Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Powłoka antykorozyjna noża
Wszyscy wiedzą, że prawie każda stal węglowa jest podatna na korozję w takim czy innym stopniu. A jeśli wykonasz nóż własnymi rękami, wcześniej lub później pojawią się na nim ślady rdzy. Co więcej, nóż nie musi nawet być używany i i tak rdzewieje. Powiem ci, jak tego uniknąć i wykonać prostą powłokę antykorozyjną dla noża własnej produkcji.
Powłoka antykorozyjna noża

Narzędzia i materiały

Będziesz potrzebował:
  • Ocet 9%.
  • Alkohol
  • Kubek
  • Kuchenka
  • Ręczniki papierowe.
  • I sam nóż do powlekania.

Powłoka antykorozyjna noża

Zagotuj ocet


Wlać wymaganą ilość octu do garnka do wrzenia. Wkładamy do pieca. A gdy ocet się zagotuje, weź alkohol i ręczniki papierowe. Zmoczymy ręcznik alkoholem i wytrzejemy ostrze noża, tym samym oczyszczając go z brudu i odtłuszczając.
Wszystkie prace prowadzone są w dobrze wentylowanym pomieszczeniu.
Powłoka antykorozyjna noża

Wykonujemy powłokę antykorozyjną


Powłoka antykorozyjna noża

Po zagotowaniu octu wlej go do filiżanki. Następnie umieść ostrze ze stali węglowej w tym kubku. Po pewnym czasie na ostrzu noża pojawią się pęcherzyki gazu. Cała procedura może zająć od 10 do 20 minut. Po tym czasie wyjmij nóż i wytrzyj go ręcznikiem papierowym.
Powłoka antykorozyjna noża

Powłoka antykorozyjna noża

Twoja powłoka antykorozyjna jest gotowa. To nie jest wieczne i ostatecznie zostanie usunięte. To powinno wystarczyć na kilka lat. A jeśli nagle całkowicie zniknie - nikt nie będzie ci przeszkadzał, aby powtórzyć tę procedurę ponownie.
Powłoka antykorozyjna noża

Obejrzyj wideo


Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek