Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » » »Wielkanocne jajko filcowe
Kreatywni ludzie starają się pokazać wyobraźnię w ramach przygotowań do wakacji. Z jakiego materiału nie powstają pisanki: drewno, tkanina, satynowe wstążki. Klasycznym kolorem jest czerwony, ale wszystkie kolory tęczy są całkowicie akceptowalne. Dlaczego nie uszyć pisanki z filcu, która również stoi na powierzchni? Filc pozwala na tworzenie rzemiosło o dowolnej złożoności, ponieważ jest to materiał plastyczny. Detale wykończeniowe można nie tylko szyć, ale także przyklejać. Pisanka wykonana z filcu to świetna opcja do dekoracji wnętrza na wakacje.
Materiały:
• Cienki filc, wystarczy jeden arkusz dowolnego koloru, aby zrobić jajko. Do detali dekoracyjnych w postaci kwiatów stosuje się małe kawałki filcu w różnych kolorach.
• Sintepuh lub syntetyczny winteryzer.
• Cienkie wełniane lub bawełniane nici.
Postęp:
1. Najpierw musisz wyciąć szczegóły wzoru papieru. W tym przypadku jajko składa się z trzech części, ale można użyć czterech.
Pisanka wykonana z filcu

2. Wzór papieru nakłada się na arkusz filcu, trzy części jajka są cięte bez dodatków. Dno to jeden szczegół.
Pisanka wykonana z filcu

3. Szczegóły jaja są kolejno układane jeden na drugim i zszywane na maszynie do szycia. Góra powinna być zaokrąglona, ​​tylko spód pozostaje otwarty, wszystkie pozostałe strony powinny być zszyte.
Pisanka wykonana z filcu

4. Jajko jest obrócone z przodu, wyprostowane. Następnie jest nadziewany sintepuh.
Pisanka wykonana z filcu

Pisanka wykonana z filcu

5. Dół jest szyty ściegiem ręcznym, szyty jest szew. W rezultacie jajko stabilnie stoi na powierzchni.
Pisanka wykonana z filcu

Pisanka wykonana z filcu

6. Zasłonięty szew można przykryć kwiatami, są one wycinane z filcu w różnych kolorach i szyte tuż nad linią szwu. W razie potrzeby kwiaty można przykleić na całej powierzchni jajka.
Pisanka wykonana z filcu

Pisanka wykonana z filcu
Wróć
Komentarze (1)
  1. Irinaalexa
    #1 Irinaalexa Goście 29 sierpnia 2017 18:35
    0
    Pomysł jest świetny - wszystko jest proste i piękne. Nawiasem mówiąc, używam takiego jajka pod łóżkiem z igłą - bardzo wygodne. Dziękuję

Przeczytaj także

Kody błędów pralek