Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Prosta suszarka do butów DIY
Wiosna i jesień to pory roku, w których buty często są mokre z powodu częstych opadów. Nie wysuszone buty mogą zaszkodzić zdrowiu w wyniku przechłodzenia stóp. Tak, a same buty nie wytrzymają długo. Cokolwiek się stanie, pokażę ci, jak zrobić bardzo proste urządzenie, które pozwoli ci uniknąć tych problemów.
Prosta suszarka do butów zrób to sam

Suszarka do butów składa się tylko z trzech elementów. To nie jest takie proste, ale raczej najprostsze. Cóż, osobiście nie widziałem łatwiej. Pomimo swojej prostoty ma wiele istotnych zalet:
 • - Niskie zużycie energii.
 • - Mały rozmiar. Nie ma problemu, możesz zabrać ze sobą wszędzie.
 • - Możesz wypróbować baterie lub akumulatory jako źródło zasilania. W rezultacie możesz wysuszyć buty w dowolnym miejscu, na przykład na kempingu, podczas letnich połowów itp.

Suszarka nie ma elementów grzewczych i suszy buty dzięki prostej wentylacji. Metoda jest dość skuteczna, a czas suszenia nie jest dłuższy niż w przypadku elektrycznej suszarki grzewczej, chociaż wszystko zależy od wilgotności zewnętrznej.

Co jest potrzebne do suszarki do butów?


 • - Zasilanie 12 V (5 V).
 • - Dwie chłodnice (wentylatory) 12 V z komputera.

Zespół suszarki


Bierzemy dwa wentylatory i podłączamy równolegle do zasilacza. Zaizoluj taśmą lub rurką termokurczliwą. Twoja suszarka do butów jest gotowa. Kładziemy wentylatory na obuwiu lub jeśli wkładamy do nich. I podłącz urządzenie do sieci.
Prosta suszarka do butów zrób to sam

Prosta suszarka do butów zrób to sam

Jeśli prędkość suszenia nie jest dla Ciebie tak ważna, możesz wziąć zasilacz 5 woltów (ładowarkę z telefonu). Zwiększy to czas schnięcia butów, ale zmniejszy hałas wentylatorów. Oczywiście nie jest duży, ale ktoś może go nie polubić.
Chciałbym dodać, że do jednego zasilacza można podłączyć co najmniej 10 wentylatorów i wysuszyć 5 par butów. Wystarczy dla całej rodziny. A jeśli nagle zmokniesz, a suszarka jest tylko jedna, wykonanie kilku dodatkowych suszarek zajmie Ci tylko kilka minut, chyba że masz wszystkie elementy pod ręką.
Prosta suszarka do butów zrób to sam
Wróć
Komentarze (1)
 1. Jewgienij Guryjewicz
  #1 Jewgienij Guryjewicz Goście 3 sierpnia 2019 19:12
  0
  Fanów należy pomniejszyć i pociągnąć za nie węże -
  w przeciwnym razie wentylacja w najbardziej krytycznym miejscu buta (palca) będzie zbyt słaba.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek