Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Sposoby naprawy uszkodzonej obudowy laptopa
Ze względu na konkurencję wiele światowych marek w dziedzinie technologii komputerowej obniża cenę swoich produktów dzięki zastosowaniu komponentów niskiej jakości. Pod tym względem wśród laptopów istnieje zależność: jeśli urządzenie o dobrych parametrach kosztuje stosunkowo mało pieniędzy, to producent zainwestował tanie materiały w pewną część (lub części) komputera mobilnego, zmniejszając w ten sposób jego zasoby. Zastanów się, jak naprawić obudowę laptopa, która jest wykonana z cienkiego plastiku niskiej jakości o niskim oporze mocowania.
Sposoby przywracania stojaków montażowych.
Jak pokazuje praktyka, przede wszystkim w przypadku skrzyni wykonanej z materiałów niskiej jakości regały pod śrubami mocującymi i mocującymi pękają.
Stojak składa się z plastikowego cylindra, który jest przymocowany na jednym końcu do korpusu i ma usztywnienia, a na drugim końcu, od końca, znajduje się metalowa nakrętka. Najczęściej stojak może pęknąć u podstawy połączenia z obudową lub wyskoczy z niego lutowana metalowa nakrętka. Zastanów się, jak naprawić te dwie awarie.
Sposoby przywrócenia etui na laptopa

Sposoby przywrócenia etui na laptopa

Sposoby przywrócenia etui na laptopa

Przywracanie montażu metalowej nakrętki:
1. Jeśli gwintowana tuleja zostanie odłączona od stojaka, nie wkręcaj do niej całkowicie śruby i przytrzymując ją pęsetą, podgrzej ją nad palnikiem gazowym.
2. Szybko podgrzaną nakrętkę, gwintowaną górną część, zanurz w naprawionym miejscu na równi z powierzchnią plastikowego cylindra i aby zapobiec zanurzeniu nakrętki w plastiku, ostudź ją wodą.
2. Odkręć śrubę od chłodzonej jednostki naprawczej.
3. Sprawdź przyczepność lutowanego miejsca.
Ponadto w niektórych miejscach obudowy, na przykład z monitorem, można nie przywracać pasków montażowych, ale mocować zawiasy monitora bezpośrednio do obudowy.
Przywracanie montażu między stojakiem a podwoziem:
1. Aby naprawić uszkodzony element, przygotuj napój gazowany i super klej. Wkręć śrubę w zepsutą część stojaka.
2. Nałóż super klej na odłamany koniec stelaża i miejsce jego montażu w obudowie.
3. Dokuj i wciśnij dwie sklejone części. Trzymaj je w tej pozycji przez około minutę.
4. Rozłóż sodę oczyszczoną na osłonie jak najbliżej stojaka, aby dobrze pokryła punkt pęknięcia.
5. Nałóż dużo super kleju na sodę.
6. Powtórz tę procedurę 3-4 razy.
7. Po wyschnięciu sprawdź przyczepność naprawionej części pod kątem wytrzymałości.
Reakcja połączenia sody z super klejem zachodzi wraz z wydzielaniem ciepła, co zapewnia niezawodne połączenie części z tworzywa sztucznego na poziomie molekularnym. Łatwiej jest rozbić część skrzynki obok niej niż uszkodzić tak traktowaną powierzchnię.
Naprawa skrzyń.
Na obudowie może pojawić się pęknięcie lub układ scalony. Technika rozwiązywania problemów jest prawie taka sama, ale ma pewne niuanse.
Etapy odbudowy uszkodzonej powierzchni:
1. Dołącz i napraw pęknięcie (chip). Można to zrobić za pomocą jastrychów nylonowych, plasteliny itp. Po rozdrobnieniu może brakować części ciała, która nie jest duża. Aby uniknąć wycieku kleju, zakryj utworzone otwory plasteliną lub przymocuj taśmę samoprzylepną lub taśmę z przodu.
2. Aby zmniejszyć obszar kleju rozprzestrzeniającego się po całym obwodzie, wykonaj ogrodzenie z płyty.
3. Po wewnętrznej stronie części w ogrodzonym miejscu ułożyć warstwę wzmacniającą, aby uzyskać sztywność w osłabionym miejscu. Jako materiały wzmacniające można użyć drutu, spinaczy, kawałków taśmy ocynkowanej, włókna szklanego (lepiej jest układać włókno szklane za pomocą kleju epoksydowego) itp.
3)W przypadku stosowania kleju epoksydowego jako utrwalacza wymieszaj utrwalacz i utwardzacz w wymaganej objętości. A następnie wypełnij go na ogrodzonym, uszkodzonym obszarze.
Jeśli utrwalenie zostanie przeprowadzone za pomocą sody i super kleju, uszkodzony obszar należy przykryć warstwą sody i kleju. Powinny istnieć co najmniej trzy takie warstwy.
4. Po niezawodnym stwardnieniu kleju usuń niepotrzebne elementy (plastelina, jastrychy itp.) I sprawdź wytrzymałość naprawionej części.
Zdjęcie pokazuje możliwe opcje naprawy etui na laptopa Asus K 53 B.
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek