Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
Czy kiedykolwiek próbowałeś zrobić dekoracyjne pióro? Ale to nie mniej interesujący pomysł, szczególnie dla tych, którzy lubią próbować czegoś nowego, ale niezbyt czasochłonnego. A jeśli rozwiniesz swoją fantazję, dzięki takim elementom możesz wspólnie tworzyć ciekawe panele i kompozycje z kwiatami. Wtedy ktoś ma dość pomysłów.
Na pierwszy rzut oka takie piórko nie jest trudne, ale im bardziej będzie ono implikowane pod względem wielkości, tym bardziej pracochłonny będzie proces. Zdobywamy więc cierpliwość, a chęć zobaczenia naszego dalszego rezultatu tak szybko, jak to możliwe, pomoże.
Bierzemy wielobarwne nici (mam nitkę muliną), drewniane patyczki (są zarówno długie, jak i krótkie, ale możesz również drutować), klej PVA (możesz również żelatyny lub skrobi) oraz karton do nawijania nici.
Pióro ognia

Pióro ognia

Teraz musimy zdecydować o rozmiarach:
Bez względu na rozmiar sztyftów, nici powinny mieć 2/3 długości. Oznacza to, że dzielimy długość kija na 3 równe części, a z tych 2 części jest to długość nici.
Pióro ognia

Pióro ognia

A co byłoby szybsze i wygodniejsze, weź karton do nawijania na niego nici.

Teraz spójrz na rozmiary, które mam:
  • Różdżka - 30 cm.,
  • Nici - 20 cm.,
  • Długość kartonu wynosi 10 cm, szerokość nie jest tak ważna.


Dalsze działania:
1. Nawijamy nici na tekturze przez około 20-30 obrotów. Następnie pokrój na pół i wypoziomuj. I tak robimy ze wszystkimi kolorowymi nićmi. A kiedy wszystkie stosy będą gotowe, możesz zacząć z nich korzystać.
Pióro ognia

Pióro ognia

Pióro ognia

2. Bierzemy kij i część 1/3 odchodzi od dna (dół z grubym końcem, góra jest spiczasta), i stamtąd zaczynamy wiązać nitki jednym węzłem. Jeśli wygodnie ci będzie pracować z leżącą różdżką, zrób to. Na przykład nie lubiłem wiązania, więc znalazłem wyjście, z którego wziąłem cięższy słoik (z kamykami), zrobiłem dziurę na kij w pokrywie, a więc nabrało mnie wyglądu stojącego, w którym zacząłem dużo robić na drutach wygodniejszy i szybszy.
Pióro ognia

Pióro ognia

Pióro ognia

3. I tak, wątek po wątku, kolor po kolorze, dochodzimy do samej góry. Pozostaw ostrą końcówkę trochę pustą, w przeciwnym razie nici mogą się odkleić podczas dalszej obróbki. Teraz potrzebujemy wygodnego naczynia i kleju. W nim kąpiemy nasze pióro. Mam gruby klej, więc rozcieńczyłem go trochę wodą, tylko trochę, inaczej pozostanie na powierzchni i nie dotrze do wnętrza nici.
Pióro ognia

Pióro ognia

4. Konieczne jest ostrożne namoczenie wszystkich nitek równomiernie, nawet jeśli są lekko namoczone. W międzyczasie wszystko jest nasycone, ułożymy na stole dowolny celofan. Na nim umieścimy lekko wykręcone pióro.
Pióro ognia

5. Weź podobny kij i zacznij stopniowo poziomować i kształtować nici. Powinieneś zacząć od góry, podczas gdy górne nici należy wybrać pośrodku, łącząc dwie strony. I nadal nadawaj kierunek wszystkim wątkom.
Pióro ognia

6. Po przeczesaniu wszystkich nitek należy je lekko wygładzić tą samą różdżką. Więc spłaszczają się i kłamią piękniej. A teraz w tej formie możesz pozostawić pióro do wyschnięcia, aż całkowicie wyschnie. W ciepłym miejscu proces ten przebiegnie szybciej. Nawiasem mówiąc, nie możesz się martwić, nie przylgnie do celofanu. Mam gruby duży worek na śmieci, jest zarówno gęsty, jak i nie wymaga PVA, więc jest bardzo wygodny.
I chcę dodać, że gdy pióro będzie gotowe, masz okazję zrobić mu fryzurę, osobiście lubię krawędzie w tak naturalny sposób, ale możesz je przyciąć i wyrównać.
Pióro ognia

Myślę, że jeśli dodasz takie pióra do dowolnej kompozycji, na przykład z kwiatów własnymi rękami, będzie wyglądać jeszcze bardziej oryginalnie i nietypowo.A jeśli bawisz się kwiatami lub dodajesz połysku (na przykład Lurix) lub zabarwia się błyszczącym akrylem, może to stać się prawdziwą ozdobą. Najważniejsze, aby nie bać się eksperymentować!
Pióro ognia
Wróć
Komentarze (1)
  1. Ogo
    #1 Ogo Goście 10 sierpnia 2017 19:44
    0
    Lubię naturalne motywy, ale we wnętrzu nie używam piór ani puchu prawdziwych ptaków. Robienie piór z nici to nie tylko fascynująca czynność, ale także godna alternatywa dla ptasich piór. Ponadto możesz zrobić wszystko, aby eksperymentować z paletą i rozmiarem.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek