Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Drugie życie mikroakumulatora
Drugie życie mikroakumulatora

Zestaw słuchawkowy Bluetooth, słuchawki bezprzewodowe, odtwarzacz MP3 i wiele innych miniaturowych gadżetów z mikroakumulatorami mogą być przydatne nawet po długim czasie. Niektóre osoby, szczególnie nie zawracając sobie głowy, po prostu wysyłają do kosza nieudany lub nieaktualny gadżet. Ale na próżno. Jeśli niepotrzebne miniaturowe urządzenie nie uszkodzi baterii, można je łatwo dostosować do innych przedmiotów codziennego użytku, takich jak pilot z telewizora lub systemu stereo, bezprzewodowa mysz komputerowa lub wskaźnik laserowy do zabawy ze zwierzętami. Wszystkie standardowe mikro-baterie mają moc wyjściową 3,7 V. A urządzenia działające na dwóch (małych) bateriach zużywają łącznie 3 V. z dwóch baterii. Zatem potrzebna jest mikro bateria do wymiany zamiast baterii. Moi krewni i znajomi czasami przynoszą mi coś w rodzaju zepsutych śmieci i zawsze znajdę zastosowanie do tego śmiecia. Wszystkie piloty i bezprzewodowa mysz komputerowa, pracuję z mikroakumulatorów, które z kolei są ładowane z ładowarki do telefonu. W każdym razie jest to lepsze niż ciągłe zmienianie baterii, które wyczerpały swoje zasoby energii, co czasami może nie być dostępne. Z powodu braku większej liczby pilotów do modernizacji postanowiłem dać przykład na wskaźniku laserowym.
Drugie życie mikroakumulatora

Będzie wymagane


 • Wskaźnik laserowy.
 • Micro bateria.
 • Lutownica z cyną i topnikiem.
 • Wiertarka
 • Cienkie druty miedziane w izolacji (najlepiej czerwone i czarne, aby uniknąć pomyłek).
 • Wtyczka i wtyczka (mama-tata).

Używamy mikroakumulatora


Więc zacznijmy. Usuwamy (przykręcamy) dolną część obudowy wskaźnika laserowego, w której są umieszczone dwie różowe baterie i stamtąd usuwamy te baterie.
Drugie życie mikroakumulatora

W dolnej części obudowy, po uprzednim zaznaczeniu stempla, wiercimy otwór na gniazdo.
Drugie życie mikroakumulatora

Drugie życie mikroakumulatora

Ponieważ w moim przypadku obudowa jest metalowa (mosiądz), wziąłem okrągłą wtyczkę, aby nie zawracać sobie głowy wycięciem odpowiedniego otworu, ale w razie potrzeby można zainstalować każdy inny. Następnie przylutuj przewody mikroakumulatora do gniazdka zgodnie z polaryzacją wtyczki ładowarki.
Drugie życie mikroakumulatora

W ten sposób umożliwiamy ładowanie tej mikro baterii w razie potrzeby. Nie martw się o brak wskaźnika poziomu naładowania: płyta kontrolera ładowania jest zainstalowana na wszystkich mikro bateriach, jest widoczna przez żółtą folię, dzięki czemu bateria nie puchnie i nie rwie się podczas ładowania, kontroler po prostu wyłącza zasilanie po zakończeniu ładowania. Dwie do trzech godzin na mikroakumulator wystarcza do naładowania z dowolnej ładowarki odpowiedniej do napięcia. Więc teraz patrzymy na polaryzację; sposób umieszczenia baterii we wskaźniku laserowym i odpowiednio przylutuj baterię do lasera zgodnie z biegunowością - plus na plus, minus na minus. W moim przypadku plus był na ziemi, więc właśnie przylutowałem zewnętrzną część wtyczki, która miała dodatnią biegunowość, dokładnie w otworze do korpusu lasera. Cóż, rozszerzyłem minus długim czarnym okablowaniem do sprężyny laserowej (minus), a także przylutowałem go.
Drugie życie mikroakumulatora

Drugie życie mikroakumulatora

Teraz po prostu połącz (przekręć) całą strukturę w jedną, jak zwykle. Pozostaje tylko przyzwoicie wyglądać lutowane gniazdo w obudowie.Aby to zrobić, weź papier ścierny i usuń go wraz z całym nadmiarem i wystając ze złącza. Możesz to wszystko wypolerować pastą filcową i goy.
Drugie życie mikroakumulatora

Teraz ładujemy i używamy!
W ten sposób możesz ulepszyć wszystko, co ma wymienne baterie i gdzie może zmieścić się mikroakumulator.
Drugie życie mikroakumulatora

Nie używaj baterii z uszkodzoną obudową lub brakiem etykiet !!!
Wróć
Komentarze (3)
 1. Siergiej Lwowicz
  #1 Siergiej Lwowicz Goście 16 czerwca 2018 19:27
  1
  A kiedy twoje mieszkanie się pali, wiesz ... to dlatego, że ten rzemieślnik cię nauczył ...
  1. anvar aminov
   #2 anvar aminov Odwiedzający 12 lipca 2018 08:05
   0
   wszystko to dzieje się albo z niewiedzy, albo z ciekawości ... Nie radzę robić tych baterii
 2. gvsp
  #3 gvsp Goście 18 czerwca 2018 14:39
  0
  Wystąpił problem z napięciem. Baterie są prawdopodobnie litowe o niestandardowych napięciach. A podczas ładowania urządzenie jeszcze bardziej wyjdzie z ładowarki. Na przykład w przykładzie bateria ma 3,7 V, a dwie baterie 3 wolty. I jak długo dioda LED będzie żyła przy wysokim napięciu, a zatem i prądzie. Jeśli nie chcesz wyrzucać akumulatorów, lepiej i łatwiej zastąpić je akumulatorami niklowo-wodorkowymi o tym samym kształcie, teraz pojawiła się nowa generacja z bardzo niskim samorozładowaniem, są one sprzedawane z oznaczeniami „naładowany” lub „nie wymagają ładowania przed użyciem” lub podobnym znaczeniem.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek