Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Jak uszyć damski kapelusz na sesję zdjęciową
Nie jest tajemnicą dla nikogo, że tak wielu ludzi po prostu uwielbia organizować imprezy tematyczne na różne święta, zwłaszcza że tak grzeszą w Nowy Rok i Halloween. Głównym warunkiem takiej imprezy jest obecność pięknego kostiumu, który ukrywa prawdziwą twarz tego, który jest pod nią, lub odwrotnie, przekształcając go nie do poznania. O wiele łatwiej jest mężczyznom wybrać strój na takie przyjęcie, ale jeśli jesteś dziewczyną i zaproszono Cię na bal kostiumowy, prawdopodobnie nie będzie Ci przeszkadzać, ponieważ zakup pięknego kostiumu kosztuje dużo pieniędzy.
Jak uszyć damski kapelusz na sesję zdjęciową
Idealnym wyjściem z tak trudnej sytuacji jest samodzielne szycie ubrań na piłce, a raczej szycie niektórych jej części.
Dlatego warto rozpocząć przygotowania do piłki od cięcia i szycia niezwykłego, ale bardzo pięknego kapelusza. Rozważ kilka możliwych opcji kapelusza kostiumowego:

Opcja numer 1. Mały tablet z kapeluszem


Samodzielne wykonanie tego rodzaju czapki jest nie tylko łatwe, ale także proste. Współczesna fashionistka będzie potrzebować następujących elementów przyszłego kapelusza:
1. Okrągły karton na środku rolki papieru toaletowego. Jeśli nie ma takiego kartonu, całkiem możliwe jest użycie zwykłego kartonu, skręconego w tubę. Rozmiar kartonu wynosi 20 x 15 centymetrów, średnica otworu wynosi 6-7 centymetrów. Połączenie krawędzi tektury powinno być zszywane na maszynie do pisania lub szyte ręcznie, ale dopiero po pociągnięciu za nią tkaniny;
2. Mocne nici, pasujące do koloru wybranej tkaniny;
3. Tkanina, której rozmiar powinien odpowiadać rozmiarowi kartonu. Kolor tkaniny można wybrać dowolny odpowiedni dla sukienki;
4. Duża koronka;
5. Około 30 centymetrów tiulu;
6. Wstążka na kapelusz;
7. Cekiny lub inne ozdoby.
Z dużego kawałka tektury musisz wyciąć prostokąt o określonym rozmiarze, przykryć go szmatką i zwinąć w rurkę, zszywając złącze.
Konieczne jest przyszywanie koronki i tiulu do powstałej rurki, składając je akordeonem, aby wyłoniły się pola kapelusza.
Jak uszyć damski kapelusz na sesję zdjęciową

Konieczne jest przyszyć gotowy produkt lub wkleić cekiny, a następnie zszyć wstążki do jajnika od wewnątrz kapelusza. Gotowy kapelusz wygląda mniej więcej tak:
Jak uszyć damski kapelusz na sesję zdjęciową

Jak uszyć damski kapelusz na sesję zdjęciową

Opcja nr 2. Cylinder kapeluszowy


Do produkcji tego kapelusza będziesz potrzebować dużego kawałka tektury, o wymiarach nie mniejszych niż 30x20 centymetrów, a także pięknej tkaniny, nożyczek, kartonu na pola czapki i wszelkiego rodzaju wstążek do dekoracji.
Górna część czapki jest wykonana zgodnie z tą samą zasadą, co opisana powyżej czapka, ale warto zastanowić się nad dalszymi krokami bardziej szczegółowo:
1. Gdy czapka kapelusza jest już gotowa, możesz zacząć tworzyć pola cylindra, dla których będziesz potrzebować dwóch jednakowych kawałków tektury o szerokości 30–35 centymetrów i wysokości od 20 do 25 centymetrów;
2. Łuk należy narysować na obu kawałkach kartonu, jak pokazano na rysunku. Pozostaw wyklute części i otocz je szmatką i odetnij białe;
Jak uszyć damski kapelusz na sesję zdjęciową

3. Przyszyj gotowe pola kapelusza do górnej podstawy i połącz ze sobą;
4. Szwy z bliska taśm.
5. Kapelusz jest gotowy, pozostaje tylko przyszyć na wstążce do wiązania i możesz iść na piłkę.
Jak uszyć damski kapelusz na sesję zdjęciową

Jak uszyć damski kapelusz na sesję zdjęciową

Opcja numer 3. Kapelusz XVII-XVIII wieku


Aby uszyć ten kapelusz, musisz postępować zgodnie z następującymi instrukcjami:
1. Do szycia potrzebujesz 1-2 metrów koronki, a także 2-3 metry wstążek z tkaniny, które można wyciąć z dowolnego pięknego i gęstego kawałka tkaniny;
2. Przed rozpoczęciem szycia krawędzie taśm powinny zostać przetworzone na maszynie do pisania lub wygięte ręcznie;
3. Wstążki są złożone w harmonijkę i w tej pozycji są zszyte, dzięki czemu w końcu otrzymujemy coś w rodzaju kwiatu, którego każdy płatek pokrywa połowę poprzedniego. Takie szycie wygląda następująco:
Jak uszyć damski kapelusz na sesję zdjęciową

4. Po zakończeniu szycia podstawy czapki należy na niej uszyć koronkę, która ukryje ewentualne niedoskonałości i uszyć grubą, jasną wstążkę na tyle szeroką, aby utworzyć dużą puszystą kokardę.
Powstały kapelusz pasuje zarówno do bohaterki z filmu Szkarłat, jak i do każdej sukienki z dużą liczbą marszczeń.
Jak uszyć damski kapelusz na sesję zdjęciową

Po rozważeniu dowolnej z otrzymanych opcji czapek możesz logicznie dojść do wniosku, że po ich wykonaniu z pewnością znajdziesz się w centrum uwagi na nadchodzącym balu, ponieważ nikt na pewno nie będzie miał tak pięknego produktu. Ponadto każda z opisanych powyżej czapek idealnie nadaje się do sesji zdjęciowej kostiumów.
Wróć
Komentarze (1)
  1. Irinaalexa
    #1 Irinaalexa Goście 29 sierpnia 2017 18:52
    0
    Szyte przez cały zespół na następną imprezę firmową - wszystko się potoczyło, czapki i zabawa. Szczególnie nam się udało w cylindrze dla szefa - dopóki nie strzelił, więc wszystkie zasady. Autor pomysłu to ogromny szacunek !!!

Przeczytaj także

Kody błędów pralek