Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Projekt wędzarni dla domu
Nie jest to trudne, proces palenia jest dość prosty. Tak wielu może sobie na to pozwolić. A kiedy położysz na stole świeże wędzone produkty, kusząc wspaniałym zapachem, przyjemnym dla oka swoim wyglądem, Ty i Twoi goście będziecie zachwyceni.
Czasami produkty wędzone, które można kupić na sprzedaż, nie różnią się jakością. Tak więc, ponieważ czasami towary, które przekroczyły okres przydatności do spożycia, są dopuszczane do procesu palenia, ale w formie wędzonej może to nie zostać zauważone.
W tym artykule porozmawiamy o mini wędzarni. Dzięki niemu możesz palić na balkonie. W ubiegłym wieku w medycynie stosowano sterylizatory z metalowymi strzykawkami. Miały kształt prostokątny, a także były większe. To świetne narzędzie do rozwiązania tego problemu z drobnymi udoskonaleniami. W tym przypadku mówimy o paleniu na gorąco.
Wędzone domy Projekt wędzarni

Na dole wlewamy jedną lub dwie garści trocin. Kładziemy patelnię na wierzchu, aby tłuszcz kapał na nią. Jeśli nie zostanie to zrobione, tłuszcz kapie na tlące się trociny, zapala się, a produkt zostanie zepsuty nieprzyjemnym zapachem. Pomiędzy paletą a trocinami powinna być niewielka szczelina. Aby to zrobić, możesz położyć dowolne metalowe przedmioty o odpowiednim rozmiarze po obu stronach dna. Na wierzchu kładziemy metalowy grill, na przykład ze starej lodówki. Kładziemy produkt na ruszt, zamykamy pokrywką, kładziemy na butli z dyszą.
Wędzone domy Projekt wędzarni

Płomień ogrzewa dno, tli się trociny, dym krąży w ciele naszego prostego urządzenia, produkt pali. Po 30-90 minutach, w zależności od rodzaju produktu, zamykasz zawór gazu, otwierasz pokrywę, przyjemny dym i aromatyczny zapach palenia wyleją się z pudełka.
Ale musisz umiejętnie palić. Palenie zawsze poprzedza marynowanie. Nie możesz palić surowej żywności, może być niebezpieczna dla zdrowia. Jeśli nie chcesz marynować, produkt należy zagotować przed lub po paleniu.
Nawiasem mówiąc, ujawnię jeden sekret. Jeśli gotujesz gotowane kiełbaski w wodzie, w której paliłeś, na przykład wędzonego kurczaka, dostaniesz wędzone kiełbaski. Tradycyjnie nie będą mogli ich palić. wędzony produkt musi zawierać mięso. A w kiełbaskach, które można teraz kupić na sprzedaż, jeśli są obecne, to w niewystarczających ilościach, a jeśli spróbujesz je wędzić w wędzarni, dostaniesz coś suchego, bez smaku.
Pod koniec palenia popiół można wlać do doniczek i umyć wędzarnię. Nie zapomnij o środkach bezpieczeństwa podczas obchodzenia się z butlą gazową. Zwłaszcza jeśli w domu są małe dzieci, zwierzęta domowe.
Trociny najlepiej nadają się na drzewa owocowe. Dodadzą smaku mięsu. Najgorsze w tym procesie są drzewa iglaste, ponieważ zawierają żywice.
To tylko jeden sposób na wdrożenie tego procesu. Rozumiejąc jego zasadę, możesz wykonywać to urządzenie na inne sposoby. Jeśli jesteś spawaczem lub masz przyjaciela, który zna tę specjalizację, możesz wykonać urządzenie o pożądanym kształcie i rozmiarze. Na koniec - jeśli masz własne podwórko, możesz palić w dowolnym metalowym pudełku lub wiadrze z pokrywką. Robienie wędzarni własnymi rękami nie jest trudne.

Marynata


Głównym składnikiem przygotowania marynaty do palenia jest sól. Dezynfekuje. I to jest bardzo ważne. Drugim najważniejszym składnikiem jest pieprz, aby smak był bardziej ostry. Pozostałe przyprawy i przyprawy są opcjonalne, ponieważ mocny smak i zapach palenia wszystkie pozostałe zapachy są stłumione. Możesz marynować w płynnej marynacie lub wysuszyć.
W przypadku marynaty w płynie zagotować wodę, ostudzić, dodać sól, cukier, czarny pieprz, liść laurowy, goździki, nasiona kolendry (kolendra), kardamon. Jeśli przygotowujesz suchą marynatę, nasiona należy zmielić, wszystko wymieszać, lekko zwilżyć olejem roślinnym, aby utworzyć pastę i nasmarować produkt.
Ilość soli jest indywidualna. Zakres postrzegania soli jest dość szeroki. Jeśli zamierzasz palić za podawanie piwa, sól może być obfita. Około 1 kg produktu - jedna łyżka soli, wraz ze zjeżdżalnią, jedna łyżeczka cukru. Marynuj w lodówce przez trzy dni.

Proces palenia.


Przed paleniem spłucz i wysusz produkt. Jeśli jest mokry, nie tylko będzie dymił, ale także szybował i nie potrzebujemy tego. Biorąc pod uwagę niewielki rozmiar wędzarni, produkt będzie podatny na obróbkę cieplną. W rezultacie wygląd produktu może być nieco zepsuty. Pomarszczona skóra, ujawnienie ryb i tak dalej. Aby tego uniknąć, należy upewnić się, że płomień nie jest zbyt duży.
Wędząc średnie ryby, wystarczy 30-40 minut. Jeśli palisz udka z kurczaka lub mostek, zajmie to co najmniej godzinę.

Co można palić?


Ryby, takie jak makrela, ostrobok, śledź i inne. Udka lub skrzydełka z kurczaka są niesamowite. A soczyste, aromatyczne mostki po prostu rozpływają się w ustach. Krakowskie kiełbaski wędzone na gorąco ze smażonymi ziemniakami doskonale ozdobią każdy stół.
Niektórzy ludzie lubią wędliny. Ale wszyscy już decydują o sobie.
Próbowałeś wędzonych jaj kurzych? Zagotuj jajka, zdejmij skorupkę, lekko pokrój białko, sadzę przez 30 minut. Po wędzeniu połóż je na talerzu, pokrój na pół, sól i pieprz. Otrzymałeś ekskluzywny produkt, który może zaskoczyć zapalonych smakoszy. W razie potrzeby jajka można nadziać, mieszając żółtka z masłem, przyprawy.
Dym, eksperymentuj, wyświetlaj swoje przepisy. Ciesz się dobrym smakiem, zaskakuj znajomych, gości. Ale nie zapominaj, że nie warto nadużywać palenia, szczególnie osobom, które są przeciwwskazane ze względów zdrowotnych.
Wróć
Komentarze (1)
  1. Natalia Ogarkova
    #1 Natalia Ogarkova Goście 21 sierpnia 2017 21:28
    0
    Witam, mój mąż kupił tę samą wędzarnię od przyjaciół. Wszyscy wątpili, jak używać go poprawnie - a teraz znalazłem ten artykuł, bardzo pouczający - dzięki

Przeczytaj także

Kody błędów pralek