Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Ostrzałka do noży z zapalniczki
Prosta temperówka do noży kuchennych, którą możesz zrobić, jeśli chcesz zrobić to sam w 5 minut. Do tego nie będziesz potrzebować rzadkich części i narzędzi. Będzie to bardzo przydatna rzecz dla Twojej kuchni.
Lżejsza ostrzałka do noży

Czego potrzebujesz do temperówki?


 • - Dwie używane zapalniczki krzemienne.
 • - Mały drewniany klocek.
 • - Para śrub.

Rozpoczęcie produkcji ostrzałek do noży


Lżejsza ostrzałka do noży

Lżejsza ostrzałka do noży

Pierwszym krokiem jest usunięcie dwóch stalowych kół, które uderzają w krzem z obu zapalniczek. Wszystko to odbywa się za pomocą płaskiego śrubokręta. Następnie, za pomocą tego samego śrubokręta, zwolnij środek tych kół z aluminiowych boków, aby ostatecznie mieć tylko stalowe koła bez okładzin.
Lżejsza ostrzałka do noży

Następnie na małym drewnianym klocku musisz położyć stalowe koła.
Lżejsza ostrzałka do noży

Połącz je razem i przymocuj do pręta za pomocą śrub. Wagi kół powinny być skierowane w jednym kierunku.
Lżejsza ostrzałka do noży

Lżejsza ostrzałka do noży

Ostrzałka do noża jest gotowa. Nie zajmie dużo miejsca na farmie, aw razie potrzeby można ją zabrać ze sobą nawet na wędrówkę.
Korzystanie z temperówki jest bardzo proste. Bierzesz nóż, umieszczasz jego końcówkę między kołami i przy niewielkim wysiłku wyciągasz nóż do siebie.
W rezultacie pojawiają się wióry metalowe, a tępa krawędź noża jest zaostrzona.
Lżejsza ostrzałka do noży

Lżejsza ostrzałka do noży

Lżejsza ostrzałka do noży

Sprawdź temperówkę


Wziąłem tępy nóż, który początkowo prawie nie tnie papieru. Wykonał kilkanaście ruchów na właśnie wykonanej ostrzarce.
Wszystko, nóż był idealnie szlifowany. Arkusz papieru jest cięty raz lub dwa razy.

Obejrzyj wideo


Wróć
Komentarze (3)
 1. Wasilij Strelnikov
  #1 Wasilij Strelnikov Goście 17 stycznia 2018 01:53
  4
  ... ostrzałka jest prosta, logiczna, działa! Jedyne, co należy zrobić, to umieścić krzem pod kątem 25 ° względem siebie. Więc luksus ... !!!
 2. Tuła
  #2 Tuła Goście 18 stycznia 2018 19:42
  0
  W rzeczywistości NIE jest to temperówka. Ostrze jest naprawdę naostrzone, ale ... jak piła. Piła, nie cięta. To pomaga przez chwilę, ale szybko. rumienić się
 3. Alexander
  #3 Alexander Goście 26 kwietnia 2018 16:40
  2
  Samo „cacko” polega na tym, że „adaptacja” naprawdę działa. Gniazda nie są wymagane do markowej temperówki. I nie ma zamieszania z osłem. ZALECENIA DO STOSOWANIA (potwierdzone doświadczeniem):
  Nie „miażdż” podczas ostrzenia. Rozciągamy się bez nacisku (na „wełnę”), ostrze odnajduje samo miejsce. Pięć do sześciu podań (10 sekund). A NASTĘPNIE „na wełnie” - także bez nacisku (dwa - trzy przejścia). Jednocześnie nóż zaczyna ciąć wszystko z rzędu - od papieru toaletowego do grubego papieru Whatmana (nie mówię o pomidorach). Próbowałem skończyć na osiołku (eksperyment dla samego siebie) - różnica nie jest wielka ... spędziłem czas ...
  JAK PRAWIDŁOWO! I PRAWIDŁOWO NIE „w poprzek”, ale „W DALU”. Ostrze noża OBOWIĄZKOWE odpadnie przy „wyjściu” i zarysuje (pozostawi ślady aktywności) na stole kuchennym lub natychmiast stanie się matowe, jeśli kamienny blat (modny) lub stal nierdzewna (rzadkość w życiu codziennym). Drewniana deska - co najmniej 20 cm długości. Koła są przymocowane z przesunięciem 1,5 cm od środka (aby wizualnie wiedzieć, który kierunek „w kierunku wełny”).Ostrze nawet długiego noża kuchennego (!) ZAWSZE spadnie na pasek, a nie na palec (boli!) Lub blat stołu z wypolerowanym dziennikiem (napisanym dla komputera).
  Pierwszy raz widziałem temperówkę Zen pół roku temu. Nie zabijam noży (żona nie prosi sąsiada o „ostrzenie” - „wyjęcie śmieci”). Koła obróciły się tylko raz (kilka ząbków). Używany nóż - „sezon”.
  I żeby znaleźć takie samogwintujące śruby (to byłby wielbłąd w uchu igły) - przeszukałem całą chatę (technika) i znalazłem parę!

Przeczytaj także

Kody błędów pralek