Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» »Napraw oświetlenie akwarium
Napraw oświetlenie akwarium

Utrzymanie akwarium w mieszkaniu to kwestia wymagająca szczegółowego podejścia i różnej wiedzy. W tym znajomość oświetlenia puszek ryb (eksperci akwarium nazywają akwarium puszką).
Napraw oświetlenie akwarium

Jeśli akwarium działa przez długi czas, system oświetlenia może ulec awarii. I tutaj przydatna jest zdolność do ustanowienia światła dla podwodnego królestwa, ponieważ rośliny akwariowe nie przetrwają bez oświetlenia, a estetyczny wygląd projektu i same ryby zawsze będą w cieniu.
Napraw oświetlenie akwarium

W naszym przypadku konieczna była naprawa oświetlenia akwarium Jebo. Specyfiką tych akwariów jest to, że jednostka oświetleniowa jest zamontowana w pokrywie i zamknięta od wewnątrz przezroczystą plastikową obudową. Czapka Jebo zawiera również system filtracji zintegrowany z tyłu, tj. filtr w tych akwariach jest zewnętrzny, wewnątrz akwarium jest tylko rura wlotowa wody i silnik do podnoszenia wody do filtra. Podczas pracy w systemie oświetleniowym nie tylko lampy, ale także zapłonniki mogą ulec awarii. Są to elementy wymienne, można je zastąpić podobnymi do serwisowania. Najbardziej nieprzyjemną rzeczą jest podłączanie przewodów, które są ukryte w pokrywie i niedostępne dla manipulacji, a zewnętrzne części z tworzywa sztucznego zawodzą. Tworzone do nich tworzywo sztuczne jest cienkie i z czasem, od ciągłego ogrzewania podczas oświetlania akwarium, po prostu kruszy się i kruszy jak skorupa jajka.
Napraw oświetlenie akwarium

W takich przypadkach naprawa natywnego systemu oświetlenia nie jest już możliwa, dlatego warto całkowicie wymienić jednostkę oświetleniową.
Napraw oświetlenie akwarium

Do takiej rekonstrukcji pokrywy akwarium należy wybrać lampę z lampą T5. Aby uzyskać dokładne dane, zobacz oznaczenie oświetlenia akwarium. Wybierz ciepłe światło. Lampa może mieć własny wyłącznik. Najważniejsze wymiary. Oprawa musi interweniować w sposób zwarty w rozmiarze określonym w pokrywie Jebo.
Zaczynamy od przeanalizowania jasnego bloku okładki Jebo. Całkowicie go demontujemy: zdejmij plastikową obudowę, uwalniając ją z metalowych zacisków, a następnie rozwiń panel, na którym znajdują się natywne oprawki lamp.
Następnie odcinamy przewody prowadzące do wtyczki, oczyszczamy końce skręconego drutu miedzianego.
Napraw oświetlenie akwarium

Wracamy do zakupionej lampy. On również przecina drut do wtyczki. Przełącznik należy pozostawić! Ponieważ Klawisze przełącznika pokrywy nie działają teraz i można je włączać i wyłączać za pomocą przełącznika lampy.
Napraw oświetlenie akwarium

Napraw oświetlenie akwarium

Teraz musisz zapewnić połączenie przewodowe. Wygodne jest użycie zaciskania termicznego w celu dodatkowego zamocowania i uszczelnienia złącza. Do kurczenia się izolacji termicznej używamy zwykłej suszarki do włosów. Można również ogrzewać złącze nad płomieniem świecy, ale suszarka do włosów jest znacznie wygodniejsza.
Napraw oświetlenie akwarium

Skręcamy zabezpieczone końce drutów, obserwujemy kolory izolacji, łączymy przewody z izolacją tych samych kolorów. Sekwencja działań jest następująca: wybieramy izolację termiczną odpowiedniego rozmiaru do noszenia na jednym z drutów, skręcamy gołe końce, pchamy koszulkę termokurczliwą i wydmuchujemy gorące powietrze z suszarki do włosów w maksymalnej temperaturze.
Napraw oświetlenie akwarium

W rezultacie termokurczliwy polimer ściska złącze, chroniąc je przed wpływami zewnętrznymi i wzmacniając. Pamiętaj, aby sprawdzić działanie lampy! Jeśli przewody są podłączone nieprawidłowo, światło może się nie włączyć, jeśli izolacja zostanie zerwana, nastąpi zwarcie. W takich przypadkach konieczne będzie ponowne wykonanie połączenia przewodów.
Kolejnym etapem jest umieszczenie lampy w pokrywie.W akwarium takim jak Jebo montuje się za pomocą połączeń śrubowych i metalowych sprężyn. Mocujemy lampę przez przewidziane otwory do pokrywy akwarium. Drut przepuszczamy przez otwór technologiczny do innego przedziału pokrywy akwarium i wyprowadzamy razem z drutem z filtra aeratora do wylotu.
Napraw oświetlenie akwarium

Instalujemy pokrywę w akwarium i sprawdzamy działanie lampy.
Napraw oświetlenie akwarium

W ten sposób przywrócono oświetlenie w akwarium.
Napraw oświetlenie akwarium
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek