Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Do wiercenia otworów w tablicach tekstolitowych do wyprowadzania elementów radiowych można użyć mini wiertarki. Osobiście zebrałem do tego mini wiertarkę, ale możesz użyć jej do innych celów.
Silnik elektryczny takiej mini wiertarki można wyjąć ze starej drukarki (ale nie drukarki krokowej) lub magnetofonu.
DIY mini wiertarka

Potrzebujemy dużej strzykawki, 50 mililitrów.
DIY mini wiertarka

Konieczne jest odcięcie lub odcięcie od niej górnej części.
DIY mini wiertarka

DIY mini wiertarka

Następnie bierzemy silnik niskiego napięcia dla średnicy strzykawki. Lub odwrotnie: jeśli masz silnik, to wcześniej wybieramy pod nim strzykawkę o pożądanej średnicy.
Wkładamy silnik do strzykawki. I napraw to za pomocą gorącego kleju.
DIY mini wiertarka

DIY mini wiertarka

Następnie zobaczyliśmy prostokątny otwór na przełącznik, za pomocą którego włączamy i wyłączamy wiertło.
DIY mini wiertarka

Przylutuj przewody do przełącznika. Instalujemy go w rowku, a także naprawiamy gorącym klejem.
DIY mini wiertarka

DIY mini wiertarka

Za pomocą lutownicy wykonujemy otwór z boku bliżej dna. I pozwól drutom przejść z silnika.
DIY mini wiertarka

DIY mini wiertarka

Do końca strzykawki przyklejamy komorę baterii na gorący klej. Komora baterii dla czterech palców daje w sumie sześć woltów mocy dla silnika.
DIY mini wiertarka

Łączymy przewody, izolujemy rurkę termokurczliwą.
DIY mini wiertarka

DIY mini wiertarka

Ponieważ mamy budżetową wersję wiertła i prawdopodobnie nie będziesz mieć specjalnego uchwytu wiertarskiego, pobieramy terminal przyłączeniowy z bloku przyłączeniowego. Można to znaleźć w każdym sklepie elektronicznym.
DIY mini wiertarka

Opatrujemy terminal na wale silnika, dokręcamy śrubę. Wkładamy wiertło, a także mocujemy za pomocą śruby. Działa dobrze. Bicie wiertła jest minimalne.
DIY mini wiertarka

DIY mini wiertarka

Wierci perfekcyjnie, nawet deski tekstolityczne, przynajmniej z tworzywa sztucznego, przynajmniej z cienkiego metalu.
DIY mini wiertarka

DIY mini wiertarka

DIY mini wiertarka

PS: Zamiast zacisku przyłączeniowego można zastosować grubą izolację z drutu o odpowiedniej średnicy. Pociągnij mocno za wałek i wywierć wiertło. Ale ta metoda jest najlepiej stosowana w ostateczności, ponieważ połączenie nie będzie tak silne.

Mini wiertło ze strzykawki i nie tylko na wideo:


Wróć
Komentarze (4)
 1. t212
  #1 t212 Goście 8 grudnia 2017 18:45
  1
  Wszystko jest świetnie, ale jest 1 ALE ... Wiercenie płytek drukowanych HSS wiertłami - niewystarczająco pijane do wiercenia. Wiertło wolframowe w takim wiertarce będzie działać do pierwszego nieprawidłowego ruchu ręki.
  Do pełnego wiercenia włókna szklanego potrzebna jest wiertarka. Najważniejsze w tym jest to, że wiertło nie bije i schodzi pionowo w materiał. A jeśli wstawisz silnik elektryczny z modeli samolotów, prędkość może być całkiem przyzwoita.
  Idealnie, wiertło ogólnie nie powinno być montowane na wale silnika, ale należy wykonać wrzeciono.
 2. Rodengt
  #2 Rodengt Goście 10 grudnia 2017 16:51
  0
  Średnica wiertła musi odpowiadać średnicy wału silnika, w przeciwnym razie bicie będzie ..., chociaż jeśli umieścisz wiertło w znaku, a następnie włączysz obroty, z normalnie zaostrzonym wiertłem, pójdzie z piwem))) Wiertła wykonane z węglika wolframu nie mogą nawet wyjąć wkładów, potrzebują tylko tulei zaciskowych i wielkich obrotów, cóż, tak powinno być. W przypadku mędrców, którzy nie rozróżniają ćwiczeń „wygrywających” od prostych, powiem, że ćwiczenia HSS nie będą działać w żadnym ćwiczeniu, a nie tylko w tym. A do produkcji płytek drukowanych w domu pójdzie, wystarczy zmienić zacisk z bloku zacisków na tuleję zaciskową lub wkład. Odnosi się do amatorskiego zabłąkania, a nie profesjonalnego sprzętu)))
 3. Rodengt
  #3 Rodengt Goście 10 grudnia 2017 16:58
  0
  Tak, zapomniałem powiedzieć ... zamiast przełącznika, lepiej jest użyć przycisku bez mocowania (zegar odpadnie, umieść go na kleju bliżej wiertła), to z osobistego doświadczenia)))
 4. Gość Igor
  #4 Gość Igor Goście 2 września 2018 12:01
  0
  Jestem bardzo zainteresowany tym, ile silnik elektryczny będzie działał bez chłodzenia. W końcu autor nie zrobił ani jednej wentylacji. Coś mi mówi, że silnik zostanie przykryty miedzianą misą po kilku minutach pracy.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek