Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Każdy ogrodnik potrzebuje dobrego zbioru pieprzu, a maksymalne zbiory można uzyskać dzięki wczesnym sadzonkom. Papryka jest rośliną kochającą ciepło, więc tempo wzrostu zależy głównie od cech klimatycznych regionu. Możliwe jest jednak przyspieszenie wzrostu sadzonek w określonych warunkach wzrostu. Im szybciej sadzonki zostaną zebrane na otwartym polu, tym szybciej przyniesie ono owoce i pozwoli ci zebrać więcej plonów w sezonie.

Zaprawianie nasion przed sadzeniem


Aby szybko wyhodować pieprz, musisz użyć nasion zeszłorocznej uprawy, ponieważ starzenie przez ponad rok wpływa na sadzonki pieprzu. Pod koniec lutego nasiona powinny być sadzone w skrzyniach z czarną glebą. Aby wdrożyć tę technikę, potrzebujesz:
 • - suszone nasiona pieprzu;
 • - nadmanganian potasu;
 • - kilka liści pokrzywy (można suszyć);
 • - mielony jesion drzewny;
 • - lampa ultrafioletowa;
 • - polietylen i pudełko na sadzonki.

Przed zejściem ze statku należy zdezynfekować i dostarczyć brakujące składniki odżywcze. Aby to zrobić, nasiona są owinięte gazą i zanurzone na 20 minut w roztworze nadmanganianu potasu. To ochroni sadzonki przed różnymi chorobami i grzybami. Aby uzyskać roztwór, 5 g nadmanganianu potasu należy rozpuścić w 500 ml wody.
Jak szybko wyhodować pieprz

Konieczne jest również zapewnienie nasionom stymulantów wzrostu. Napar z pokrzywy działa jako skuteczny stymulant. W tym celu łyżkę pokrzywy warzy się w szklance. Po ochłodzeniu do temperatury pokojowej suche nasiona w gazie opuszcza się do wlewu na 30 minut.
Jak szybko wyhodować pieprz

Następnie możesz zacząć sadzić zaprawione nasiona. Aby to zrobić, bruzdy wykonuje się w pudełku z czarnozemem w odstępie kilku centymetrów. Nasiona są układane w bruździe i wylewane na wierzch kilkoma centymetrami ziemi.
Teraz siew wymaga podlewania i dostarczania składników odżywczych. Procedury te można łączyć, co sprawi, że szybka uprawa pieprzu będzie jeszcze bardziej intensywna. Aby przygotować roztwór odżywczy, 20 gramów posiekanego popiołu drzewnego moczy się przez 5 godzin w litrze ciepłej wody. Należy to zrobić z wyprzedzeniem, aby natychmiast po posadzeniu podlać nasiona roztworem.
Jak szybko wyhodować pieprz

Popiół drzewny zawiera do 30 składników odżywczych niezbędnych do szybkiego wzrostu pieprzu. Nasiona są utrzymywane w cieple (około 25 stopni Celsjusza), aż pojawią się kiełki.
Jak szybko wyhodować pieprz

Specjalne warunki szybkiego wzrostu


Dzięki tej technice nasiona pieprzu kiełkują w ciągu dwóch tygodni. Po kiełkowaniu młode pędy potrzebują światła ultrafioletowego i dodatkowego ciepła do intensywności wzrostu. Aby to zrobić, potrzebujesz lampy ultrafioletowej, którą można kupić w specjalistycznym sklepie.
Jak szybko wyhodować pieprz

W nocy będzie sztucznym zamiennikiem kiełków pieprzu. W słoneczny dzień możesz umieścić młode sadzonki na parapecie, ale upewnij się, że z okna nie dostaje się zimne powietrze. W pochmurną pogodę sadzonki należy pozostawić pod lampą przez całą dobę.
Lampa ultrafioletowa, w zależności od mocy, jest instalowana w pewnej odległości od pędów. Należy to zrobić, aby zapewnić niezbędne ciepło, ale nie spalić kiełków. W przypadku standardowej lampy 60 W odległość od pędów powinna wynosić około 25 cm.
Jak szybko wyhodować pieprz

Po pojawieniu się czterech lub pięciu liści powinieneś zanurkować. Ponadto każdą kiełek pieprzu przesadza się osobno, po czym pudełka z zanurzonymi sadzonkami umieszcza się w szklarni pod polietylenem. Nurkowanie jest konieczne, aby wzmocnić system korzeniowy, który zapewni szybką uprawę papryki i dużych owoców. Pędy wyrastające swobodnie twardnieją szybciej i następuje intensywny wzrost.
Jak szybko wyhodować pieprz

Przesadzanie do szklarni i stwardnienie sadzonek


Po kilku tygodniach możesz przesadzić kiełki ze skrzynek do gleby szklarniowej. Okresowo należy przeprowadzać utwardzanie młodych sadzonek. Aby to zrobić, w ciepłe dni polietylen otwiera się codziennie przez 15 minut. Po kilku dniach szklarnia otwiera się na 30 minut i na godzinę. Ponadto utwardzanie odbywa się w ciągu pół godziny dziennej. Przy pochmurnej i ciepłej pogodzie sadzonki można pozostawić w powietrzu przez cały dzień. Optymalna temperatura pieprzu wynosi 22-25 stopni Celsjusza.
Jak szybko wyhodować pieprz

Jednocześnie nie należy zapominać o regularnym podlewaniu, które należy robić, gdy gleba wysycha. W przybliżeniu podlewanie jest konieczne co trzy dni. Po miesiącu regularnego stwardnienia pieprz można pozostawić na wolnym powietrzu przez całą dobę, jeśli noce są ciepłe i nie ma mrozów. Tak więc, w wieku 60 dni, silne sadzonki pieprzu sadzi się w otwartym terenie już na początku maja.
Jak szybko wyhodować pieprz

Dzięki tej technice możesz szybko wyhodować każdy rodzaj pieprzu, a także osiągnąć maksymalną wydajność w sezonie. Należy pamiętać, że pieprz jest podatny na chłodzenie, wymaga ciepła, a także reaguje na częste podlewanie na etapie sadzonek i dojrzewania. Nie można sadzić ostrych odmian pieprzu obok słodyczy, ponieważ zapylanie nie pozwala osiągnąć pożądanego rezultatu.
Wróć
Komentarze (1)
 1. Victor
  #1 Victor Goście 30 listopada 2017 18:22
  4
  Nie wiem, którzy eksperci piszą tam artykuły, ale fakt, że mała niebieska lampa żarowa na skręconych drutach nie jest ultrafioletem, powinien być dla dziecka oczywisty ... jest to zwykła lampa z niebieskim filtrem światła. Wstydzę się tego nie wiedzieć ...

Przeczytaj także

Kody błędów pralek