Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Wykonywanie DIY deski do prasowania
Deska do prasowania znacznie upraszcza proces prasowania. Trudno obejść się bez tego przedmiotu na farmie. Oczywiście można kupić deskę do prasowania, ale deski wysokiej jakości będą drogie. Ponadto nie zawsze łatwo jest znaleźć wygodny, wysokiej jakości, niedrogi, a jednocześnie określony model kolorów. Ale jest rozwiązanie. Możesz to zrobić sam. Oczywiście będzie to wymagało pewnych umiejętności i narzędzi, ale jeśli go masz, nie tylko zaoszczędzisz znaczną część budżetu, ale także będziesz mógł wybrać opcję, która jest dla ciebie wygodna. Jest to właśnie zaleta samodzielnego wykonywania pracy.
Produkcja desek do prasowania

Na początek przyjrzymy się, jak zrobić płaszczyznę samej planszy, na której wyprasujesz rzeczy. Aby to zrobić, możesz użyć płyty wiórowej. Wskazane jest stosowanie płyty wiórowej, która ma właściwości zwiększonej odporności na wilgoć. W ten sposób deska do prasowania wytrzyma znacznie dłużej. Konwencjonalna płyta wiórowa pogarsza się od wody, wilgoci i wilgoci. Możesz narysować kontury deski ołówkiem na arkuszu płyty wiórowej. Standardowe rozmiary desek do prasowania, które można kupić, to 122 x 30 cm, ale możesz użyć innych rozmiarów, na przykład 130 x 35 cm. Możesz użyć mniejszych rozmiarów, aby deska była lżejsza i wygodniejsza w transporcie.
Następnie musisz wyciąć planszę za pomocą układanki. Należy pamiętać, że jedna strona ma kąt prosty. Z drugiej strony musisz trochę zawęzić planszę. Końcowe części płyty wiórowej można trochę przeszlifować, aby były gładsze.
Produkcja desek do prasowania

Następnie należy dokręcić deskę ściereczką. Będziesz potrzebował dwóch rodzajów tkanin. Grubsza i gęstsza tkanina jest owinięta w pierwszą warstwę. Aby to zrobić, połóż deskę na tkaninie i wytnij tkaninę z marginesem 3 - 5 cm, aby można ją było schować.
Produkcja desek do prasowania

Następnie za pomocą zszywacza budowlanego i zszywek możesz przymocować materiał do dolnej części planszy.
Produkcja desek do prasowania

Ta tkanina może być dowolnego koloru, ponieważ nie będzie widoczna. Następnie używasz drugiej warstwy tkaniny, na której następnie pranie zostanie wyprasowane.
Produkcja desek do prasowania

Tutaj już wybierasz kolor do swojego gustu. W ten sam sposób musisz wyciąć kawałek tkaniny i zabezpieczyć go zszywaczem budowlanym od spodu deski. Zapnij materiał z lekkim naciągnięciem, aby wygodnie było go prasować. Odległość między wspornikami może wynosić około 3-5 cm.
Produkcja desek do prasowania

Następnie możesz zacząć robić nogi deski do prasowania. Oczywiście możesz zrobić drewniane nogi, ale taka deska będzie mniej stabilna. O wiele bardziej praktyczne jest stosowanie metalowych nóg. Jeśli masz spawarkę i wiesz, jak gotować, nie będzie trudno wykonać projekt, który pokazano na ilustracji.
Produkcja desek do prasowania

Produkcja desek do prasowania

W skrajnych przypadkach nogi można zamówić u spawacza. Te dwie nogi są połączone śrubą. Następnie można je pomalować. Na przykład możesz użyć złotej lub srebrnej farby w sprayu. Wysokość nóg, które wybierzesz dla swojego wzrostu.
Następnie musisz przymocować nogi do tablicy. Mocno przykręcamy jedną literę „T” do deski za pomocą nitów za pomocą śrub. Taki nit można wykonać niezależnie. Aby to zrobić, musisz mieć mały kawałek puszki. Za pomocą nożyczek do metalu wytnij płytkę i wygnij ją do pożądanego kształtu. Jakie przybliżone szczegóły potrzebujesz, możesz zobaczyć na ilustracji.
Produkcja desek do prasowania

Przed skręceniem śrub należy najpierw wywiercić otwory w płycie i płycie wiórowej. Wiertło powinno być cieńsze niż wkręt samogwintujący, którego użyjesz.Długość śrub nie powinna być większa niż grubość płyty wiórowej.
Druga litera „T”, czyli noga, nie mocuje się do deski, jednak w wymaganej odległości od spodu deski zapina się zatrzask. Aby określić, w jakiej odległości należy go zamocować, należy rozłożyć deskę, aby określić wysokość, która będzie wygodna dla Twojego wzrostu, i na tej podstawie przymocuj zaciski za pomocą śrub samogwintujących. Jeśli w rodzinie jest kilka osób o różnej wysokości, możesz użyć kilku zacisków zaprojektowanych dla różnych wysokości.
Produkcja desek do prasowania

Produkcja desek do prasowania

Jak pokazuje praktyka, ten model deski do prasowania będzie kosztował 2–3 razy drożej niż samemu.
Produkcja desek do prasowania
Wróć
Komentarze (5)
 1. Paszakorabl
  #1 Paszakorabl Goście 26 sierpnia 2017 11:05
  0
  W obliczu potrzeby zarządu. Ceny dla nich są bardzo gryzące, szczególnie dla mnie - studenta. Wydaje mi się, że moje ręce nie są z dupy, spróbuję)
  1. John
   #2 John Goście 13 lutego 2019 21:01
   0
   Jestem także studentką. Na pokładzie nie ma pieniędzy. Przeczytałem ten artykuł, wyszedłem - kupiłem spawarkę, elektrody i walcowaną rurę, zaciągnąłem wszystko do hostelu. Ugotuję nogi pod deską ...
   Jutro zamówię dostawę arkusza płyty wiórowej, ponieważ nie można przeciągać go rękami, odpiłowałem kawałek na blacie stołu.
   W sklepie Tkani patrzyłem na grubą bawełnianą bawełnę w wesoły kolor, pojutrze kupię krój, a na rynku ekonomicznym potrzebujesz kroju syntetycznego winterizera lub mrugnięcia do podszewki i gwoździ meblowych. Wezmę młotek, piłę do metalu, wiertarkę z dyszami, pilniki i frez oraz drobiazg na pożyczki od wuja, który udał się do sąsiedniego miasta.
   Dzięki stronie oszczędzasz pieniądze i nie przepłacasz za deskę do prasowania !!!
   1. Sam-h
    #3 Sam-h Goście 13 marca 2019 10:10
    1
    z twojego komentarza wynika, że ​​deski do prasowania w twoim mieście są na wagę złota !!!
 2. sam-uch
  #4 sam-uch Goście 13 marca 2019 10:00
  0
  Ponieważ nasze apartamenty nie są w stanie zmieścić wielu różnych urządzeń, musieliśmy stworzyć uniwersalną tablicę. Deska Somu wykonana z dwóch desek podłogowych, skleja i wyciąga je z końców słupków przelotowych, nogi ramowe przyspawane z kwadratowej rury. Okazało się jednocześnie: deska do prasowania, drabina drabinowa (z łatwością można po niej chodzić 2 osoby), ławka dla trzech osób, stół do drobnych prac ślusarskich i stolarskich i szycia, a także ławka treningowa o zmiennej wysokości i z występami do mocowania warkoczy i szyn drzwi i wiele więcej których nawet nie pamiętam.
 3. sam-uch
  #5 sam-uch Goście 13 marca 2019 10:16
  0
  do tej deski należy dodać jeszcze jedną nogę i jedną śrubę z nakrętką, a rozłożenie nóżek sprawiłoby, że „fajna” wielofunkcyjna mocna i stabilna deska. I tak przy tej samej pracy „piekło z łukiem na boku”!

Przeczytaj także

Kody błędów pralek