Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Nowy Rok zawsze kojarzy się z mandarynkami, płatkami śniegu, girlandami, świecidełkami i prezentami. Każda lista uzupełnia się zgodnie z ich oczekiwaniami i wspomnieniami z dzieciństwa, ale z pewnością będzie kontynuowana przez wzmiankę o puszystej i pięknej choince. To taki leśny gość, który okaże się, jeśli zastosujesz się do wszystkich zaleceń tej klasy mistrzowskiej.
Furry gość

Materiał do gotowania


Aby puszysta choinka mogła ozdobić noworoczny stół lub stać się prezentem dla dzieci i dorosłych, potrzebujesz takich pustych miejsc:
 • stożek piankowy;
 • akrylowa (lub inna) zielona farba;
 • elastyczne przewody ze stosem.

Furry gość

Kunktatorstwo jest sprzedawane w sklepach z robótkami ręcznymi; można je zamówić w Ali Express. Materiał ten jest odpowiedni dla kreatywności dzieci, a duża liczba odcieni pozwoli ci stworzyć choinki w różnych kolorach (od „świerka niebieskiego” po zwykłe piękno lasu z centralnej Rosji).
W trakcie pracy będziesz również potrzebować:
 • pistolet do klejenia i 1 gorący klej w sztyfcie;
 • koraliki lub koraliki;
 • cekiny;
 • wstążki
 • ozdobne szyszki, piłki, zabawki.

Furry gość

Jeśli konieczna jest obecność kleju topliwego, elementy dekoracyjne mogą być dowolne. Możesz po prostu przykryć gałęzie błyskami, tak jakby były pokryte szronem.

Zbieramy choinkę


Zrób to sam.
1. Malujemy stożek piankowy zieloną farbą. Pozostaw przedmiot do wyschnięcia. Malowanie jest obowiązkowe, ponieważ jeśli gałęzie opadną, to między nimi nie będzie zauważalnej podstawy.
Furry gość

2. Na jednym z drutów skręcamy pętlę. To jest korona choinki.
Furry gość

3. Wokół pętli wykonujemy kilka ciasnych zwojów, stopniowo zwiększając promień okręgu. Drut dobrze trzyma swój kształt i nie jest potrzebne dodatkowe mocowanie. Konieczne jest przymocowanie powstałego przedmiotu - powinien on ściśle przylegać do wierzchołka drzewa, jak kapelusz.
Furry gość

4. Teraz musisz rozgrzać pistolet i nałożyć stożek na klej. Kilka punktów kleju należy umieścić tuż poniżej. Szybko załóż „nasadkę” drutu na stożek i naciśnij przez kilka sekund.
Klej topliwy ustawia się niemal natychmiast, a teraz nasza choinka zyskała puszystą koronę.
Teraz musimy nadal owijać drut wokół podstawy, budując go przez skręcenie.
Furry gość

5. W niektórych miejscach konieczne jest nałożenie cienkiego paska kleju topliwego. To dodatkowo naprawi zwoje na stożku piankowym.
6. Praca jest prawie ukończona, pozostaje gryźć drut nożycami, pozostawiając mały ogon. Powinien utknąć w podstawie stożka. Ostatni zwrot jest koniecznie posadzony na kleju.
Furry gość

Sos


Nasza pamiątka - choinka wykonana z drutu jest gotowa, by stać się jeszcze piękniejsza. Aby to zrobić, możesz sznurować koraliki z koralików i szklanych koralików, zrobić girlandę z cekinami lub kulki z pół koralików. Jeśli na powierzchni drzewa znajduje się ozdobna gwiazda o odpowiednim rozmiarze, można ją podnieść. Niektóre rzemieślniczki umiejętnie rzeźbią z ciasta solnego. Następnie cudowne drzewo można ozdobić kulkami, stożkami, kępami jagód.
Prezent jest gotowy.
Furry gość

Do wszystkich potrzebnych prac:
 • stożek piankowy - 60 rubli;
 • gorący klej - 15 rubli;
 • kunktatorstwo - 10 szt. 2 ruble każdy;
 • cekiny, koraliki, koraliki i farby można znaleźć w zapasach każdej szwaczki.

Wynik to mniej niż 100 rubli! Nasza choinka jest naprawdę oryginalna i niedroga prezent, który miło jest znaleźć wśród prezentów na Nowy Rok.
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek