Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » »Gotowanie makreli wędzonej na zimno
Ta metoda gotowania makreli była przeze mnie wielokrotnie testowana. I uwierz mojemu doświadczeniu, nie jest gorzej niż w supermarkecie. Nawet tam jest plus - jest znacznie świeższy.

Makrela


Bierzemy trzy makrele średniej wielkości.
Gotowanie na zimno makreli

Jeśli jest zamrożony, musisz rozmrozić. Następnie odetnij głowy, ogony i płetwy. Przetnij brzuch i usuń wszystkie wnętrza. Dobrze spłucz i odłóż na bok.

Gotowanie solanki.


Gotowanie na zimno makreli

Wlej 1-2 litry wody na patelnię i zagotuj. Następnie bierzemy skórkę cebuli z około 3 cebuli i obniżamy ją do wody.
Gotowanie na zimno makreli

Zamykamy pokrywkę i gotujemy przez kolejne 25 do 30 minut na zmniejszonym ogniu. Następnie zdejmij z ognia i ostudź całkowicie. Gdy woda ostygnie, przefiltruj ją. Łuska, której już nie potrzebujemy. Nadal przygotowujemy solankę. W przefiltrowanej wodzie dodaj 1-2 łyżki cukru, 3-4 łyżki dużej soli i 1 łyżkę płynnego dymu. Koniec z nalewaniem, wystarczy. Teraz wszystko dokładnie wymieszaj.

Gotowanie Makreli.


Potrzebujemy naczyń, które są przykryte pokrywką. Umieszczamy tam rybę i napełniamy ją solanką.
Gotowanie na zimno makreli

Teraz musisz go włożyć do lodówki na jeden dzień. Jeśli robisz rybę zimą, możesz zostawić ją na balkonie. Po 24 godzinach wyjmujemy rybę i przewracamy do innej beczki. Następnie włóż do lodówki na kolejny dzień. Następnie przechodzimy do ostatniego etapu przygotowań. Wyciągamy ryby z lodówki. Szydłem wykonujemy dziurę w tuszy około 2 centymetrów od ogona. Jest to konieczne, aby umieścić tam hak i zawiesić go na balkonie.
Gotowanie na zimno makreli

Powinien wyschnąć przez 1 dzień, najlepiej w cieniu. Ostatecznie wystarczy nasmarować olejem słonecznikowym. To wszystko.
Gotowanie na zimno makreli

Smacznego.
Wróć
Komentarze (4)
 1. Vetla
  #1 Vetla Goście 3 kwietnia 2017 19:12
  4
  Przepis jest dobry, mogę go nawet użyć.
 2. helga-1412
  #2 helga-1412 Goście 7 sierpnia 2017 09:01
  2
  Całkowicie się z tobą zgadzam, taka ryba jest nawet lepsza niż sklep. Okresowo też gotuję. Po prostu nie susz, ale trzymaj w lodówce. Może kiedy wysycha i smakuje lepiej. Spróbujmy
 3. Igor
  #3 Igor Goście 15 lutego 2018 19:07
  2
  jeśli po rozmrożeniu znajdziesz przyzwoitą makrelę
 4. Gość Yuri
  #4 Gość Yuri Goście 4 sierpnia 2018 10:19
  1
  Jeśli masz lodówkę z funkcją przeciwzamrożeniową, możesz suszyć ją bezpośrednio w lodówce. Połóż rybę obok kratek wentylacyjnych i niczego nie przykryj.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek