Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » » »Wykonywanie spinek do włosów z kwiatów z pianiranu
Nie tak dawno temu pojawił się nowy materiał na rynku dóbr kreatywnych. Nazywa się to pianiranem, zamszem z tworzywa sztucznego, pianką, skórą, fom eva, sztucznym zamszem. Wygląda jak arkusze piankowej gumy o różnych grubościach, aksamitne w dotyku i bardzo lekkie.
Główną zaletą zmiany jest jej bezpieczeństwo, materiał może być stosowany nawet w sztuce dziecięcej. Ponadto jest bardzo plastyczny i ma „pamięć”. Jeśli nadasz mu niezbędny kształt podczas przetwarzania, zapisze go. Produkty wykonane z pianiranu są dość lekkie, trwałe, odporne na wilgoć, nie gniotą się. Lalki i zabawki wykonane są z pianki, używanej w scrapbookingu i sztucznej florystyce. Rzemieślniczki tworzą wyjątkowe akcesoria dla kobiet: spinki do włosów, broszki, wieńce z kwiatami, biżuteria na wesela. Ze względu na powyższe właściwości fomy, a mianowicie jej plastyczność, kwiaty z niej wyglądają jak żywe, ale jednocześnie nigdy nie znikną i zdobią kobietę o każdej porze roku i przy każdej pogodzie.
spinka do włosów z kwiatami z pianiranu

Wymagane materiały


Aby stworzyć spinkę do włosów z kwiatkiem wykonanym z zamszu z tworzywa sztucznego, potrzebujesz:
• Różowa i brązowa pianka do robienia kwiatów. Zielony dla liści, działek i rdzeni. Grubość pianiranu 0,8-1 mm;
• nożyczki;
• Thermogun z klejem;
• Drewniany szpikulec lub wykałaczka;
• żelazo;
• Farba do barwienia płatków;
• Akcesoria do spinek do włosów;
• Superglue;
Wystrój do dekoracji gotowego produktu (opcjonalnie).
Wszystkie te materiały można kupić w sklepie z robótkami ręcznymi.

Etapy pracy


Natura stworzyła piękne rośliny kwitnące. Mistrzowie sztucznej florystyki, naśladując naturę, starają się tworzyć nie mniej wspaniałe akcesoria, które są jak najbliżej prawdziwych kwiatów. Aby zacząć opanowywać tę sztukę, oczywiście potrzebujesz czegoś prostego. Do tego idealny jest kwiat gerbera. Gerbera - kwiat podobny do słońca. To symbol radości i życzliwości. Ponadto istnieje legenda o herbie leśnej nimfy, która nie lubiła uwagi innych, a ona wolała zostać dzikim kwiatem. Dlatego gerbery symbolizują skromność.
Praca polegająca na tworzeniu spinek do włosów ze sztucznymi kwiatami z rewolweru dzieli się na trzy etapy:
1. Przetwarzanie zamszu z tworzywa sztucznego;
2. montaż kwiatów;
3. Mocowanie kwiatu do łączników.

Przetwarzanie Foamiran


Przetwarzanie składa się z czterech etapów: krojenie, barwienie, obróbka cieplna i obróbka ręczna.
Aby zrobić gerberę, musisz wziąć piankę o kolorach zielonym i brązowym na rdzeń i różowym na płatki. Konieczne jest pobranie paska zielonej pianki o szerokości 1,5 cm i długości 15 cm i pokroić go bardzo często grzywką, nie osiągając krawędzi około 0,5 cm. Drugi pasek brązu jest również cięty grzywką, tylko większą. Jego wymiary to 2 na 15 cm Z różowego pianiranu należy wyciąć płatki o wysokości 5 cm i szerokości 1 cm zgodnie z tym wzorem. Aby stworzyć ten kwiat, potrzebujesz 30 płatków. Ponadto potrzebne są zielone liście i działki. Ich rozmiary są wskazane na wzorze. To właśnie przez posortowanie prawdziwych świeżych kwiatów na osobne płatki mistrzowie sztucznej florystyki stworzyli wzory dla swoich dzieł. Nie ma potrzeby, aby płatki były idealnie identyczne, ponieważ każdy z nich jest wyjątkowy dla każdego kwiatu.
spinka do włosów z kwiatami z pianiranu

spinka do włosów z kwiatami z pianiranu

Gdy pianiran jest krojony, należy go zabarwić.Aby to zrobić, potrzebujesz dowolnej farby. W tym przypadku stosuje się akryl. W kwiatach gerbera płatki w pobliżu rdzenia mają jaśniejszy odcień. Żółtą farbą należy delikatnie zabarwić około jednej trzeciej płatka i płynnie go wymieszać. Najlepiej to zrobić gąbką lub wilgotną szmatką owiniętą wokół palca. Kwiaty Gerbera mają również małe żyły na płatkach, można je wykonać dowolnym ostrym przedmiotem, na przykład wykałaczkami lub nożyczkami do manicure.
spinka do włosów z kwiatami z pianiranu

Następnie musisz przetworzyć wszystkie przygotowane części za pomocą żelazka. Aby to zrobić, pasek żelaza Thomasa, przecięty grzywką, powinien być przymocowany do żelazka, włączony w tryb wełny (**). W takim przypadku stanie się nieco ciemniejszy, a jego krawędź zacznie się zwijać. Drugi pasek należy traktować w ten sam sposób. Płatki pokrojone i przyciemniane pojedynczo, lepiej przy pomocy pincety (aby się nie poparzyć), oprzyj się o żelazko przez kilka sekund. Następnie sam płatek przybierze pożądany kształt: lekko się rozciągnie i nabierze gładkiego zgięcia. Zielone liście należy nałożyć na powierzchnię żelazka na kilka sekund, a następnie skręcić, jak opakowanie cukierków i lekko wyprostować rękami. Wykonaj tę samą operację z działkami. To kończy przygotowanie pianiranu.
spinka do włosów z kwiatami z pianiranu

Montaż kwiatów


Na drewnianym szpikulcu zwiń zielony pasek w formie rolki, przyklejając go w razie potrzeby. Wkręć drugi pasek na zielony. Okazuje się, że rdzeń kwiatu. Następnie produkt jest przewracany, a płatki są klejone. Pierwszy rząd, a następnie drugi i trzeci wzór szachownicy. Aby wszystkie puste miejsca były wypełnione. Następnie przykleja się działki i zielone liście. Gotowy kwiat ma rozmiar około 10-11 cm.
spinka do włosów z kwiatami z pianiranu

Mocowanie kwiatu do okuć


W tej klasie mistrzowskiej kwiat zostanie przymocowany do kaczki o długości 12 cm i ogólnie mogą być dowolne akcesoria. Zasada mocowania jest taka sama dla wszystkich. Aby zamaskować miejsce montażu, należy wyciąć okrąg o odpowiedniej średnicy z zielonej fomy. Kwiat jest przyklejony do okuć. Lepiej jest użyć superglue. Na spodzie punkt mocowania jest maskowany zielonym kółkiem. Produkt wygląda schludnie.
spinka do włosów z kwiatami z pianiranu

Spinka do włosów z niesłabnącym kwiatem gerbera jest gotowa. Udekoruje fryzurę każdej kobiety, czyniąc ją wyjątkową.
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek