Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Zdjęcie panelu„ Mała baletnica ”
Fototapeta Mała baletnica

Fototapeta Mała baletnica


Małe zdjęcie z wdzięcznym konturem małej baletnicy może służyć jako dekoracja pokoju dziecięcego dla dziewczynki lub innego pokoju z wolną przestrzenią na ścianie. Jeśli więc odwiedziła Cię inspiracja i chciałeś odświeżyć wnętrze czymś, zabierz się do pracy.
Panel okazuje się obszerny, można go wykonać razem z dziećmi, jeśli podejmiesz pewne wysiłki i zachowasz się ostrożnie.
Do pracy przygotuj:
  • arkusz grubego papieru dekoracyjnego (odpowiedni jest papier na pocztówki, papier pakowy, podstawa do quillingu, fragment pięknej tapety, nawet kolorowy karton);
  • gruby czarny papier, koronka, gaz, szyfon lub organza, w naszym przypadku wstążka do prezentów dekoracyjnych ze strukturalną krawędzią, i możesz sortować strzępy, wstążki lub niepotrzebne szaliki, szaliki;
  • małe elementy dekoracyjne, takie jak miniaturowe kokardki, cyrkonie, cekiny lub koraliki.


Fototapeta Mała baletnica


Najpierw wybierz kontur młodej baletnicy. Można go pobrać z Internetu, zredukować do odpowiedniego zdjęcia lub zdjęcia lub, jeśli masz umiejętności artysty, narysuj go sam.
Następnie przenosimy kontur na arkusz czarnego papieru i wycinamy go nożyczkami z cienkimi ostrzami. Narzędzie do manicure jest idealne do manipulacji.

Fototapeta Mała baletnica

Fototapeta Mała baletnica


Następnie zaczynamy pracę od wstążki z orgazy (lub przygotowanego materiału lub koronki). Z tkaniny zbudujemy strój baletnicy.

Fototapeta Mała baletnica

Fototapeta Mała baletnica


Zbieramy jedną krawędź drutu w małe zagięcie, a drugą prostujemy. Okazuje się obszerną, przezroczystą, zwiewną spódnicę do baleriny.

Fototapeta Mała baletnica


Z innego kawałka taśmy wytnij górną część stroju. Aby się nie pomylić, najpierw wytnij szablon górnej części z tektury. Zarysowujemy tę część szablonu baleriny i przenosimy na kawałek grubego papieru lub tektury. Następnie nakładamy kontur tkaniny i wycinamy górną część sukienki.

Fototapeta Mała baletnica

Fototapeta Mała baletnica


Małe kawałki materiału, które pozostały w skrawkach, można również wykorzystać do dekoracji fryzury baleriny, aby zrobić z nich małe kwiaty lub kokardy.

Fototapeta Mała baletnica


Umieszczamy wszystkie elementy panelu na arkuszu podstawowym i określamy ich ostateczne położenie. Podgrzewamy klej termogun i kolejno naprawiamy poszczególne części.

Fototapeta Mała baletnica


Należy pamiętać, że tak cienki materiał jak organza wymaga delikatnej pracy z klejem. Konieczne jest nałożenie go cienką warstwą wzdłuż samej krawędzi, aby nie prześwitywać. Klej topliwy z powodzeniem zastąpi klej Titan, należy go również nakładać odmierzająco i precyzyjnie wzdłuż krawędzi. Jeśli kropla kleju jest większa niż to konieczne, przedostanie się przez materiał i zepsuje całą pracę.
Dekorujemy panel dodatkowymi elementami, które przygotowałeś.

Fototapeta Mała baletnica


Pozostaje tylko umieścić obraz panelu w ramie i zapewnić możliwość zawieszenia go na ścianie. Mały niuans: jeśli twoja rama nie jest bardzo duża, wybierz mniejszy szablon baleriny, aby jej nogi pasowały do ​​panelu i nie chowały się za ramą, jak to miało miejsce w naszym przypadku.

Fototapeta Mała baletnica
Wróć
Komentarze (1)
  1. Lalika
    #1 Lalika Goście 21 sierpnia 2017 11:54
    0
    Być może wezmę twoją klasę mistrzowską do służby. Razem z dziećmi możesz zorganizować konkurs, a dzięki takim baletnicom możesz ozdobić całe studio tańca.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek