Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
lampa shabby chic

Stylowe wnętrze to przede wszystkim przemyślane detale. Są wskaźnikiem dobrego wrażenia pokoju. Tak ważne szczegóły obejmują oświetlenie. Zdarza się, że lampa, która kiedyś cieszyła oko, jest zmęczona lub nie pasuje do środowiska w pomieszczeniu, które zostało zaktualizowane po naprawie. Nie spiesz się, aby pozbyć się starej lampy, warsztaty pomogą w nieokreślonym temacie mebli zyskać drugie życie. Klasyczny kształt lampy biurkowej idealnie komponuje się ze stylem Shabby Chic.
lampa shabby chic

Ten trend we wnętrzu powstał w Anglii, głównie charakteryzuje się odrapanymi lub postarzanymi meblami w jasnych odcieniach, miękką koronką, pastelowymi kolorami i motywami kwiatowymi. Aby osiągnąć efekt starożytności, klasa mistrzowska użyje technik decoupage i craquelure.

Materiały do ​​pracy:
1. Podkład akrylowy biały;
2. brązowa farba akrylowa;
3. Lakier do craquelure jest jednoskładnikowy;
4. Farby akrylowe (biały, niebieski, zielony);
5. Matowy lakier dekoracyjny;
6.Płaska syntetyczna szczotka;
7. Serwetka z motywem kwiatowym;
8. nożyczki;
9. klej PVA;

Kroki Dekoracyjne


Pierwszym krokiem jest odkręcenie żarówki i zdjęcie klosza. Pokrywamy suchą, czystą powierzchnię podstawy lampy ziemią i pozostawiamy do wyschnięcia.
lampa shabby chic

Podstawę lampy pokrywamy dwiema warstwami farby w kolorze brązu, pozostawiając do wyschnięcia.
lampa shabby chic

Lakierujemy lakier do craquelure, prowadząc pędzel w jednym kierunku, na przykład tylko od góry do dołu. Suszymy półtorej do dwóch godzin. Gotowość lampy do dalszej pracy jest sprawdzana palcem, powinna ona tylko nieznacznie przylegać do powierzchni. Sprawdź dokładnie w niepozornym miejscu, aby nie pozostawiać odcisków.
lampa shabby chic

Łącz kolory biały, niebieski i zielony, aby uzyskać pastelowy turkusowy kolor. Aby to zrobić, dodaj odrobinę niebieskiego i kroplę zieleni do białej farby, teraz mieszaj, aż uzyskasz jednorodny, delikatny turkusowy odcień. Malujemy podstawę lampy, pamiętając, że nie można jeździć pędzlem dwa razy w tym samym miejscu. Czekamy na pojawienie się efektu craquelure.
lampa shabby chic

Po wyschnięciu pękniętej warstwy przystępujemy do decoupage. Z serwetki wycinamy aranżacje kwiatowe, oddzielamy górną warstwę i przymierzamy do lampy.
lampa shabby chic

Aby przykleić kwiaty, wygodnie jest użyć pliku. Kładziemy rysunek na teczce niewłaściwą stroną skierowaną do nas, zwilżamy powierzchnię serwetki za pomocą pędzla z wodą.
lampa shabby chic

lampa shebbishik

Załącz plik do wybranej lokalizacji na lampie i przetłumacz zdjęcie. Z góry delikatnie pokryj mocno rozcieńczoną wodą klejem PVA. Czekamy na suszenie.
lampa shabby chic

Podstawę lampy pokrywamy matowym lakierem akrylowym i suszymy.
lampa shabby chic

Pozostaje tylko złożyć lampę, a lampa stołowa w stylu shabby chic jest gotowa!
Wróć
Komentarze (1)
  1. Ogo
    #1 Ogo Goście 10 sierpnia 2017 19:55
    2
    Naprawdę lubię wszelkiego rodzaju lampy, ciągle patrzę na sklepy, ale do tego momentu nie myślałem o tym, co mogę zrobić z lampą moich marzeń! I nie jest to do tego potrzebne.

Przeczytaj także

Kody błędów pralek