Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Jak radzić sobie z rdzą i grzybami
Często zdarza się, że na suficie i ścianach pojawiają się plamy rdzy i plamy. Przyczyną tych brudnych plam, pleśni i grzybów jest wilgoć. Banalny wyciek z góry od sąsiadów lub z dachu, który stał się bezużyteczny, to już wilgoć i wszystkie jej konsekwencje.
Pierwszym priorytetem jest wyeliminowanie przyczyny wycieków. Sąsiedzi muszą być uprzejmie postawieni na miejscu i przekonani do naprawy rur. Firma zarządzająca musi zostać zmuszona do czyszczenia przeciekającego dachu. Najważniejsze, że wilgoć nie pojawia się dalej.
W tym artykule, na konkretnym przykładzie, omówiono jeden ze sposobów pozbycia się plam rdzy i grzybów na suficie i ścianach. Powodem napisania tego artykułu była chęć podzielenia się osobistymi doświadczeniami zdobytymi przez autora w walce z pleśnią i brudem. Cały proces pracy został sfotografowany etapami.
Pierwsze zdjęcie pokazuje dużą zardzewiałą plamkę i mniejsze czarne plamy. Czarne plamy - to grzyb powstały z wilgoci. Przyczyną wszystkich tych miejsc był przeciekający dach. Po wielu kłótniach usługi komunalne naprawiły dach, a nawet wypłaciły odszkodowanie, ale to już inna historia.
Jak radzić sobie z rdzą i grzybem

Więc co jest potrzebne. Konwerter rdzy „Neomid 570” dobrze pasował do usuwania plam rdzy. Aby usunąć grzyb - „Sanatex” i siarczan miedzi.
Jak radzić sobie z rdzą i grzybem

Oprócz odczynnika Neomid 570 zastosowano dodatkowy niszczyciel rdzy Gel B-52.
Jak radzić sobie z rdzą i grzybem

Do wstępnego powlekania użyto nitro-farby, ale można również użyć farby olejnej. Nitro-farba schnie szybciej, więc lepiej.
Jak radzić sobie z rdzą i grzybem

Do sufitów sufitowych zastosowano wodoodporny atrament emulsyjny.
Jak radzić sobie z rdzą i grzybem

Potrzebny był również kit gipsowy i podkład, aby przygotować ściany na tapetę. Do suszenia zastosowano budowlaną suszarkę do włosów.
Jak radzić sobie z rdzą i grzybem

Dla ochrony osobistej niezwykle ważne było użycie respiratora, gumowych rękawiczek i okularów, a ponadto pomieszczenie było regularnie wentylowane. Z narzędzi używanych pędzli, wałka i szpatułki.
Prace rozpoczęto od dokładnego wysuszenia miejsc budowy widocznymi plamami. Następnie za pomocą łopatki wszystko, co można było wyczyścić, zostało wyczyszczone. Następnie konwerter rdzy „Neomid 570” rozcieńczono wodą do pożądanej konsystencji i wszystkie plamy rdzy potraktowano tym odczynnikiem. Grzyb został najpierw spryskany Sanatex, ale ta substancja chemiczna nie przyniosła pożądanego efektu.
Siarczan miedzi rozcieńczono w ilości jednej saszetki na pięć litrów wody, do ciemnoniebieskiego koloru. Całą powierzchnię plam następnie pokryto roztworem siarczanu miedzi. Po tych operacjach całą powierzchnię suszono przez dwanaście godzin.
Jak radzić sobie z rdzą i grzybem

Następnie następuje ponowne przetwarzanie. Tym razem żel z tępicielem rdzy B-52 zastosowano jako eksperyment wraz z konwerterem rdzy Neomid 570. To również dało dobry wynik. I znowu, suszenie, tylko teraz z suszarką do włosów i dokładniej.
Ponadto całą powierzchnię pokryto podkładem, osuszono i szpachlą do malowania i tapet. Przed wykończeniem farbą na bazie wody całą obrabianą powierzchnię pokryto farbą nitro w dwóch warstwach.
Jak radzić sobie z rdzą i grzybem

Jak radzić sobie z rdzą i grzybem

Następnie sufit został pomalowany farbą na bazie wody. Musiałem nałożyć trzy warstwy farby, aby sufit uzyskał właściwy wygląd.
Jak radzić sobie z rdzą i grzybem

Jak radzić sobie z rdzą i grzybem

Tapetowanie było ostatnim akordem i prace nad tym zostały zakończone.
Jak radzić sobie z rdzą i grzybem
Wróć
Komentarze (2)
 1. helga-1412
  #1 helga-1412 Goście 7 sierpnia 2017 09:23
  0
  Uwaga, dobra rada. Ale mam nadzieję, że nadal nie mamy grzyba.
 2. Gość Roman
  #2 Gość Roman Goście 28 czerwca 2018 00:09
  1
  Jestem finalistą, w szkole na ten temat powiedziano nam, że musimy leczyć wybielaczem (białawym), oczywiście ze wszystkimi środkami bezpieczeństwa (okulary ochronne, rękawice i dobra wentylacja pomieszczenia), ale nigdy nie użyłem tej metody))), ale po prostu emalią w Pomalowałem kilka warstw i wykonałem dalsze wykończenie. Nawiasem mówiąc, byłem w tych pokojach po latach i zgodnie z wszystkimi zasadami

Przeczytaj także

Kody błędów pralek