Zrób to sam
Kursy mistrzowskie, instrukcje, przydatne wskazówki, przepisy kulinarne.
» » » »Drzewo życzeń z tagami
Jeśli masz duże święto, z pewnością pytania dotyczące miejsca świętowania i listy gości zostały już rozwiązane. Ale jak uzupełnić i urozmaicić wakacje? Jak wyróżnić się z tłumu i stworzyć bajeczną atmosferę? Przyjdzie wolumetryczne drzewo z życzeniami, aby pomóc w rozwiązaniu tych problemów.
Istnieją różne rodzaje drzewek na życzenia: na plakatach, z odciskami palców i innymi, ale w tym artykule mówimy o klasycznej wersji, stylizowanej na prawdziwe drzewo. Zawieszone są na nim specjalne tagi w różnych formatach i kolorach, z życzeniami gości. Liczba kart musi odpowiadać, a nawet przekraczać liczbę zaproszonych.
Zaawansowane agencje eventowe i studia dekoratorskie od dawna używają podobnych przedmiotów artystycznych do dekorowania wydarzeń, ale żądają ogromnych pieniędzy na ręczne wykonanie. Po przestudiowaniu tej klasy mistrzowskiej możesz samodzielnie stworzyć niesamowite drzewo, wydając do 5 USD.

Lista wymaganych materiałów:
gałęzie drzew; zaciski; farba w sprayu biały i srebrny / złoty; Doniczka 3 L; 1,5-2 kg żwiru lub kamieni (litrowy słoik); alabaster 2 kg; woda gorący klej silikonowy w pistolecie; PVA; papier falisty; nożyczki; dziurkacz; zapalniczka i świeca; Taśma 5 cm - 3 metry; taśma 0,5 cm - w wysokości 20 cm na 1 etykietę; cięcia tkanin do dekoracji podstawy; półkolorowy A4 - w ilości 1 arkusza na 6 etykiet; papier biały / kolorowy - w ilości 1 arkusza na 6 etykiet; długopisy; małe pudełko - do dostawy; pół koraliki, wszelkie trąbki do dekoracji;

Obróbka drewna


Warto zacząć od wyboru jakościowej podstawy dla przyszłej wiedzy projektowej, a mianowicie uważnie rozważ wszystkie rośliny rosnące w domu. Idealna akacja. Wybrana gałąź powinna przypominać prawdziwe drzewo: do końca zagęścić u podstawy i rozgałęzić się na wiele małych gałęzi.
drzewo za życzenia

Rada! Złam gałąź jak najbliżej podstawy. Na wszelki wypadek możesz zaopatrzyć się w kilka instancji.
Następnie umieszczamy gałęzie w najgorętszym miejscu w domu lub na ulicy, aby warzywa zwiędły, a wnętrze zostało wysuszone (2-5 dni). Następnie należy je oczyścić z liści i pąków, minimalnie uszkadzając korę i najmniejsze procesy.
drzewo za życzenia

Pierwszą warstwę białej farby otwieramy z pojemnika w aerozolu. Wszystko należy nakładać od 4 do 7 warstw, w zależności od stopnia osiągnięcia pożądanego efektu, z przerwami, aż każda warstwa będzie całkowicie sucha. Niektóre gałęzie w finale mogą być cieniowane srebrem lub złotem.
drzewo za życzenia

Po malowaniu możesz zacząć „sadzić” drzewo w doniczce. Aby to zrobić, wlej 1 kg alabastru do garnka, wlej porcje wody i mieszaj, aż do uzyskania jednorodnej masy, konsystencji gęstej śmietany. Dokładnie mieszając, wlej żwir i ściśnij go w alabastrze, delikatnie mieszając.
drzewo za życzenia

drzewo za życzenia

Zaciskamy pomalowane gałęzie w trzech miejscach u podstawy, w odstępie 10-15 centymetrów, za pomocą zacisków i opuszczamy je do doniczki. Na tym etapie warstwa alabastru i kamieni powinna wynosić około połowy doniczki. Ustaw drzewo tak, jak potrzebujemy i pozwól mieszaninie zamarznąć - 6-8 godzin.Najlepiej w tym okresie podeprzeć drzewo po obu stronach, aby nie zmrużyło ani nie zawiesiło w górę za pomocą nici, zaczepiając je o gzyms lub żyrandol.
drzewo za życzenia

Rada! Jeśli zaciski są zbyt zauważalne, można je zamalować resztkami farby z pojemnika.
Gdy dolna warstwa alabastru zostanie całkowicie zamrożona, w osobnej misce rozcieńczamy kolejny 1 kg tej samej mieszanki i delikatnie wlewamy po obu stronach drzewa. Czekamy na całkowite utwardzenie i przechodzimy do wystroju podstawy i gałęzi.
drzewo za życzenia

Najłatwiejszy sposób na pokrycie nieregularności alabastru sztucznym mchem / roślinami lub tkaniną. W naszej wersji zastosowano prostokątną klapkę z szyfonu. Przynętę nawijamy na fałdy, owijamy wokół tułowia.
drzewo za życzenia

