały są ze sobą sklejone.
  Drzewo można skleić dowolnym materiałem, ale najwygodniejszy jest PVA. A ręce są myte lepiej;)
 4. Record
  #5 Record Goście 6 sierpnia 2018 02:14
  1
  Naprawdę nie rozumiem, dlaczego jest soda. Natychmiastowy klej był zawsze wystarczający! Czy to tylko wzmocnienie półki w pierwszym przypadku. Ale większa ilość kleju zamiast sody również by sobie poradziła.
 5. Gość Siergiej
  #6 Gość Siergiej Goście 6 sierpnia 2018 07:25
  3
  super klej nie toleruje wilgoci


  W rzeczywistości twardnieje od wilgoci. A przy zerowej wilgotności pozostanie płynny. Dzieje się tak, jeśli „super klej” oznacza cyjanoakrylan.
  Ale ponieważ eksperymenty z sodą są dobre, chociaż procesy chemiczne nie są do końca jasne.
 6. Gość Siergiej
  #7 Gość Siergiej Goście 6 sierpnia 2018 12:55
  7
  Kolejny dystrybutor napojów gazowanych postanowił zwiększyć sprzedaż
 7. Gość Andrey
  #8 Gość Andrey Goście 8 sierpnia 2018 20:47
  0
  Dziękuję I zrobił, wszystko się udało.
 8. Gość Vladimir
  #9 Gość Vladimir Goście 9 sierpnia 2018 16:53
  0
  Sól jest lepsza niż soda !!!!
 9. Dmitry
  #10 Dmitry Goście 12 sierpnia 2018 17:23
  3
  Do pracy z cyjanoakrylanem w grubych warstwach znana jest metoda amatorska z sekwencyjnym wypełnianiem szwu sodą oczyszczoną zwilżoną super klejem i odgrywanie w tym przypadku roli nie tylko wypełniacza, ale także alkalicznego środka polimeryzującego. Mieszanina twardnieje prawie natychmiast, tworząc wypełnienie podobne do akrylu, aw niektórych przypadkach może z powodzeniem zastąpić kompozycje epoksydowe, w tym wzmocnione włóknem szklanym, ale należy podjąć środki bezpieczeństwa ze względu na toksyczność powstałej mieszaniny
 10. Oleg Sokołow
  #11 Oleg Sokołow Goście 24 sierpnia 2018 19:51
  0
  Full x ... przeprowadził eksperyment na łopatkach wentylatora, tj. Podjęli cienkie tworzywa sztuczne pod obciążeniem, porównując tę ​​metodę ze starą dobrą epoksydem, epoksydowa utrzymuje tę metodę nie działa. To wszystkie reakcje chemiczne)
 11. Boris
  #12 Boris Goście 4 września 2018 11:43
  1
  TWORZYWA SZTUCZNE !!! Co to jest Kto wynalazł ten squalor? Prawdopodobnie ci, którzy wymyślili sosuli, grykę, kurczaka itp.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek