Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Wkładanie pralki do pionu PCV
Podłączenie pralki do kanalizacji w naszych czasach jest dość proste i niedrogie. Każdy mniej więcej rzemieślnik domowy poradzi sobie z podłączeniem maszyny do hydraulicznego zamka pod zlewem, ale zdarza się, że odpływ musi być podłączony do pionu.
Najłatwiej to zrobić na najwyższym piętrze budynku mieszkalnego, ponieważ w tym przypadku nie ma potrzeby negocjacji z mieszkańcami domu. W przeciwnym razie będziesz musiał obejść wszystkich mieszkających wyżej mieszkańców i poprosić ich, aby nie korzystali z kanałów ściekowych na czas pracy.
Przeanalizujmy bardziej szczegółowo drenaż paska bocznego na przykładzie.
Zazwyczaj pion ma średnicę 110 mm. W poniższym przykładzie średnica rury wynosi 50 mm, składa się z dwóch części i znajduje się na najwyższym piętrze. Dlatego podczas tworzenia paska bocznego należy wziąć pod uwagę cechy konstrukcyjne konkretnego pionu. Dotyczy to średnicy i ewentualnie dodatkowych szczegółów nieopisanych w tym przykładzie.
Wkładanie pralki do pionu PCV

Wkładanie pralki do pionu PCV

Do wstawienia potrzebne są następujące narzędzia i części: piła do metalu, nóż biurowy, trójnik z odgałęzieniem o średnicy 50 mm i kącie 45 stopni, rura kompensacyjna i mankiet do włożenia węża spustowego pralki.
Wkładanie pralki do pionu PCV

Najpierw przeprowadź prace przygotowawcze. Gumowy pierścień uszczelniający o przekroju okrągłym jest usuwany z trójnika i zamiast tego zakładany jest mankiet.
Wkładanie pralki do pionu PCV

Następnie trójnik i rura kompensacyjna są montowane razem.
Wkładanie pralki do pionu PCV

Zmontowane części są przykładane do punktu wstawienia, dzięki czemu dolna krawędź trójnika leży na poziomie początku rozszerzania się rury. Na pionie odnotowano długość obszaru cięcia. Na rurze kompensacyjnej w tym przypadku znajdują się znaki, na których można łatwo zmierzyć wycięty odcinek pionu (w górnym znaku na rurze kompensacyjnej).
Wkładanie pralki do pionu PCV

Po pracach przygotowawczych musisz uzgodnić z lokatorami, którzy mieszkają nad tobą, aby nie korzystali z kanałów ściekowych na czas pracy.
Bezpośrednie prace nad pobraniem odpływu należy wykonać tak szybko, jak to możliwe, ponieważ nie jesteś bezpieczny przed faktem, że ktoś z mieszkających powyżej mieszkańców zapomni o umowie z tobą i spuści wodę.
Następnie wytnij zaznaczoną sekcję pionu.
Wkładanie pralki do pionu PCV

Usuń wióry i usuń fazkę na zewnętrznej stronie rury za pomocą noża biurowego.
Wkładanie pralki do pionu PCV

Włóż trójnik do dolnej rury pionowej. Włóż górę pionu do trójnika. Zainstaluj rurkę rozprężną, łącząc wszystkie rury razem. Rury muszą być wsunięte do siebie całkowicie w dół, aby z czasem nie poruszały się pod własnym ciężarem lub w wyniku obciążenia mechanicznego.
WSKAZÓWKA: Zwilżyć końce rur wodą - ułatwi to montaż rur ze sobą.
Wkładanie pralki do pionu PCV

Jeśli to możliwe, zaleca się zainstalowanie rury rozprężnej pod sufitem, aby w żadnym wypadku nie zsunąć rury pionowej.
Wkładanie pralki do pionu PCV

Jeśli chcesz, możesz całkowicie wyeliminować spontaniczny ruch rury kompensacyjnej poprzez przyklejenie pierścienia z poszycia rury do pionu pod nim.
Wkładanie pralki do pionu PCV

Wkładanie pralki do pionu PCV

Zamontować wąż spustowy spryskiwacza w trójniku.
Wkładanie pralki do pionu PCV
Wróć
Komentarze (6)
 1. Pietrowicz
  #1 Pietrowicz Goście 3 stycznia 2018 14:13
  18
  Coś takiego, powyżej sąsiadów, rura biegnie 100 mm wzdłuż pionu, a ten dzięcioł ma 50 mm. Jak Kakuli nie zatkali go kanałem? Co za mierny rozwód
  1. Gregory
   #2 Gregory Goście 3 stycznia 2018 21:33
   8
   Tak, a na górze adaptera 110x50 zainstalowany do góry nogami!
   I dlaczego potrzebuje tych 6 centymetrów, które wygrywa?
  2. Vadik
   #3 Vadik Goście 4 stycznia 2018 14:00
   1
   To jest najwyższe piętro, na górze jest dach z rurką na perfumy, więc kakashi nie spadają z góry))
 2. Max
  #4 Max Goście 5 stycznia 2018 20:35
  4
  Rura pionowa przeciw spływowi wody do góry nogami
 3. Gość Alex
  #5 Gość Alex Goście 26 stycznia 2019 01:25
  1
  Skąd pochodzisz od mistrza! Nie znasz elementarnych rzeczy. To nie wstyd, możesz rozpowszechniać taki zealon. Nie wiesz ile i nie wiesz jak, a nawet nie chcesz myśleć (lub nie co)
 4. Maxim Gawrilow
  #6 Maxim Gawrilow Goście 29 stycznia 2019 09:50
  2
  Fakt, że gniazda rurowe w innym kierunku to jeden ościeżnica.
  Drugim ościeżem jest to, że kiedy miska ustępowa zostanie spłukana w tym mieszkaniu lub podłogach poniżej, nastąpi opróżnienie zamków wodnych, ponieważ okapy DN 50 to za mało. Na zlewie lub wannie będzie syfon lub miska ustępowa bez wody, a to charakterystyczny zapach ścieków.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek