Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Kocham technologię quilling. Wszystko zaczęło się od prostych kwiatów, potem były piękne obszerne obrazy. Na nowym etapie chciałem opanować quilling konturowy. Praca była po prostu niesamowita, dziewczyny zazdroszczą, kiedy ją widzą. A co najważniejsze, nie musiałem godzinami przekręcać spiral i robić innych elementów. Quilling konturowy jest techniką polegającą na klejeniu pasków za pomocą krawędzi. Możesz sklejać linie równych pasków lub zginać długie i krótkie paski, jak sugeruje to Twoja wyobraźnia.
Dzisiaj nauczę cię, jak stworzyć obraz „w ciąży” za pomocą techniki quillingu konturowego. Do pracy potrzebujesz minimalnego zestawu materiałów:
- arkusz grubego białego kartonu;
- nożyczki;
- wykałaczka;
- czarne paski do quillingu;
- tuba z klejem PVA;
- rysunek wzornika;
- rama;
- prosty ołówek.
Po pierwsze, w Internecie znalazłem piękny obraz dziewczyny „w pozycji” wykonanej ołówkiem. Możesz użyć dowolnych rysunków graficznych, kolorowania. Zdjęcie zostało wydrukowane na drukarce.
Malowanie w ciąży

Potem wzięła gruby biały karton, położyła kartkę ze zdjęciem i prostym ołówkiem pomalowała cały obraz. W rezultacie jego odcisk palca pojawił się na tekturze. Ta metoda jest wygodna, ponieważ w procesie możesz według własnego uznania odejść od konturu i na gotowym rzemiośle nie będzie śladu ołówka.
Malowanie w ciąży

Dalej od zestawu do quillingu wybrałem tylko czarne paski o szerokości 6 mm.
Malowanie w ciąży

Następnie przecinam je na pół, aby były jeszcze cieńsze. Dzięki temu przyszły obraz będzie bardziej delikatny i delikatny. Tekstura w ogóle nie ucierpi.
Malowanie w ciąży

Rozpoczął wypełnianie obrazu paskami. Nałożyłem cienką linię kleju PVA bezpośrednio z tuby na wydruk rysunku. Nałożyłem pasek z krawędzią, odciąłem nadmiar końca i przymocowałem przedmiot palcami.
Malowanie w ciąży

Jest to dość żmudna praca, więc nie trzeba się spieszyć. Najpierw skleiłem najdłuższe elementy, a następnie przystąpiłem do konsolidacji krótszych, drugorzędnych. Każda część musi wyschnąć, aby kolejne były łatwiejsze do zamocowania na tekturze.
Malowanie w ciąży

Stopniowo postać nabrała kształtu. Wszystkie małe części przymocowałem wykałaczką. Możesz użyć miniaturowych pincet.
Malowanie w ciąży

Tak wygląda prawie ukończona praca, pozostaje tylko wypełnić pustą przestrzeń.
Malowanie w ciąży

I to jest rodzaj skończonej pracy. Uwierz mi, na żywo wygląda o wiele bardziej atrakcyjnie. Po prostu aparat nie jest w stanie dokładnie przekazać tekstury i nierówności obrazu.
Malowanie w ciąży

Teraz możesz umieścić zdjęcie w ramce i znaleźć godne miejsce na ścianie lub na półce.
Malowanie w ciąży

Tak wspaniały obraz o nazwie „W ciąży” zrobiłem.
Malowanie w ciąży

Malowanie w ciąży

Technika quillingu konturowego stopniowo staje się moją ulubioną, zamierzam robić wiele takich arcydzieł. Obrazy monochromatyczne (zwykłe) są niezwykle piękne, nawet biały papier na białym tle wygląda uroczo. Ale chcę stworzyć wzór z pasków w różnych kolorach i jeszcze bardziej zaskoczyć moich przyjaciół. Spróbuj, a opanujesz tę niezwykłą technikę. Na pewno ci się spodoba.
Wróć
Komentarze (1)
  1. Dmitry
    #1 Dmitry Goście 11 maja 2017 20:05
    2
    Super !!!

Przeczytaj także

Kody błędów pralek