Rada! Przymocuj przynęty fałdy u podstawy za pomocą jarzma lub nici, aby nie wychodziły.
Przyklej pozostałą krawędź tkaniny wzdłuż wewnętrznego konturu doniczki za pomocą gorącego kleju, obracając przycięte miejsce do wewnątrz, a także równomiernie i pięknie układając fałdy.
Sama doniczka jest ozdobiona wstążką i kokardką z pistoletem do kleju.
drzewo za życzenia

Ponadto, aby ożywić gałęzie, zanim pojawią się na nich życzenia, róże z tektury falistej lub wstążek mogą. Do tworzenia takich róż dziesiątki razy opisanych w Internecie używaj dowolnej klasy mistrzowskiej. Wygodne zapinanie róż na gorącym kleju.
drzewo za życzenia

Rada! Nie powinieneś robić ich zbyt wielu i dużych, pamiętaj, że są one tylko dodatkiem do głównego celu drzewa.
drzewo za życzenia

Tagi życzeń


Karta, na której goście będą pisać, może mieć dowolny kształt i rozmiar. Aby zaoszczędzić papier, zalecamy zainwestowanie w wymiary 10 * 10 cm, co pozwoli ci utworzyć 6 etykiet na jednym arkuszu A4. Najłatwiej to zrobić na komputerze w programach takich jak Microsoft Word lub Photoshop, w zależności od tego, z którym bardziej „zaprzyjaźniasz się”. Opisujemy funkcje programu Microsoft Word.
Otwórz nowy dokument i przejdź do karty „Wstaw”.
drzewo za życzenia

Wybierz element „Kształty” i odpowiedni model z wyświetlonego menu. Narysuj kształt, który ci się podoba.
drzewo za życzenia

Jeśli nie określisz dokładnie wymiarów ręcznie, możesz je poprawić, klikając obiekt prawym przyciskiem myszy w menu „Format automatycznego kształtowania”.
drzewo za życzenia

W zakładce „Rozmiar” ustaw parametry od 9 cm do 9 cm, a liczba zmieni się automatycznie.
drzewo za życzenia

Następnie dodaj tekst i wszystkie napisy, które chcesz zobaczyć na przedniej stronie. Z reguły umieszcza się tutaj pierwsze litery imienia i nazwiska, datę uroczystości i inne kluczowe punkty. Następnie skopiuj obiekt kilka razy.
drzewo za życzenia

Umieść 6 identycznych komórek na arkuszu i wydrukuj go na kolorowej półkartce. Ustaw liczbę kopii A4 zgodnie z żądaną liczbą kart. Następnie przetnij wzdłuż linii.
drzewo za życzenia

Układ obrotu jest trudny do dostosowania, więc po odwróceniu arkusz drukuje się równomiernie, ale nie jest nam potrzebny. Tylną stronę, na której goście będą robić notatki, można ogólnie pozostawić bez zmian. Lub pobierz szablon ich Internetu i wydrukuj 6 jednostek na zwykłym papierze i ponownie wytnij. Ustaw liczbę kopii A4 zgodnie z żądaną liczbą kart. Następnie przyklejamy obie części PVA i wkładamy pod prasę, układając gazety, aby wchłonąć wilgoć.
drzewo za życzenia

Czekamy na całkowite wyschnięcie, wydostajemy się spod presji i robimy dziury w górnej części każdej zawieszki dziurkaczem. Jeśli nie masz kędzierzawego, to zwykły jest odpowiedni dla folderów, tylko zamiast dwóch otworów zastępujesz jeden tag.
drzewo za życzenia

Jesteśmy uzbrojeni w taśmę 0,5. Dzielimy go przez wymaganą liczbę segmentów na podstawie obliczeń 15 cm na 1 tag. Następnie opalamy krawędzie taśmy po obu stronach.
drzewo za życzenia

Rada! Jeśli ilość pracy jest duża, wygodnie będzie użyć świecy zamiast zapalniczki.
drzewo za życzenia

Przeciągamy segment przez otwór w metce i mocujemy go pistoletem do klejenia. Karta jest gotowa!

Długopisy i stojak


Aby uzupełnić obraz, możesz ozdobić długopisy, którymi będą pisać goście.
drzewo za życzenia

Wystarczy owinąć je resztkami taśm lub tkaniny, etapowo mocując je do samoprzylepnego silikonu.
drzewo za życzenia

Możesz umieścić dużą liczbę tagów w pięknym pudełku. Wykonaj z taśm i tektury falistej.
drzewo za życzenia

Rada! Zastanów się nad transportem tak dużego obiektu z wyprzedzeniem, a jeśli pozwoli na to czas i okazja, zainstaluj go początkowo w sali na uroczystość.W naszym przypadku transport odbywał się w bagażniku kombi.
Najlepiej jest umieścić drzewo na stole w widocznym miejscu. Pamiętaj, aby poinformować gości o jego dostępności i zaoferować wypełnienie tagu. Wkrótce twój dom zostanie ozdobiony pięknym dziełem sztuki wykonanym przez ciebie.
drzewo za życzenia

Życzymy udanych wakacji i wszystkiego najlepszego.
Wróć
Komentarze (0)

Przeczytaj także

Kody błędów pralek