Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Organizer na szpule nici

Na zdjęciu koszmar perfekcjonisty. Ale szwaczka nie może być onieśmielona chaosem wokół niej: stosami tkanin, podkładkami z igłami i pudełkami z nitkami, mnóstwem wzorów i innymi sposobami - obowiązkowym otoczeniem przestrzeni roboczej rzemieślnika. Nie można jednak powiedzieć, że nie mają ochoty na porządek. Inną rzeczą jest to, że nie wszyscy wiedzą, jak zachować impulsy twórcze i ich konsekwencje w ramach tego samego porządku.
Aby szpule nici do szycia nie zwijały się, nie zgubiły się, są widoczne na pierwszy rzut oka, możesz stworzyć dla nich doskonałego organizera. Nie jest to wcale trudne własnymi rękami: dla każdej cewki przygotuj indywidualny biegun - pręt przytrzymujący, jak na zdjęciu.
Organizer na szpule nici

Do pracy będziesz potrzebować:
  • - pudełko
  • - wykałaczki,
  • - gruba pianka styropianowa.

Znajdziemy pudełko o odpowiednim rozmiarze. Kształt może być dowolny - okrągły, kwadratowy i tak dalej. Na zdjęciu okrągłe blaszane pudełko spod chałwy. Wybieramy arkusz pianki o grubości co najmniej 1,5 cm (a najlepiej większy - 2-3 cm). Jeśli masz tylko cienkie arkusze, złóż je w kilku rzędach - aż uzyskasz wymaganą wysokość. Dopasuj je do wielkości dolnej części pudełka, ostrożnie odetnij nadmiar. W razie potrzeby można go przykleić do dna, chociaż gruba pianka utrzymuje się wystarczająco dobrze bez niego.
Organizer na szpule nici

Teraz musisz wbić drewniane wykałaczki w piankę. Głębokość „zanurzenia” - około jednej trzeciej kija. Odległość między drążkami jest równa grubości cewek plus kilka milimetrów.
Organizer na szpule nici

Trzymaj wykałaczki w rzędach.
Organizer na szpule nici

I voila, organizator wątków jest gotowy.
Organizer na szpule nici

Organizujemy wątki, ciesz się zamówieniem. Każda cewka jest wyraźnie widoczna, łatwo można wybrać odpowiedni kolor.
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek