Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Pierwsza wzmianka o technice dekoracyjnej decoupage odnosi się do XV wieku, są związane ze średniowiecznymi Niemcami. Następnie technika naklejania różnych zdjęć i ozdób na przedmioty mebli i życie rozprzestrzeniało się po całej Europie. Teraz antyczne meble, urządzone w stylu decoupage i dla trwałości pokryte kilkadziesiąt warstw lakieru, są bardzo drogie.
Obecnie decoupage znów stało się modne. Nowoczesne materiały pozwalają rysować różne obiekty za pomocą wklejonych rysunków. Używając nowoczesnych serwetek papierowych, możesz wykorzystać technikę wielkanocnego decoupage do zaprojektowania pisanek na Wielkanoc 20017. Należy wspomnieć, że w bieżącym roku 2017 święto wielkanocne nastąpi 16 kwietnia.
Aby ozdobić pisanki techniką decoupage, musisz wziąć:
 • gotowane jaja kurze;
 • klej;
 • trójwarstwowe serwetki z dowolnym odpowiednim wzorem;
 • nożyczki.


Jak ozdobić pisanki

1. Po ugotowaniu wysuszyć jajka.
2. Serwetki podzielone na warstwy. Pozostaw cienką warstwę ze wzorem do decoupage.
Jak ozdobić pisanki

3. Używając nożyczek lub rąk, oddziel od serwetki małe rysunki i kompozycje.
Jak ozdobić pisanki

Jak ozdobić pisanki

4. Nasmaruj powierzchnię jajka klejem. Wygodne jest stosowanie kleju w sztyfcie do dekorowania pisanek za pomocą techniki decoupage.
5. Przymocuj fragment obrazu do jajka i dociśnij go dobrze do powierzchni.
Jak ozdobić pisanki

6. Zrób to, aż cała powierzchnia pisanki zostanie uszczelniona kawałkami serwetki ze wzorem.
Jak ozdobić pisanki

Dekorowanie jajek na Wielkanoc w stylu decoupage jest bardzo dobre dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym. Pomoże to nie tylko rozwinąć umiejętności motoryczne, ale także wzmocni rodzinne rodzinne wakacje i relacje dziecko-rodzic.
Wróć
Komentarze (1)
 1. Alyaska
  #1 Alyaska Goście 23 sierpnia 2017 23:55
  0
  Tak, to nie są naklejki dla ciebie! Które również odpadają. Wyrafinowane, piękne i niezbyt chwytliwe. Nawet mi się podoba, chociaż maluję jajka na Wielkanoc wyłącznie dla mojej teściowej - sam tego nie obchodzę.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek